Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Császár utáni összenövések...

Császár utáni összenövések miatt nem jön össze a baba? Előfordult veletek?

Figyelt kérdés

2021. aug. 9. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mire ezt kiderítik, addigra az ember túl van néhány év próbálkozáson és egyéb beavatkozáson.

Nálam pl nem derült ki, de mivel ez invazív (laparoszkópos) eljárás lenne, még a meddőségiben sem javasolták.

Elvileg a 3D méhtükrözéssel (virtuális) ki lehet zárni, de nyilván csak a méhen belülieket.

2021. aug. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam konkrétan császár közben derült ki, hogy mindenem mindennel összenőtt, letapadt, a vastagbelem megcsavarodott (hatalmas szerencsém volt, hogy nem kaptam bélelzáródást) mindkét petevezetőm összenőtt. A méhemet meg se tudták mozdítani először, úgy kellett kinyomni a lányomat belőlem. 2 órát műtöttek. Az orvosom szerint fizikai képtelenség, hogy teherbe tudtam esni, és egyáltalán kihordani. Másnap bélgyulladást kaptam. 🤦‍♀️
2021. aug. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hopp sikerült idő előtt elküldeni.

Azóta már megszületett a 3.lányunk proram császárral. Voltak össszenővések ismét,de elenyésző és nem volt olyan súlyos most.

2021. aug. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kettestől kérdezném, hogy kiderült mi okozta ezeket a durva összenövéseket?
2021. aug. 10. 15:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem valószínűleg a bélgyulladások okozzák (nem tudni mitől gyullad be a belem, minden negatív. Chron, colitis kizárval.) + hajlam.

egyébkén fél év volt mire sikerült a második és a harmadik gyermekünk is. A harmadik előtt ráadásul 9 hónapig 2 hetente 2 heteket véreztem, volt mikor 21 napot. Volt egy nagy bevérzett tűszőm is, rá 2 hónapra pozitív volt a teszt. 🤷‍♀️

2021. aug. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És ennek a bélgyulladásnak vokt bàrmilyen tünete?
2021. aug. 10. 20:13
 7/8 anonim ***** válasza:

2009 óta volt vissza vissza térő bal bordaív alatti fájdalmam,folyamatos hasmenésem de egy dekát nem fogytam.

Akkor ráfogták, hogy IBS. És biztos pszichés. 🙄

Aztán 2014-ben 2.év sikertelenség után végre pcos+ir mellett teherbeestem. Pozitív teszt után pár napra olyan brutális fájdalmam lett, elájultam a wc-n, 4kézláb tudtam kimászni. Folyamatos brutális egymás utáni erős szünni nem akaró görcsők, miközben véres hasmenésed van, de alig jön. Azt hittem méhenkívüli terhesség..

Ekkor lett először kimondva, hogy vastagbélgyulladás.

Túl vagyok 2 tükrőzésen, biopszián, csomó terhelésen,vérvételen 🤷‍♀️ minden negatív.

Annyi biztos, hogy ami megtekeredett bélszakaszom az kitágult. De azt is kizárták, hogy a 'diverculitis' okozza a gyulladást.

1 évig kellett szednem 2 hetente egy magas dózisú baktériumölő antibiotikumot, mellé gyulladáscsökkentőt,és mai napig ha gxulladok, csak ugye már annyit szedtem hogy lassan egyre több és több kell.

mivel minden negatív nincs meg, és az étkezésem között sem tudok olyat mondani ami sorozatosan ismétlődne gyulladáskor, így végképp megvagyok lőve. Kerülőm a puffasztó ételeket, az erőset amit amúgy szeretek,a nehéz zsíros vagy kelttésztás dolgokat.

2018-ban februárjában született a második lányom, omtóberben volt egy köldöksérv műtétem. Novembertől januárig jött ment a bélgyulladás, a legsúlyosabb gyulladásom ekkor volt.. Akkor tényleg azt hittem nem élem meg a másnapot harmadnapot. 5 nap alatt 10 kg fogytam, dőlt belőlem a véres hasmenés,miközben olyan brutális fájdalom kínoz, hogy elmondani nem lehet.


Jelenleg az egyetlen opció, és valószínűleg muszáj lesz, mert elfogok lassan jutni arra a pontra, hogy műtétileg ki kell venni azt a szakaszt ami gyullad, mert előbb utóbb kilukad. A ciki csak az ebben, hogy a 3.terhességemnél a gyulladás más szakaszra ment át..

Amúgy mind a három terhességem alatt 3-3-3 gyulladást toltam le.

2021. aug. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát nálam pl nem tudni mitől de elzáródtak a petevezetők. Egyik tipp a sürgősségi császárom. Most lombikkal sikerült a tesó.
2021. aug. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!