Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Érett tüsző, tehát biztos,...

Kérdezi kérdése:

Érett tüsző, tehát biztos, hogy meg fog jönni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Most voltam az orvosomnál. Pajzsmirigy alulmüködésem van hashimotom és sajnos gyanum beigazolodtt és PCOS-em is van. Azt mondta a doki ne érezzem rosszúl magam mert a szerencsésebbek közé tartozom, úgyanis a ciszták mellett van érett tüsző is (terhességi tesztet csinált, az negatív lett), most lehet butaság amit kérdezek de teljesen összezavarodtam. Tehát ha van érett tüsző akkor 100%, hogy meg fog nekem jönni? Ne is reménykedjek, hogy talán a 3 hónapos babavárásból lesz valami? És a terhesség is nulla, hogy legyen most? El vagyok már nagyon keseredve, nem jön össze és mindig kiderül valami betegség.



2021. szept. 30. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Nem teljesen értem a kérdést. 3 hónapos babavárás? Mikor jött meg utoljára?
2021. szept. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem, amit mondasz, vagyis hogy hol is tart a ciklusod. De a lényeg, hogy nem vagyunk jósok. A tüszőből hivatott kiszabadulni az érett petesejt, az tud megtermékenyülni. Utána még tovabbi feladatot lát el, mégpedig azt, hogy progeszteront termel (leegyszerűsítve), hogy felkészítse a méh nyálkahártyáját az esetlegesen megtermékenyült petesejt befogadására (terhesség).

Ha nem történik megtermékenyülés, akkor a sárgatest elsorvad, leesik a progeszteron szint, leválik a méh nyálkahártyája, és kezdődik elölről az egész peteérési ciklus.. Egyébként három hónap várakozás az semmi, még egészségesen sem.

2021. szept. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Kicsit rosszúl fogalmaztam, 3 hónapja próbálkozunk a babával. Az orvos is azt mondta, hogy ez még egészséges tartomány, csak valahogy elkeserít, hogy nem akar összejönni és állandóan kiderül valami baj.

2021. szept. 30. 14:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Ugyan, mi 8 hónapja próbálkozunk és tudtommal nincs is betegségem, van ovum és nagyjából rendszeres a ciklusom is
2021. szept. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én nem tudom, hogy van-e ovum, az ovulációs teszt sajnos azt mutatta, hogy nincs, csak azt nem értem most már végkép ha van érett tüsző akkor az ovuláció megtörtént vagy csak meg fog történi..? Tisztára öszezavarodtam.
2021. szept. 30. 15:03
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha érett tüszőt lát akkor ovu előtt vagy, de ugye az is lehet hogy nem reped meg és ciszta lesz belőle,ha pcos gyanús vagy. Nem mondott semmit a doki? Ezeket kezelni kellene ha babát szeretnétek
2021. szept. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Vettek vért, hormon miatt, annyit mondott, hogy ha a hormon vizsgálat negatív lesz, akkor nem kell semmit tenni vele, csak diéta és mozgás.
2021. szept. 30. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!