Volt már, hogy valakinek spontán nőtt az AMH szintje, pár hónap, esetleg év múlva? 27 éves vagyok 1,07-es AMH szinttel és babát még jó pár év múlva szeretnék, viszont félek, hogy addig nagyon lecsökken a szintje.

Figyelt kérdés

Esetleg van erre valami természetes módszer vagy vitamin ami nem stimulál, hanem lassan növeli vagy szinten tartja?

(FSH 8,2 LH 3,2 mindkettő elvileg rendben) D vitamin hiány, Prolaktin is magas, Tesztoszteron elvileg rendben, kortizol is nagyon magas, Ösztrogén 253, az is jó) Előre is köszönöm a válaszokat! :)



#baba #alacsony #AMH #spontán terhesség #Természetes emelkedése #1,07
2022. ápr. 27. 19:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeserítenu, de az FSH és AMH értékeid nem a korodnak megfelelő, hanem legalább egy 10essel több állapotát mutatják. Igen, sajnos van esélye hogy romlani fog.

A helyedben 3 pontos inzulin terhelésre elmennék, az IR szokott ilyet okozni és igen, lehet diétával és vitaminokkal javítani az értékeken.

2022. ápr. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elmentem és az is rendben van egyébként.
2022. ápr. 27. 21:50
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Q10 tablettát szokták javasolni
2022. ápr. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az lh fsh aranya nem tul jo. Nagyjabol egyforma erteknek kene lennie. Endokrinologusnal voltal mar? Pajzsmirigy rendben? Az amh d picit alacsony de meg 1 felett meg nem veszes.
2022. ápr. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 hónap alatt 3x-osára nőtt az AMH értékem (0,5ről 1,5re): nagy dózisban szedek Q10 és D vitamint, inozitolt (enyhe IR-em van) + babavaro GAL vitamint.
2022. ápr. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó! Mennyit szedsz a Q10-ből és D vitaminból?
2022. ápr. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte 800 mg-ot szedtem Puritan Pride-os Q10-ből, de a hormontanácsadó javaslatára áttértem a Pharma Nord Q10 vitaminjára (GOLD), mert a tanácsadó szerint annak jobb a felszívódása. Ebből napi 300mg-ot szedek (100mg reggel, délben, este), azt mondta a tanácsadó, hogy fontos az egyenletes elosztás a nap folyamán. 8000 NE D vitamint javasolt, nekem amúgy alacsony a progeszteronom is, úgyhogy azt részben arra is mondta. Egyébként ő még a Glutation-t is ajánlotta az AMH-ra, azt sokszor elfelejtem bevenni, azért is nem írtam. Amit elfelejtettem az a melatonin, azt mondta, hogy a mély alvás is segíti az AMH érték javulását. Erre egy természetes anyagokból álló krémet javasolt (MT Cream), ami segíti a melatonin termelést. Voltak problémáim az elalvással, ez szuperül helyretette és sokkal kipihentebben ébredek.
2022. ápr. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ!
2022. máj. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

Az AMH-t a petesejteket körülvevő granulosa sejtek termelik, és a legjobban elismert marker a petefészek rezerv kapacitásának (= hány petesejt maradt még a menopauzáig) a mérésére.


Kedves kérdező, nem szeretnélek nagyon elkeseríteni, de ORVOSILAG BIZONYÍTOTT MÓDSZER az ovariális rezerv kapacitás növekedésére nem létezik, mivel sehogyan sem lehet növelni a petesejtek számát, az már az embrióban kialakul.


A Q10, a D-vitamin, a és újabb adatok szerint a DHEA szedése javíthatja a petefészek strómális környezetét (=a petesejteket körülvevő környezetet), ilyen alacsony értékkel nem nagyon ajánlott évekig várakozni.


Ha semmiképpen nem most, de később akarsz gyereket, akkor jelentkezzetek be lombik programra és fagyasztassatok le embriókat, vagy menj el külföldre és fagyasztass le petesejteket most.

2022. máj. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 28 évesen 0,8 volt az Amh-m ami 32 éves koromig a 0.4-et is megjárta, majd 0.6-nál sikerült lombikkal teherbe esnem, most 1 éves a kisfiam. Szintén antioxidánst szedtem nagy mennyiségben, mint a 7-es válaszoló, végső elkeseredésemben már tényleg a fél fizetésem vitaminokra ment el de végülis eredményes lett. :)
2022. aug. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!