Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Inofolic port fogamzásgátló...

Inofolic port fogamzásgátló mellett érdemes szedni, vagy utóbbit hagyjam abba? (Pco-s vagyok)

Figyelt kérdés

Nem tudom már hányadik nőgyógyásznál jártam (magán...), ő pl nő es a pco-ra szakosodott ehhez képest azt mondta, ha még nem szeretnék gyereket, szedjem tovább a tabit plusz inofolic port igyam napi 1x.... (ha minden jól megy, 1-2even belül lesz aktuális a gyerek téma párommal). Inzulinrezisztenciam nem volt (2 éve vizsgálták, idén megyek újra mindenképp), nem vagyok túlsúlyos, sokat sportolok (heti 3-4x), étkezésre figyelek. És mégis, soha nem volt rendben a menstruációm :(

Kb tabletta nélkül évente 4-5x ha megjön. Hormonálisan sem volt semmi lényeges eltérés (kivéve az antimüllerián hormon sajnos). El vagyok keseredve. Nem tudom már mit tegyek, vagy kihez forduljak. Erdemes ezt a port inni kiegészítőként? 26/l



2022. jún. 17. 00:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges, viszont keress fel endokrinológust, minél hamarabb!
2022. jún. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Nyugodtan igyad, de ne ezt a változatot, hanem a sima mio inozitol port (ugyanaz és olcsóbb, 12 ezer helyett 3e).

[link]

A fogamzásgátló melletti vérzés pedig megvonásos vérzés, nem pedig menstruáció. Én is az endokrinológust javaslom.

2022. jún. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%

Mindenképpen menj endokrinológushoz.



Az, hogy valaki vékony, nek zàrja ki a problémát


Az étkezés odafigyelés sem ugyanaz,mint amikor a cukrosok /IR-sek diètàznak.. ( szerintem nekik baromi sok szénhidrátot kell bevinni.. 160g-ot maximum egy süteményezős; pizzázós; fagyizós napon viszek be)


De nekik kell enni 3 óránként.. megvan mikor és hogyan a gyors, lasú felszívódású ch-kat.



De lehet semmi köze ehhez a problmádnak.


Szóval mindenképpen endo doki kellene

2022. jún. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%
Pcos nincs ir nélkül. A nőgyógyászok pedig sajna még mindig nem értenek hozzá. A fogamzásgátlóval csak rontani tudsz rajta.
2022. jún. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%

#3, nem tudom tisztában vagy-e vele, mikben van szénhidrát. 160 grammot simán be lehet vinni, a probléma pont az, hogy a legtöbb ember ennél többet eszik. Egy szem alma pl átlagosan 10-12 gr CH, és ebben van kb a legkevesebb a gyümölcsök közül. Két szelet kenyér 35-45 gr CH. Egy normál adag rizs közel 45 gr. És akkor most még igazán nem ettünk sokat...



Na de a lényeg: kérdező, a PCOS és az IR együtt jár. Én kemény 48 kg vagyok, nem szőrösödöm, mégis megvan mindkettő.


Szóval menj el nyugodtan cukorterhelésre, hátha kiderül nálad is valami, amit utána lehet kezelni.

A fogamzásgátló viszont teljesen butaság Inofolic mellett (vagy fordítva) mert a fogamzásgátló eleve bekavarja a hormonokat, nincs peteérés, így nincs min dolgoznia az Inofolicnak.

Menj el endokrinológushoz.

2022. jún. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

5


Tisztàban vagyok vele


Kalóriát szàmolok és makro arányokra is figyelek..


Emiatt döbbentem meg..

2022. jún. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Teljesen felesleges fogamzásgátló mellett szedni az Inofolicot
2022. jún. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
7-es, miért felesleges? Rengeteg pozitív hatása van.
2022. jún. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az inofolic egy vitamin gyakorlatilag. Idd nyugodtan, de a problémadat nem fogja megoldani. Hormonpanelt kellene csinaltatni.
2022. jún. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

Fogamzásgátló tabletta mellett szerintem pénzkidobás inni. Rosszat nem tesz, de 1 hónapra 11.000 Ft a semmiért.


Létezik policisztás petefészek IR nélkül,de ez nem feltétlenül egyenlő a PCOS-el.


Én azt mondom minnél előbb gyerekvállalás, így évi 4-5 ciklussal amúgy is nehezen fog menni, és legalább nyomon tudod követni azt hogy mi az ami változást hoz és mi az ami nem (sport, diéta, inofolic, barátcserje ki lehet próbálgatni)

2022. jún. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!