Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Van esély, hogy méhen kivüli? ...

Van esély, hogy méhen kivüli? Hcg csökken majd újra nő?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve, tanácstalan vagyok.


Idén márciusban volt egy spontán vetélésem, rendben tisztultam nem kellett műteni.


Szintén idén júniusban terhes lettem. Június végén kellett volna megjönnie, nem jött meg. Terhes teszt pozitív.


Dokim az előzmények miatt július közepén megvizsgált.


Nyilván korai volt mert sem méhen belül sem méhen kívül nem látott semmit.

Mondta korai még ebből még bármi lehet.


Ekkorra már vérzésem volt, sima piros, nem sok, wc papíron látszódott mindig. És mikor vizsgált ő is tapasztalta a vérzést.


Azóta néztek hcg-t.


Igy alakult:

300 körüli, 2 napra rá 400 körüli, utána csökkent 200-ra, és tegnap felment 280-ra.


Tudom normál terhesség ebből már nem lesz, tisztában vok vele.


De vajon méhen kívül igen?


Rettegek.


Tegnap bementunk ügyeletre. Tovabbra sem látnak méhen kívül semmit. Nincsen panaszom, vérzésem van. Csak a wc papírig jut el a vérzés.



Kb.akkor nekem 3 hét telt el a kimaradt mensi óta azaz kb.4 hetes terhességről beszélünk ha a fogantatástól számoljuk.


Köszönöm


Valóban korai lenne még hogy méhen kívül lássanak bármit is?



2021. júl. 21. 09:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nekem ugyanilyen tüneteim voltak méhen kívülivel :(

Folyamatos barnázás (vagyis ugye vér), görcsölgetés és stagnáló (icipicit változgató) HCG szint.

2021. júl. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, nekem végig semmit nem láttak. 6 hetesen vettek fel a kórházba, be is fektettek. Semmit nem láttak uh-n, csak a HCG és a tünetek alapján tudtak diagnosztizálni.
2021. júl. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Es mi történt? Egyszercsak látták uh-on? És megmütöttek?


Vagy rosszul lettél és azonnali műtét?


Nekem abszolút nem barnás. Élénk piros. Nem fáj a hasam, nincs görcs.

2021. júl. 21. 09:59
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm 1.es. akkor talán van még 1 kis időm hogy lássák vagy befektessenek...


Most pénteken kell mennem dokimhoz. Gondolom hcg és uh.

2021. júl. 21. 10:04
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Figyelgesd igen lehet előjele. Ha erősödik a vérzés, vagy nagyon görcsölsz akkor természetesen ne várj, hanem azonnal menj orvoshoz.
2021. júl. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha újra nő, az nem jó jel, sajnos ez lehet méhen kívüli. De elég alacsony a hcg, az is lehet, hogy felszívódik és nem kell műteni.

Egyszer volt egy betegünk, neki 3000 körül volt. Lecsokkent 1700 körülire, vérzett is, a nyálkahartyája is olyan volt, hogy vetélésnek gondoltuk. Utána az 100-ból lett megint 2500 körüli. Méhen kívüli volt.

2021. júl. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
1700-ról*
2021. júl. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok

Később sem láttak nálam semmit uh-n.

A HCG és a tünetek alapján "kizárásos alapon" következtették ki, hogy ez méhen kívüli, mert más probléma (pl ciszta) esetében máshogy alakult volna a HCG szint.

Mondták is h ez félig meddig diagnosztikai műtét lesz, akkor fog 100% lenni az orvosok gyanúja.

7 hetes terhesség volt, mire megműtöttek és ennyi idő alatt nem volt szanaszét szakadás vagy nagyon durva bevérzés. A petevezetőt kivették, de az nem tudom h milyen állapotban volt, mert előre szóltak h ki is veszik mindenképp, mert a hegesedés miatt (ahogy kiveszik a zigótát), előfordulhat újra az elakadás.

2021. júl. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

1.es altatásban végzik? Vagy érzéstelenítő?


Buta kérdés lehet de felvágtak vagy hogyan?

2021. júl. 21. 20:49
 10/15 anonim ***** válasza:

[link] ezen az oldalon röviden a vegen leírják a lehetőségeket.

Igen altatásban természetesen, de az is lehet hogy nem kell beavatkozás és a szervezeted megoldja magától. Persze errol mindenesetben orvos dönt.

2021. júl. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!