Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ez biológiailag megtörténhet?

Ez biológiailag megtörténhet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges-e olyan, hogy teherbe essek úgy, hogy nincs rendszeres ciklusom? (Ezt úgy kell érteni hogy van mikor hónapokig nem is jön meg.) Arra gondolok itt, hogy például ha nem jött meg már mondjuk 2-3 vagy esetleg 4 hónapja de közben együtt vagyunk úgy hogy nem védekezünk, így biológiailag van esély rá hogy ebből terhesség legyen?

Egyébként cukorbeteg vagyok ami pár hónapja derült ki, folyamatban van a kezelés és lassan már helyre áll majd. (Remélem akkor ismét rendszeres ciklusom lesz, mert előtte egyébként volt).

Felmerült bennem a kérdés mert ugye a terhességet az elmaradt vérzés első napjától számolják. De ha valakinek hónapok óta nincs vérzése az lehet hogy épp mikor lenne az első akkor már nem jön meg mert terhes? És ha igen akkor ilyen esetben honnan tudja hogy mikor csinálja a tesztet?

Már bocsánat hogy ilyen sok kérdésem van, csak érdekelne a dolog hogy ilyen esetben hogyan működik?



2022. dec. 28. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze, vak tyúk is talál szemet alapon lehet bármikor egy kósza tüszőrepedés, ami pont összetalálkozik egy spermiummal. Az esély persze kicsi.


Teszteli védekezés nélküli aktus után min. két héttel érdemes. A terhességi kort pedig a majdani embrió méreteiből lehet megállapítani.

2022. dec. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

A kolléganőmnwk sem volt rendben, hónapok kimaradtak.

Kezelték, diétázott,amikorra visszahívták kontrollra már majdnem 3 hónapos terhes volt.

2 hetente tesztelj egyett.

2022. dec. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak megtörténhet, sokakkal már meg is történt. Ez olyan, mint amikor szülés után valakinek még nem jött meg a menstruációja, mégis terhes lesz. Persze, mert azt megelőzi egy peteérés. Én rendszeres szexuális élettel havonta 1x tesztelnék egyet, és ennyi. Havi egy teszt nem hiszem, hogy bárkit tönkrevágna anyagilag. Ha +, az orvos majd megállapítja a korát. Korai terhességnél a méretekből meg lehet.
2022. dec. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is így sikerült teherbe esnem. Utolsó menstruáció után 4 héttel vagyis a következő várható menstruáció (ugye ami nem jott) teszteltem hetente.

Utolsó menstruációtól számítva a 13.héten lett pozitív a tesztem, a kiskönyvemben is "UH terminus" volt írva.

Ez egy ilyen, 3 hónapos ciklus volt, viszont sose volt rendszeres, ezért teszteltem hetente.

2022. dec. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!