Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Első lombik konzultáció előtt...

Első lombik konzultáció előtt érdemes HCV, HIV, AMH, Leiden mutáció vérvételt csinálni, illetve friss endokrinológiai lelet (IR, pm alulműködés)?

Figyelt kérdés
Már jártunk a doki magánrendelésén, de ugye hogy el tudjuk kezdeni, kell egy konzultáció a Kaáliban is nála. Azt mondta, fog majd kérni kromoszóma vizsgálatot meg ilyesmit. Azokra nyilván megvárjuk a beutalót. A többit érdemes megcsinálni, vagy felesleges, majd ő megkéri ha akarja?
2021. szept. 3. 10:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen
2021. szept. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, mint erdemes megcsinalni, vagy igen mint varjuk meg a dokit?😀
2021. szept. 3. 13:14
 3/12 anonim ***** válasza:
Bocsi. Igen érdemes megcsináltatni.
2021. szept. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ezeket mind érdemes megcsináltatni. Csak szerintem érdemes megvárni az első kaális konzultációt, mert utána ezekre mind kapsz TB támogatott beutalót.

(Leidenre mondjuk nem biztos, nekem azt pl nem kértek, nem fogják bőlére ereszteni a vizsgálatokat) De minden másra kapnál beutalót az első konzi után.

Persze ha szorít az idő, akkor megcsináltathatod magánba is, időt spórolaz vele. Ezt nektek kell eldönteni.

2021. szept. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igazából az összes vizsgálat max 2-3 hét alatt megvan. Van synlabos ismerősöm, én is kórházban dolgozom, szóval időpont ügyileg nincs gondom, az nem fog kelleni szerencsére.

2. Konzultáciora milyen nehéz visszajutni? Reális, hogy 1 hónapon belül mehetek is?

2021. szept. 3. 23:42
 6/12 anonim ***** válasza:

Én nem is az időpont miatt gondoltam, hanem azt hittem magánlaborban szeretnéd megcsináltatni az összes vizsgálatot. De ha meg tudod oldani TB támogatott úgy hogy már kész legyen az első konzultációra minden, az nagyon szuper! Ha az orvos nem kér más vizsgálatot, akkor a következő lépés, hogy a ciklusod 2. felében be kell majd menned UH-ra (nekem egyben ez volt a 2. konzultáció is), megnézi, hogy maradt-e ciszta a petefészkedben. Ha nem, akkor felírja a szurikat és a következő vérzéssel indulhat is a lombik.

Igazából eléggé pörgetik ott a dolgokat, szinte csak attól fog függni minden, hogy épp hol tartasz az aktuális ciklusodban.

2021. szept. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Na a bibi pont ott van, hogy nincs normális ciklusom. Hiába van kezelve az IR, pm, szerencsére a ciszták felszívódtak, talán egyetlen egy maradt, de normálisan nem jön meg. Norcoluttal meginditva sem, csak abban a ciklusban, amikor megkaptam a bogyót és elfogyott.

Azt mondta a doki, mikor erről beszéltünk a magánrendelésén, hogy pluszban hormonnal addig nem akarja terhelni a szervezetemet, hanem majd indulásra meghozzuk.

Igy viszont nem tudom, hogy hogy lesznek ugye a ciklushoz kötött vizsgálatok, 3. és 21. napi hormon vérvételek

2021. szept. 4. 17:41
 8/12 anonim ***** válasza:

Értem, hát igen így nehezebb, átérzem, én is IR+PCOs vagyok, nekem 40-60 napos ciklusaim voltak. Képzelheted mennyit vártam arra a rohadt 3. napi vérvételre (de akkor még nem jártunk meddőségibe, így ki kellett várni amíg megjön). 1,5 évvel később került sor a lombikra, addigra már beállt a ciklusom 28-30 napra.

Én olyat is hallottam, hogy akinek ennyire össze vissza ciklusa van, nem erőltetik nagyon a 3. napi vérvételt, hanem azt mondják, csak simán nézesse meg a 3. napi hormonokat egy random napon és kész. A 21. napinak meg aztán tényleg nincs semmi értelme, hisz szinte biztos, hogy nem a 14. napon ovulálsz.

Összességében lehet, hogy így egy picit többet kell várnod a lombik indulással (ha az orvos ragaszkodik a 3. ciklusnaphoz), de még így sem hónapokat ebben biztos vagyok. Tényleg pörgetni szokták ott a dolgokat.

2021. szept. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Igazából a hormonok szinte minden vérvételnél meg vannak nézve, mikor megszúratom magam inzulin vagy d-vitamin miatt. Mindig be tudtam sorolni mindet valahova (ugyanabba a fázisba), szóval kiugró érték nincs.

Neked mitől állt helyre a ciklusod?

2021. szept. 4. 21:39
 10/12 anonim ***** válasza:
Régen kellett mindenféle vizsgálat hív, sperma, rákszűrés.... Mi májusba kezdtük Szegeden mindent ott megcsináltak! Neked és férjednek is minden vizsgálatot megcsinálnak.Tb-re. Sehová nem kellett menni. Pár éve még külön kelett mindenhova rohangálni meg beutalókat kérni. Májusban kezdtük és ma már a kezemben van a pozitív teszt. Nagyon profi szintű kezelést kaptunk! Szurkolok Nektek!
2021. szept. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!