Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Egy nőnek minden hónapban van...

Egy nőnek minden hónapban van ovulációja?

Figyelt kérdés

Nekem rendszeres a ciklusom 29-31 nap közötti, eddig egyszer sem maradt ki. Voltam nőgyógyásznál a hónapban, azt mondta, hogy nem lát most sárgatestet, de egyébként minden rendben. Valószínűleg ebben a hónapban nem volt ovulációm, de ez többször is megtörténhet egy teljesen egészséges nőnél is, hogy így alakul.

Egy éve voltam utoljára nőgyógyásznál, akkor látott sárgatestet. Szerintetek van okom aggodalomra? El kellene mennem további kivizsgálásokra? Honnan tudom, hogy egyébként szokott lenni ovulációm, és ez csak egy kivétel volt (azt látná a nőgyógyász UH-n, ha sosem lenne?). Tehát ez tényleg normális, hogy most így alakult? Most ki fog maradni menstruációm?



2022. jan. 16. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szépen megmondta az orvos is, hogy van ilyen, amikor kimarad.

Nem, azt nem látná, ha sosincs.

Ovulációs teszttel tudod ellenőrizni magadnak.

2022. jan. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Hőgörbe vezetésével még jobban tudod ellenőrizni az ovukaciót.
2022. jan. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az a furcsa, hogy ebben a hónapban is láttam hogy tojasszeru huvelyvaladekom van. Azt hittem, hogy ovulalok.

Akkor az ovulációs teszt biztosat tud mondani? Ha az pozitív, megnyugodhatok, hogy minden rendben van velem?

2022. jan. 16. 21:29
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Az ovulációs teszt a luteinizáló hormon csúcsát mutatja meg, ez pedig akkor van, ha van ovuláció.

A hüvelyváladék figyelgetése sajnos becsapós dolog.

Nem, a pozitív LH teszt még nem jelenti, hogy minden rendben van veled, csak hogy van ovulációd.

De ha nagyon biztosra akarsz menni, az ovuláció jó pénzért ultrahanggal is követtethető. Bár ezt csak úgy hobbiól az átlag ember nem vizsgáltatja, csak mikor gyereket akar.

2022. jan. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

A pozitív LH teszt NEM jelent ovulációt, csak megemelkedett LH szintet.

Ovulációt az ovu + 7 napon végzett progeszteron vérvétel és UH- n a sárgatest igazol.

2022. jan. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2022. jan. 17. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire ne legyél ra porogve, teljesen normalis jelenség ez.
2022. jan. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem nődoki azt mondta, hogy évi egy-két anovulációs ciklus még belefér a normálisba. Ahogy az is, hogy kettő legyen egy hónapban.
2022. jan. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A női ciklus nem egy svájci óra. Teljesen normális, hogy elmarad egy-egy menstruáció vagy peteérés, az meg pláne, hogy a váladék meg a testhőmérséklet a peteéréstől függetlenül is változik.

(A vatikáni rulett pont ezért nem megbízható fogamzásgátlási módszer a 2.0-ás változatában (hőmérőzéssel, váladékfigyeléssel stb. kiegészítve) sem.)

2022. jan. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!