Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Kedves Lombikos Lányok! Tudná...

Kedves Lombikos Lányok! Tudnátok tanácsot adni, esetleg van tippetek arról, hogy melyik állami meddőségi központban a legfejlettebb az embriológiai labor?

Figyelt kérdés
Több sikertelen lombik után gondolkodunk az intézmény váltáson, szeretnénk olyan helyre menni, ahol részletesebb vizsgálatokkal választják ki a legéletképesebb embriókat.

2022. jún. 26. 16:21
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs viszonyításom, mert csak a tapolcai PRI-t ismerem.

De nem tudom, máshol mennyiben csinálnak részletesebb vizsgálatot az embriókkal, mint itt. Eleve meg sem termékenyítik azt a petesejtet, aminél rendellenesség van.

5 napos korig el szoktak jutni az embrióid (blasztociszta)? Mert azok már, mondhatni, bizonyítottak, hogy elég jók, hisz viszonylag kevés %-nyi jut el 5 napos állapotig.

Azt írod, olyat szeretnél, ahol kiválasztják a legéletképesebbet. Eddigi lombikjaidnál ez hogy zajlott?

Mert itt elviszik a megtermékenyülteket 3 vagy 5 napos állapotig, aztán amik megmaradnak, azokat ültetik be. Ha marad ezen felül, mennek fagyasztásra. Tehát elvileg ha nem sikerül az épp frissen beültetettel/beültetekkel, a többi sem vész kárba, mert sorra kerülnek. Ezért nem értem ezt a kiválasztásos részt.

Mind kap esélyt, hacsak nem már előbb sikerül a baba, mintsem elfogyna a készlet. Abból lehet dolgozni, ami van.

2022. jún. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:

Igen eljutnak az 5.napig viszont nem jó minősítést kapnak, vagy az 5 napon állnak meg. Igazából a doki mondta hogy ő már nem tud mivel próbálkozni, lehet intézményt kellene váltanunk ahol fejlettebb a labor.

Itt a szokásos morfológiai szempontok alapján osztályozzák.

De van ahol kamerával figyelik végig az osztódásuk, ez alapján válasszák ki a legéletképesebbet, olyan is van ahol a tényésztő folyadék nukleinsav tartalmát vizsgálják.

2022. jún. 26. 17:08
 3/57 anonim ***** válasza:
48%

Igen, így már értem, mire vonatkozott a kérdésed.

Sajnos nem tudom, itt, ahova járok, milyen részeletességgel vizsgálják.

Nálam az eddigi két lombiknál mindig csak azt közölték, mennyi volt megtermékenyíthető, abból mennyi termékenyült meg másnapra, majd azt, mennyi maradt meg a beültetés napjára.

A "kiesőkről" nem kaptam infót.

2022. jún. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
100%

Elég nagy tapasztalattal a hátam mögött. Állíthatom POTE ( Pécs) messze a legjobb, és ott is Gödöny Krisztina.

Sok intézményben jártunk mielőtt oda kerültünk. Ha ő nincs soha nem lett volna gyerekünk.

2022. jún. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
100%

A Káaliban úgy tudom osztályozzák az embriókat.

De ezek csak külső tényezők. Magyarországon tudtommal nincs olyan intézmény, aki úgy vizsgálja az embriókat, mint Brnoban.

2022. jún. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:

Köszönöm 4-es, első körben Bp lenne érdekes, de utána olvasok azért, hátha megéri a távolságot :)

Most a Bp kaáliban vagyunk...

2022. jún. 26. 20:57
 7/57 anonim ***** válasza:
100%
Mi is Bpiek vagyunk. Hidd el megéri az utazás. Profi felszerelés van és tényleg szívcel lélekkel csinálják. A pesti tapasztalataim hagyjuk. Szartak bele, csak hamar meglegyenek.
2022. jún. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Ha így van, tényleg megéri :)
2022. jún. 27. 11:17
 9/57 anonim ***** válasza:

Ahol reszletesebben genetikailag vizsgaljak az Csehország. Viszont borsos ara van kb 2000 euro es minden tovabbi embrio 500 euro. Erdemesebb elotte itthon genetikat nezetni. Immunológia kivizsgalas se art valamint telhes ferfioldali kivizsgalast. Milyen megtermekenyitest hasznaltak?

Nalam az elso stimunal ami nem sikerult( nem jutottak el az 5 napig) fogorvoshoz es belgyogyaszhoz kuldtek. Egy goc a testben befolyasolja a dolgokat.

2022. jún. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Ha biztosra akartok menni,akkor Csehország Brno!

Az itthoni intézezeket el kell felejteni,sajnos a jogszabályok nem engedik az embriógenetikát.

Reprofitot ajánlom!

Valószínűleg nálatok is a genetikával lesz a probléma.

2022. jún. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!