Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Egy éve nem sikerül a baba...

Egy éve nem sikerül a baba ezért elkezdtük a kivizsgálásokat a férjemmel. TSH 2.2 lett. Ez lehet a baj?

Figyelt kérdés
Az orvos szerint ez normális érték, de mindenhol azt olvasom inkább 1-1.5 kellene hogy legyen, ha babát szeretnénk. Valakinek összejött ilyen értékkel, mint ami nekem van, vagy keressek egy másik orvost és kérjek rá gyógyszert? (Nem tudom számít de én régebben is mindig nézettem TSH-t meg T3at és T4et, mert a családban halmozottan fordul elő PM betegség, de eddig mindig 1.5 körül volt a TSH-m)

2022. szept. 5. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
TSH nem elégséges ennek megállapítására. Kell az fT3, FT4, anti-TG és anti-TPO is, valamint hogy a tünetek fennállnak e. Az én endokrinológusom (akinek a gyerekemet köszönhetem) mindig azt mondja, hogy nem laborértékeket, hanem embereket kezelünk.
2022. szept. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem, nem az a baj, valami más lesz.
2022. szept. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
Az orvosom szerint 1 felett nem jó.
2022. szept. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Ez az értek rendben van. Persze számít a T3, T4 is. Nekem Hashimoto betegségem van. Rendszeresen járok endokrinológushoz. Eddig még egy orvos sem mondta, hogy 1-1,5 körüli értek lenne az ideális. Most várandós vagyok. 2, 75 volt az értékem, amikor teherbe estem.
2022. szept. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Nem hiszem, hogy nálad ez vagy csak ez lenne a gond.


Nekem 2.4-es értéket Letrox-szal levittek a reprodukciós intézetben, lombik előtt, mert egy körül az ideális, de ez csak ottani protokoll, az orvos is hangsúlyozta, hogy ez amúgy nem magas érték.

A 2. lombik sikerült, de nem gondolnám, hogy ettől.

2022. szept. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Ha nem ez, akkor sajnos majdnem biztos, hogy tudjuk mi a baj. Sajnos ffi oldalon találtak problémát, de nem annyira "rossz" a helyzet, mint anno az első gyermekünk előtt.

A férjem mostani eredményére azt mondta az andrológus, hogy "ezzel az eredménnyel még akar össze is jöhet", és javasolt pár vitamint neki, majd kontrollt és ha nem jön össze pár hónapon belül akkor elsore inszemet, majd ivf-et.


Azért is érdekelt most ez a TSH dolog, mert ha a férjem problémáján felül még nekem is van valami bajom a PM-el, ami nehezíti a teherbresést, akkor már szerintem az sok lenne. Valszleg vagy legalábbis remélem az inszemináció megoldás lesz ezek alapján.


Nézettem amúgy antiTPO-t is meg T3at és T4et is meg voltam nyaki és hasi uh-on de ezeken minden 'normalis' volt.

Peteérésem is volt az elmúlt 2 ciklusban, többi laborom is rendben van.

2022. szept. 5. 19:19
 7/11 anonim ***** válasza:
49%
Az fT3 és fT4 nem elegendő, hogy tartományban legyen, hanem az optimálishoz meghatározott részén kell lennie a tartományban. Ha nem hozzáértő endokrinológus nézte, akkor sose derül ki. Hozzáértő endokrinológus meg kevés van...
2022. szept. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A TSH ingadozó érték. Ma ennyi, holnap annyi.
2022. szept. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
1. Válaszoló, megkérdezhetjük melyik városban, melyik doki volt? ❤️
2022. okt. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kecskeméten dr.Naszódy Péter (van online rendelése is, de egyszer legalább élőben szeret találkozni)

Minden hónap elsején vagy első hétfőjén lehet hozzá online bejelentkezni a Bagolyegészségház oldalán.

2022. okt. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!