Kinek sikerült szociális otthonból terhestáppénzre menni?

Figyelt kérdés
Munkahelyváltás idén lesz, sajnos nekem nem segitenek a kollégák. Van 48, de 90 kilós beteg is. Max annyi hogy ketten emeljük.
2023. jan. 13. 15:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%

Ez siker?

Egyszerűen jelentkezel az üzemorvosnál soron kívül és nem "terhestappénzre" mész, mert ilyen nincs. A tp az tp, nincs külön terheseknek.

Ha nem vagy alkalmas terhesen, akkor felnentenek, alapbért kapsz.

2023. jan. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
9-es kóddal van a veszélyeztetett terhes táppénz. Nőgyógyász ír hozzá javaslatot, háziorvos meg kiír táppénzre.
2023. jan. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Az elsőnek igaza van alapból, de a másodiknak is. Ha jelzed a nőgyógyásznak, hogy táppénzre akar menni, majd ad papírt 9-es kódhoz, őt nem érdekli, mi a munkád, odaadja és kész, nem szoktak kötözködni.
2023. jan. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
nekem az a gond hogy nem érem meg az 5-6 hetes kort sem az emelés miatt...
2023. jan. 13. 16:13
 5/16 anonim ***** válasza:
71%
Dehogyisnem, azt mondják, hogy amihez hozzá van szokva súly, azt bírja az ember lánya. Plusz egészséges terhességnek, főleg ilyen fiatalnak, nem fog ez ártani. Ha nagyon biztosra akarsz menni, menj el rendes, sima táppénzre vagy szabadságra addig, amíg nem jutsz el a nőgyógyászhoz
2023. jan. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Egészséges terhességek valószínűleg tényleg nem lesz bajod addig sem.


De akkor menj valami más indokkal táppénzre addig.

2023. jan. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
akkor próbálkozok tovább. köszönöm.
2023. jan. 13. 16:23
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

Első terhességem alatt vevőszolgálaton dolgoztam. 33-34 hetesen mentem táppénzre. Addig ugyanúgy emlegettem a láncfűrészeket, mikrókat bármit mint előtte. Ha nagyobb tesó lenne őt is kellene.

Ha nem akarod bevállalni ameddig a nőgyógyász ad ajánlást akkor addig a háziorvos tud valami kamu betegséggel kiírni.

Bár ha korrekten lenne kezelve a helyzet akkor beszélj a vezetőséggel és menj el szabadságra ameddig nem ír ki a nőgyógyász.

De ha még terhes vagy hogy és miért akarsz munkahelyet váltani?

2023. jan. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
17%
Nem szoc.otthonból ugyan, de pár hetesen én is elmentem táppénzre. Azt csak te érzed hogy neked mi a jó, hogy te mennyire félted ezt a kis mákszemet. Próbáld kijárni a táppénzt, sok sikert.
2023. jan. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
25%
Ja és ne foglalkozz olyannal hogy bezzeg a Mancika a 40.hétig húzta az igát a szalag mellett. Utolsó voltam.
2023. jan. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!