Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan győzitek le a terhesség...

Hogyan győzitek le a terhességi teszt függőséget?

Figyelt kérdés
Az első gyerekem tervezésekor és most a második előtt is függőségemmé vált a tesztelés. Rengeteg pénzt költöttem rá, folyamatosan számolgatom a dpo-kat már egy héttel ovuláció után elkezdem a tesztelgetést majd egész nap nézegetem van e csík, fotózgatom, szerkesztgetem. Ezáltal az összes kémiai terhességről tudomásom van, majdnem minden hónapban vannak pozitív tesztjeim amik nagyon halványak de végül mindig megjön. Sokszor amikor reggeli elsőből lesz egy halvány csíkocska tesztelek napközben és este is. De ez még nem elég amikor már megjött is tesztelek még, persze addigra szinte teljesen elhalványodnak a csíkok végül tök negatív lesz. Ez már beteges szerintem. Amikor a lányommal terhes lettem annyira extázisba estem a pozitív tesztektől, hogy a piacon kapható összes márkából bevásároltam és minden nap többször teszteltem, néztem ahogy erősödnek a csíkok, kíváncsi voltam hogy néz ki ha rendesen pozitív. (A rengeteg negatív teszt után élvezetet jelentett látni őket) persze végül már nem okozott örömet amikor előbb kijött a tesztcsík mint a kontroll, ekkor jöttem rá hogy én azt élvezem amikor még halvány a csík és csak reménykedhetek hogy erősödni fog, szinte aludni sem bírok olyankor annyira várom a reggelt hogy újra tesztelhessek. Ez már bőven kimeríti a beteges kategóriát. Minden hónapban megfogadom hogy nem csinálom ezt, megvárom amíg késik hiszen épp ésszel tudom ha terhes vagyok úgy sem jön meg ha pedig nem vagyok úgy is megjön. Végül persze mindig ott kötök ki hogy lövöldözöm a negatív vagy baromi halvány 2 csíkos teszteket végül kb késés nélkül megjön. Egyebként a lányom 4 hónap próbálkozás után jött össze a tesóval ez lesz az 5. próbálkozásunk. Rendesen tartok attól ha összejön, akkor mivel utána nem szeretnénk több babát soha többé nem lesz szükség a tesztekre, és nem izgulhatok hogy vajon pozitív lesz e. Hogy lehet ettől az abnormális kényszertől megszabadulni? Más is van ebben a cipőben vagy csak én szenvedek ettől?

2022. máj. 11. 08:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Én még ilyet nem láttam. Van valami baj a fejeddel.
2022. máj. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Én lehet felkeresnék egy szakembert, mert ez tényleg beteges.. Arról nem is beszélve, hogy ez a folyamatos tesztelés mi pénzbe kerül.. Szerintem nem kellene ennyire rápörögni a témára :)
2022. máj. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Pszichológus.
2022. máj. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Van más is, amiben ennyire kényszeresen, megszállottként viselkedsz?
2022. máj. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%
Csak unatkozol egy kicsit és élvezed az izgalmat, amit a tesztelés kivált. Szerintem semmi komoly baj nincs veled. Legyen több program, izgalom anapjaitokban, ne ez legyen a fő ingerforrás.
2022. máj. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem kérj szakembertől segítséget.
2022. máj. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
10%

Én kb 2 éve ezt csinálom a 14 hetes megszakításom óta.

Most vetéltem el ismét, és m@r többször nem leszek terhes ez kellett, hogy r@jöjjek ennyi volt.

2022. máj. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

4es: más ilyen dolog nincs az életemben, ez az egy ami túlmegy a józan ész határain


5ös: unatkozni szerencsére nincsen időm a másfél éves mellett ráadásul épp építkezés végénél tartunk, nemsokára költözünk.


Ebben a ciklusban megpróbálom ezt levetkőzni, nincs is itthon tesztem már, és ha elég erős leszek akkor nem is fogok venni csak ha késik

2022. máj. 11. 11:06
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Szia hasonló gondal küzdök én is. .

Fél év alatt 2 vetélés és 2 kémiai. Kb dpo7 től tesztelek kb amíg meg nem jön.

Elhatároztam h vége és már baba se lesz.

És megint vannak negatív tesztjeim🤣🤣🤣passz h mikor tudok leállni.

2022. máj. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Na ettol felek en is hogy nem fog menni és ahogy közeledünk az első naphoz ahol lehetséges halvány pozit tesztelni újra vérszemet kapok és napi 5 fele tesztet fogok csinálni :D ha meg megvárom hogy késsen akkor meg tuti késni fog és a tesztem persze negatív lesz 😅 majd pár nap múlva megjön ahogy szokott
2022. máj. 11. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!