Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Van egy két éves koraszülött...

Van egy két éves koraszülött lányom, mi a valószínűsége, hogy a kistestvér is koraszülött lenne?

Figyelt kérdés
2 éves a lányom, szeretnénk neki kistesót, de toxémia szólt közbe a terhességembe és így 29 hétre született. Félek, hogy így járnánk a következő gyerekkel is, de nagyon szeretnénk. A lányom előtt volt 3 vetélésem. Van valaki aki hasonló cipőben járt?

2022. szept. 16. 13:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első toxémiás volt. (alap magasvérnyomásos vagyok)

A 2 másik terhességemnél nem alakult ki.


Van toxémia szűrés.

2022. szept. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hogy élted meg a második terhességet, nem rettegtél? Félek hogy ez lenne nekem…

Szűrésre mindenképp mennék, de ugye bár az sem 100%os.

2022. szept. 16. 13:31
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Ha most írnak öten és mondjuk 3:2 arány kijön a koraszülött és normál időre született gyerekek között, akkor ugye te is tudod, hogy ezt az adatot semmire se tudod felhasználni?

Egy szülész-nőgyógyászt kérdezz, aki egyrészt sokkal több esetet lát, másrészt esetleg tud olyan hiteles adatról, ahol ezt vizsgálták és valamilyen adott arányt mutatott ki ez a vizsgálat.

2022. szept. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden terhesség más, emiatt nem aggódnék.

Anyukám az első babáját holtan szülte meg a 24. héten, utána én egészségesen születtem a 37. hétre.

Barátnőm első babája 41 hétre született, a második 28 hétre, a harmadik meg 39-re.

2022. szept. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem más jellegű problémáim is voltak terhességeim alatt (rengeteg vérzés, progeszteron hiány, hematoma, mélyen tapadó lepény, bélgyulladások) Azoktól jobban féltem mint egy újabb toxémiától.

1# voltam.

2022. szept. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az orvosom az azt mondta, hogy ha szeretnénk majd babát ezt a szűrést mindenképpen meg kell csinálni.

Nem a válaszok alapján szeretnek dönteni csak úgy voltam vele szívesen olvasnék tapasztalatokat.

2022. szept. 16. 13:51
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha először toxémiád volt, második terhességnél, azonos apánál kisebb az esélye, hogy ismétlődik. Keress egy preeclampsiára szakosodott orvost. A toxémia sajnos kiszámíthatatlan, van aki sajnos koraszül, de van aki (majdnem) végigviszi. Szorgos kontroll kell, és akkor nagy baj nem lehet. Sanszos - kórházi tartós bentfekvés, de ezt nyilván számításba vetted.
2022. szept. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Bele őrülnék, ha heteket bent kellene lennem és a lányom pedig nélkülem lenne… 😭
2022. szept. 16. 19:59
 9/12 anonim ***** válasza:
Pedig számolni kell vele. Utolsó válaszoló voltam, nekem a fiam az első gyerek. De mivel nagyon is tisztában vagyok azzal, hogy a következő babával is heteket rohadhatok bent, nem véletlen, hogy csak évekkel később tervezzük a következőt. A toxémia nagyon komoly dolog, ha kialakul, hidd el, hogy a kórházban való fekvés lesz a legkisebb gondod. A legjobbakat.
2022. szept. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ezt tudom én is persze, nekem elég erős volt ez a toxemia, 200 körüli vérnyomás, nagyon magas fehérje a vizeletben, és nagyon durván vizesedtem, konkrétan az arcom felismerhetetlen volt, nem vicc…. Brutális időszak volt, épp ezért rettegek…
2022. szept. 16. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!