Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hány napig tartsam a spermiumo...

Hány napig tartsam a spermiumot, hogy feleségem teherbe essen?

Figyelt kérdés
Október közepe óta próbálkozunk a feleségemmel, hogy teherbe essen. Az elején úgy kezdtük, hogy amikor gondoltuk akkor szexeltünk, tehát rendszertelenül. Február óta figyeljük az ovulációt, és annak megfelelően vagyunk együtt. Tegnaptól úgy kezdtük hogy 1 héten 2 szer fogunk szexelni. Egyszer 3 nap teljen el, utána 4 nap. Másnak mi jött be a könnyebb teherbeeséshez? Októbertől februárig havonta 0-ás femibiont szedet, most 2 hete Gravidát szed. Bármilyen jó tanácsot meghallgatok. Köszönöm
máj. 1. 21:21
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
A feleségem 34 éves én pedig 37,5.
máj. 1. 21:23
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ovuláció környékén 2 naponta javasolt az együttlét, azon kívül meg tök mindegy.
máj. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
17%

A teherbeesés esélye ovuláció alatt a legmagasabb, ezért ennek időpontját mindenképp érdemes ismerni és ekkorra időzíteni az együttléteket. A kutatások szerint a reggeli órák a legalkalmasabbak, amiatt is, mivel a spermiumok száma és minősége ilyenkor magasabb.

Az ovuláció, azaz a petesejt kiszabadulása a petefészekből a fogantatás közvetlen előfeltétele, ezután történik a petesejt megtermékenyítése. A petesejt 24 óráig életképes, a spermiumok azonban akár 5 napig is elélnek a női testben. A termékeny napok ezért az ovuláció előtt 5 nappal kezdődnek és az ovuláció utáni 24 óráig tartanak.

A ciklus hosszának és egyes szakaszainak ismerete egyébként is hasznos lehet. A termékeny időszak jellemzően a ciklus közepére esik, ekkor van a legnagyobb esélye a teherbeesésnek. Ez azt jelenti, hogy egy 28 napos menstruációs ciklus esetében az ovuláció 14 nappal a menstruáció első napja után történik meg és az ekörüli napok jelentik a legtermékenyebb időszakot.


Vegyetek ovuláció tesztet.

máj. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

3-as, elolvastad a leírást, vagy csak idekopiztál egy monológot? :D


Kérdező: október még nem volt olyan régen, nyugi, nem kell _ennyire_ ráfeszülni. Ahogy a 2-es is írja, ovuláció környékén legyetek együtt kétnaponta, amúgy meg szinte mindegy.

máj. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%
Elolvastam és orvossal is beszéltem, tényleges segítséget próbáltam adni, orvostól is hallottam, hogy felesleges amúgy tartogatni, ezért nem írtam erről okoska.
máj. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
32%
Legyetek együtt kb. 2 naponta. Rakjatok a feleséged dereka alá egy párnát és úgy fejezzétek be az együttlétet. Nálunk nehezen jött a 2. és így rögtön sikerült. A harmadikat alapból így próbáltuk és rögtön sikerült, pedig pont alig tudtunk próbálkozni abban a hónapban, mert mindig pont felkeltek a gyerekek. 2x nem lehet ilyen véletlen egybeesés, hogy ezzel a módszerrel lett sikeres a hónap. Hiszem, hogy ez segített a sikerben. Sok sikert kívánok nektek is!😉
máj. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
2-3 napig. Ennyi idősen, kb fél év sikertelenség után javasolt a kivizsgálás.
máj. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
6os, sajnos a póz nem segít igazából:) nem lesz tőle sikeresebb az együttlét
máj. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%

2 nap az arany kozeput. A feleseged homerozik is? A pozitiv lh teszt utan van aki aznap van aki pedig 2-3 napon belul ovulal. Ahogy anno en csinaltam, a termekeny idoszakban minden 2-3 nap majd mikor pozitiv lett az lh akkor aznap es masnap.

Ami pedig nincs orvosilag es tudomanyilag alatamasztva az az, hogy szex utan 30 percig fekudni vagy labakat fent tartani. Tudom hogy ez tevhit, de ugy voltam vele ami nem art, azt meg lehet probalni.

máj. 2. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
31%
Az lh teszt nem így működik, abból 5 napig kell egymás után és ennél számít, hogy milyen erős a csík. Az 5ös válaszom hiába pontozzátok le, én már 3x voltam terhes, valamit tudok a témáról...
máj. 2. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!