Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Krónikus prosztatagyulladással...

Krónikus prosztatagyulladással van esély a megtermékenyülésre? Van aki ebben a cipőben jár és sikerült?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron krónikus prosztatagyulladást diagnosztizáltam nálam. Azóta a legtöbb tünetem megszűnt, de ejakuláció közben néha enyhe fájdalmat érzek a végbél és a farokcsont felől, illetve az intenzitás sem olyan mint régen, van amikor csak kifolyik a sperma. Pár hónapja próbálkozunk a baba projekttel, de nem igazán jön össze, így aggódom, hogy a gyulladás hatással van a nemzőképességemre. Az urológusom szerint nincs hatással rá, nem indokolt a sperma vizsgálat, de nem egy internetes oldalon pont az ellenkezőjét lehet olvasni. Van már egy gyerekünk, hamar össze is jött, így elméletileg nincs akadálya. A feleségem szerint ne aggódjak ezen, de én mégis félek, hogy nem lehet több gyerekem. Van akinek sikerült a gyerekvállalás természetes módon prosztatagyulladás mellett is?
2022. márc. 26. 17:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%

Szia !


Szerintem ha itt felteszed a kérdésed hitelesebb választ kapsz mint gyakorin !


[link]


Sok sikert Nektek es mihamarabbi gyermek áldást !

2022. márc. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Igazából megbízom az orvosomban, a legdurvább tünetekből szépen kihozott, csak azt hittem, hogy van itt még olyan pár, aki ugyanebben a cipőben jár(t). Sajnos bőven van az én korosztályomban (30-40 évesek) olyan férfi, aki ugyanezzel a kórral küzd.
2022. márc. 26. 19:32
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Az urológusom szerint nincs hatással rá, nem indokolt a sperma vizsgálat"


Ez egy feje tetejére állított logika.

Ha nincs hatással rá, akkor is indokolt a spermavizsgálat. Hátha mástól alacsony.

Valahogy érd el, hogy legyen ilyen vizsgálat. Ha másképp nem, akkor magánúton, pénzért. Ha annak az eredménye megfelelő, akkor meg lehet vizsgálni a feleségedet.

Értem, hogy van már egy gyereketek, de elvileg azóta is történhetett bármelyikőtöknél olyan probléma, ami akadálya a teherbe esésnek.

2022. márc. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Májusban megyek hozzá kontrollra, akkor majd újra rákérdezek. Sajnos itt a környéken csak egy helyen van lehetőség sperma vizsgálatra magánban. Én oda járok és az az urológus foglalkozik ezzel is, aki engem kezel. Sajnos muszáj volt magánba mennem, mert amikor bedurrant a prosztatám, nem tudtam várni vele, hogy bejussak az államiba. Persze 40-50 km-re vannak más klinikák is, de oda nem érek oda egy órán belül a mintával, abban pedig nem vagyok biztos, hogy sikerülne egy erre a célra kialakított helyen mintát produkálni. Nem vagyok szégyenlős, de sajnos már kamasz sem.
2022. márc. 26. 22:25
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A páromnak is ugyanez a problémája, és sikerült a baba:)

Igaz kellett pár hónap, de nem volt gond. :)

2022. márc. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ennek igazán örülök és gratulálok!
2022. márc. 26. 22:33
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk sajnos nem sikerül. Mondjuk hogy csak ez-e az oka, azt senki nem tudja megmondani. Pollstimol cernil-t ajánlott az orvos, amíg szedi a férjem, addig rendben van (de hát nem lehet folyamatosan).
2022. márc. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nálam is negatív lett a tenyésztés. Az orvosom 60 napos Proxelan kúrát javasolt + mellette írt fel nem szteroid gyulladáscsökkentőket. Továbbá kérte, hogy ne igyak koffeint és alkoholt, kerüljem a fűszeres ételeket és a cukrot. Lekopogom, elég jól kihozott belőle. Ajánlom a kúpot, igaz eleinte le kell küzdeni az ellenérzést. Ez fejben dől el. Nálatok volt már sperma vizsgálat? Drukkolok nektek, sok sikert és kérlek támogasd a párod. Eléggé oda tud verni az önbecsülésnek ez a nyavaja. Az pedig növeli a stresszt, ami szintén csak ront az állapoton.
2022. márc. 28. 10:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, kúpoztunk is. Ideig-óráig tényleg segített,de folyton visszatér a gyulladás. Én már elengedtem a gyerek-témát, 2 lombikunk volt, nem lesz több. Gyerek nélkül is boldogan tudunk élni. :)
2022. márc. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja igen, volt néhány spermavizsgálat, teljesen jók az értékei.
2022. márc. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!