Van még remény?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy inzulin rezisztenciám van. Lassan egy éve próbálkozunk babával. Tavaly augban lett alegy pozitív tezstem, de megjött, azborvos nem látott semmit utána. Rendszertelen is lett a mensim. Túlsúlyos is vagyok, amin dolgozom. Igazából lelki okok is vannak amiért az lettem. De kezdek felül kerekedni magamon.

Nem tudom, hogy egyáltalán az ir eltűnhet e, helyre állhat, vagy ha javul stb. Tudom ez is idő, mire rendben lesz.

Ha az lesz, akkor lehet esélyem babára? Van akinek sikerült?



2022. júl. 3. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
3 tervezett és spontán gyermekem van pcos+ir mellett
2022. júl. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Ha az ir megfelelően van kezelve, simán lehet gyereked.
2022. júl. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
Nekem kezeletlen IR mellett lett, pedig nemcsak az volt kezeletlen. :D
2022. júl. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Remény mindig van. Az IR rengeteg nőt érint, akár PCOS-val együtt is, mégis sokaknak sikerül a baba.

Ami fontos, talán sokkal fontosabb, mint a szigorú IR étrend, az a lelki egyensúly helyreállítása.

A túlsúly azt jelzi, hogy gondok vannak, valamit mindig kompenzálunk az evéssel.

Szakirodalom, ami nekem sokat segített a felismerésében:

Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása

Lukács Liza: Lenyelt vágyak


Emellett pszichológushoz is jártam. Rendbe kellett hoznom a női énképemet, átértékelnem az anyámmal való kapcsolatomat.

Előtte évek óta tartottam az IR diétát (az utóbbi időben már nem olyan szigorúan), rendszeresen edzettem, de tudom, ami kellett a sikerhez, hogy lelkileg elindulnak a helyes irányba.

2022. júl. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!