Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 70-90 napos ciklussal teherbe...

70-90 napos ciklussal teherbe esni?

Figyelt kérdés

Minden orvosi vizsgálat megvolt csinálni,nem találtak semmi problémát. Endokrinologus,pajzsmirigy,cukor rendben.

Mi lehet a baj?

Kb 4 éve ilyen hosszú. Eddig 50,70 nap volt. Most az utóbbi egy évben lett 70-90.



#hosszuciklus
2022. okt. 21. 11:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Akkor sajnos nem a jó orvosoknál voltál, nem a jó vizsgálatokon.

Elviekben persze sikerülhet a terhesség, ha épp elcsípnél egy peteérést (de valószínűleg nincs is rendes peteérés).

Van túlsúlyod? Inzulinrezisztencia, PCOS-ra vizsgáltak, ha igen, hogyan? Nekem mindkettő van, úgy, hogy hivatalosan a kórházi meddőségi endokrinológus szerint egyik sincs, mert a cukorterhelésemnél, amiről ordított, hogy IR-es vagyok, a HOMA-index alapján (ami egy elavult dolog) megállapította, hogy nincsen. A PCOS-t is kizárta, az egyértelmű jelek ellenére.

Nekem a 35-40-50 napos ciklusaimból lett a 160 grammos IR diéta hatására 26-28 napos ciklus, már a második diétás hónaptól.

2022. okt. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
3. És 21. Napi vérvétel volt,teljes hormon képpel. Semmi eltérést nem mutatott. Pajzsmirigy,cukor rendben. Ciszta,mióma nincs. Nem vagyok túlsúlyos. Alacsony vagyok 158 centi és ehez 47 kiló.
2022. okt. 21. 11:56
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

70-90 napos ciklus nem normális, biztos hogy valami nincs rendben. Én addig mennék amíg megoldást nem találnék rá, ha kell 10 különböző orvoshoz.

A köztes időben pedig próbálkozz ovu teszteléssel, hátha sikerül elcsípni egyet. Online lehet olcsón kapni, mert ilyen hosszú ciklusok esetén sokat fogsz elhasználni.

2022. okt. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

"3. És 21. Napi vérvétel volt,teljes hormon képpel. Semmi eltérést nem mutatott."


Ez képtelenség. Már csak azért is, mert hogy lehetett volna a 21. napi értéked rendben? Hisz abból derül ki, volt-e peteérésed, ami a 70-90 napos ciklusból kiindulva lehetetlen, hogy akkor lett volna, mert akkor időben megjönne, nem 50 nap múlva.

2022. okt. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Egyébként vékonyan is lehetsz IR-es és/vagy PCOS, nem feltétlen függ össze, csak kérdeztem. Valakinek már a súlycsökkentés helyrehozza a ciklust.
2022. okt. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Teljes hormonpanelt kértek le? AMH-szinted hogy áll?

Nem lehetetlen ilyen hosszú ciklusokkal teherbe esni, nálam is hasonló volt, bármikor beeshet egy kóbor peteérés, de a többiekkel értek egyet: kizárt, hogy minden rendben van nálad.


Nekem is ilyen elnyúló ciklusaim voltak, évek óta előfordult, hogy csak 1-2 alkalommal jött meg egy évben, de nálam megtalálták a probléma okát, és sikerült is teherbe esnem. Szakszerű kezelés nélkül, nem tudom, hogy menni fog-e.

2022. okt. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
Azért azt tegyük hozzá, hogy a lehető legegyszerűbb magyarázat épp a 47 kg-od lehet. A testednek nincsenek tartalékai, nem képes arra, hogy egy magzatot tápláljon, ezért leállítja a ciklusod. A túlzásba vitt fogyókúra, az anorexia elsődleges hatása is ez. Szóval mielőtt költséges vizsgálatokba kezdesz, vagy épp az 5-ös tanács hatására fogyókúrába, talán az 50 kg-ot jó lenne elérni.
2022. okt. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval mielőtt költséges vizsgálatokba kezdesz, vagy épp az 5-ös tanács hatására fogyókúrába, talán az 50 kg-ot jó lenne elérni."


Azt én írtam, és szerintem egyértelmű, hogy nem úgy értettem, hogy neki a 47 kg-val kéne fogyóznia, hanem azért kérdeztem eredetileg (az 1-es számú válaszomban), hogy túlsúlyos-e, mert az is oka lehet a hosszú ciklusnak. De így nála ez természetesen nem áll fenn, hisz csak 18 a BMI indexe.

2022. okt. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
15%

nekem fixen 45 napos a ciklusom tini korom óta

2 gyerekem van

soha semmilyen értékem nem szambázott el a normál tartományban maradt

egyedül a terhességi hét számolás volt macera :D

2022. okt. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen kizárt, hogy jó volt a laborod így. Meg tudod írni az eredményeket?
2022. okt. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!