Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ez vajon hormonális probléma?

Ez vajon hormonális probléma?

Figyelt kérdés

Már lassan egy éve próbálkozunk a babával sikertelenül. Mostanában viszont észrevettem, hogy ovuláció alatt rengeteget stresszelek és úgy viselkedem mint aki megőrül. Nem volt eddig tudatos, hogy mindez ovuláció közben van, szóval nem emiatt stresszeltem. Nem tudom, ti mit gondoltok erről?



Ja, és annyi még hogy magas prolactin miatt bromocriptint szedek.


2022. febr. 20. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem az, viszont ha így viselkedsz nyilván nincs szex, ez meg kizárja a teherbe esést.
2022. febr. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az együttléttel nincs problémánk és ilyenkor meg is szokott lenni az, hogy 2 naponta vagyunk együtt.
2022. febr. 21. 07:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyugtató hatású gyógynövényekből teát fogyaszthatsz. Ha ez használ, akkor Megvan a megoldás. Az én nőgyógyászom azt mondja, hogy nem normális, ha a ciklus a lelki folyamatokba ilyen szinten bezavar és nem lehet természetes megoldással megoldani. Mindenképp szerinte meg kell találni az okát. Egy év sikertelen próbálkozás után mindenképp menjetek el egy kivizsgálásra (1 év próbálkozás után elméletileg meddő egy pár, de ezen ne aggódjatok. Leírok emiatt egy kis segítséget, hogy ilyenkor mit tudtok tenni). Nem éri meg halogatni, mert csak annál később lesz gyerek. Először egy nőgyógyászati kivizsgálás, hormonvizsgálat, vérvétel tökéletes neked. Párodnak is el kellene majd mennie egy vizsgálatra, hogy nála ki lehessen zárni a problémát, ha pedig van, akkor nagyon gyorsan megoldható náluk átalában. Az Országos Gyermekegészségügyi Intézetet családtervezési programja is nagyon jó. Néha megéri náluk kezdeni. Ők nem mondhatóak meddőségi centrumnak. Inkább az előtt vannak egy szinttel.

A teherbeesést segíti, hogy mindketten egészségesek vagytok. Szedjetek vitaminokat. Terhesvitamin jó lenne neked. Abban van folsav is, ami nagyon sokat tud segíteni. Vitaminhiányosan pedig nehéz teherbeesni. Fontos, hogy mindketten egészséges életet éljetek (sport, egészséges étkezés). Testsúlyodra is figyelj, mivel túlsúlyosan és alultápláltan is megint csökken az esély. A stressz csökkentése is fontos. Erre pedig jó a sport, nyugtató tea, légzésgyakorlat, meditáció. Remélem, hogy tudtam segíteni.

Kitartást és minden rendben lesz. ❤️

2022. febr. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A hangulatingadozás simán hormonális, pajzsmirigy problémára is utalhat. MIndenképp érdemes elmenni egy hozzáértő endokrinológushoz.
2022. febr. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!