Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Túl rövid (24-27 napos ciklus)...

Túl rövid (24-27 napos ciklus) és késői (16-18. napi ovu, azaz rövid luteális fázis) milyen hormonális problémára utalhat?

Figyelt kérdés
Illetve aki hasonló cipőben jár, sikerült-e mégis így a baba,valamint ha orvoshoz fordultál, milyen vizsgálatokat végzett el? Ez 3. sikertelen hónapunk, 2 hónapja hőmérőzök+ a mostaniban ovu tesztet is használtam, ami a legerősebb napon sem volt egyértelmű pozitív, mert a kontrollnál egy picit halványabb maradt a 2.csík.
2016. jan. 17. 11:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Progeszteronelégtelenségre utalhat a rövid luteális. Pozitív teszt esetén pótlás kell, hogy megmaradjon.
2016. jan. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kb amit az első ìr. Nekem 23-24 naposak,mindhàrom baba kb a 15-18. napon fogant. Nem a teherbeesés,hanem a megtartàs a gond. Mi az elsőt elvesztettük,utàna mindkettőnél utrot szedtem.

De persze az is lehet,hogy nincs baj. Vizsgàltasd ki magad.

2016. jan. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De ovud biztosan van? Megmutatod a görbéd? Egyébként sárgatest elégtelenség, de annak is lehet több oka. Pl. pajzsmirigy alulműködés, magas prolaktinszint (aminek megint csak lehet ezer meg egy oka), PCOS stb.
2016. jan. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez a mostani hónapom: [link] Olvastam, hogy citromlével lehet nyújtani a ciklust és abban reménykedtem, hogy ha iszom, akkor annyival elnyúlik a ciklus, hogy lesz elég idő a beágyazódásra, de sajnos tévedtem. :( Vérképet egyébként most csináltattam 3.-án, azzal minden rendben, pajzsmirigy vizsgálatot is kértem, annak szerdán lesz meg az eredménye, de szerintem azzal sem lesz gond, ahogy olvastam túl magas vagy túl alacsony tartósan az ébredési hő,akkor lehet rá gyanakodni, de nekem egyik sincs.
2016. jan. 17. 14:05
 5/8 A kérdező kommentje:

Ez pedig a múlt havi ciklus: [link]

Ami még gyanús nekem, hogy már hónapok óta az első nap szinte alig van igazi vér,szinte csak barnázik. Ebből kiindulva is valami hormonzavar lehet. Akinek ilyen volt, milyen vizsgálatokat végzett, illetve hova küldte az orvos?

2016. jan. 17. 14:16
 6/8 anonim ***** válasza:
A mostani hónapoddal semmi ba, 13 napos lutealis szakasz normális. Az előzőben tényleg elég rövidke volt.
2016. jan. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én a málnalevél teát ajánlom ovuig,ovu után palásfű tea.Sok sikert!! :-)
2016. jan. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló problémával küzdök, mint Te kérdező. Egyelőre sajnos semmi problémát nem találtak nálam. Most megyek új dokihoz - hátha.


Próbáltam a palástfű teát, de nekem nem oldotta meg a problémám.


Nálad mi újság azóta?

2016. márc. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!