Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Heti 2 együttlét kevés teherbe...

Heti 2 együttlét kevés teherbeeséshez?

Figyelt kérdés
Már több, mint egy éve próbálkozunk, már használtam ovulációs tesztet, hőmérőztem és együtt voltunk peteéréskor, 2 naponta, úgy "ahogy a nagykönyvben meg van írva". Alap vizsgálatokon voltunk, de most úgy vagyunk vele, hogy most még nem akarjuk magunkat nagyon belevetni a vizsgálatok sűrűjébe, úgyhogy most "pihenünk" ilyen szempontból. Aztán hátha így összejön spontán, de ehhez szerintetek elég a heti 2 együttlét is? Jó, tudom, valaki egyszer szexel aztán terhes lesz, de úgy értem, hogy azzal, hogy nem heti 3-4x szexelünk, csak 2x azzal sokkal kevesebb az esély, vagy nem releváns?

2023. jan. 10. 12:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%

Ha nem stresszeltek ra konnyebben sikerul :)

Nyilvan ha tobbszor vagytok egyutt eselyesebb

De ezt sem kell eroltetni

2023. jan. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Nagyjából ciklus közepén ha többször együtt vagytok, akkor esélyesebb, de igazából nem csak ezen múlik. Úgyis akkor jön, mikor szeretne.
2023. jan. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Havi 1 együttlét is elegendő lehet, ha pont jókor vagytok együtt és minden rendben veletek egészségügyileg.


De ne is menjetek orvoshoz, várjatok a csodára még évekig, ha ennyire nem fontos még nektek a gyerek.


De bocsi, ha 1 év alatt nem jött össze úgy, hogy peteéréskor mindig együtt voltatok, akkor ott valószínűleg van valami probléma, és hiába várjátok a spontán teherbeesést.

2023. jan. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Voltunk orvosnál, írtam is...
2023. jan. 10. 13:08
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az alap orvosi kivizsgálás kb semmi, szóval ebben egyetértek az előttem szólóval. Ha szerencsétek van, akkor elég lehet a heti 2 együttlét, persze. De ha a heti 4 mellett nem jött a baba egy évig, akkor én nem bizakodnék túlzottan. Persze sosem lehet tudni, van akinek sok múlik a stresszen is, lehet hogy te is közéjük tartozol. Nem tudom hány évesek vagytok, de én legfeljebb pár hónap múlva elindulnék meddőségi kivizsgálásra.
2023. jan. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Milyen vizsgálatokat végeztek?
2023. jan. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#1


Felejtsük már el ezt a rástresszeléses tévhitet.

Ahol x ideje nem jön a baba, és akarnak, ott nincs az az ember, aki ne stresszelne rá. Nem ezen múlik.

2023. jan. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Kisdinnye22 ***** válasza:
Nem az együttlét mennyisége számít. Vannak akiknek egyből beakadt és vannak akik hosszú hosszú évek után sem sikerül.
2023. jan. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Kisdinnye22 ***** válasza:
Egyébként pontosan unokatesóm járt így, hogy orvosilag meddőnek nyilvánították és a vizsgálat után 2 évvel teherbe esett. Azóta egy 6 éves csodaszép kisfiúnak boldog anyukája. Szóval feladni sose szabad ez a lényeg. Majd jön ha akar ;)
2023. jan. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#7

A stressztől nőhet a prolaktin szint, ami viszont tényleg gátolhatja a teherbeesést. Viszont, a hormon vizsgálatoknál úgy is látszana, hogy ez magas és kezelik. Szerintem ez inkább a régebbi időkből maradhatott az emberekben.


#kérdező

Nem tudom milyen vizsgálatoknok voltál, de esetleg kipróbálhatod az inzulinrezisztensek diétáját is, nem csak egészségesebb leszel tőle, de normalizálja a cukrot és az inzulint, illetve a teherbeesést is segíti. Valamint egy jó multivitamin, d-vitamin, folsav és esetleg barátcserje kivonat (pl.: premens kapszula), amit tudnék ajánlani, ha nem akartok még nagy kivizsgálásokra menni.

2023. jan. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!