Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mi következik most inszemináció?

Mi következik most inszemináció?

Figyelt kérdés

3 éve próbálkozunk a babával de hiába. Túl vagyunk az összes kötelező vizsgálaton és igazából egyikünknél sem indokolja semmi az eredménytelenséget. Nincs fertőzés, betegség, sem szervi probléma, a párom eredményei is jók lettek, átjárható vagyok és a hormonok is rendben vannak...

Mi a következő lépés? El kell menni a nőgyógyászhoz és ő csinálja az inszeminációt vagy máshol csinálják?

Minden esetben hormonoznak előtte? Mennyibe kerül?

Nem sok mindent tudok róla, igazából elég tanácstalan vagyok merre is kéne elinduljunk.



2023. febr. 1. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
1%
A sors jelez, hogy ne vállaljatok gyereket. Vagy örökbefogadás.
2023. febr. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Első, takarodj a baromságaiddal!


Kérdező! Nem kerül pénzbe az inszemináció, államilag finanszírozott. A gyógyszerek pedig dobozáron vannak, felteszem ennél is, mint a lombiknál (mikor én voltam inszemen, még a meddőségi kezelések gyógyszerei nem voltak ingyen, csak támogatottan).

Úgy tudom, most már a reprodukciós intézetben csinálják csak. Időpontot kell kérnetek telefonon.

2023. febr. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Meddőségi központba kellene jelentkezni. Ott megnézik a leleteket, esetleg további vizsgálatokat kérnek. Ha nem találnak problémát, akkor időzített együttlét, majd inszemináció, végül lombik. Sajnos, igen, legtöbbször hormonokat adnak. De majd az orvos mindent elmond.
2023. febr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm szépen!


Igen első talán a sors jelez…. Mikor nehéz körülmények között élnek emberek 8 gyerekkel a sors éppen szabadságon van?

2023. febr. 1. 18:21
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

#4


Ne foglalkozz az ilyenekkel! Ezek egy kategória a magukat jószándékúnak tartó, "ne görcsölj rá!", "majd ha elengeditek, akkor sikerül", "az ismerősömnek ilyen-olyan csodabogyóval sikerült" féle tanácsokat osztogatókkal. 🙂

2023. febr. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mi 2 éve szeretnénk babát. Férjemnél és nálam sincs nagy probléma.


Férjem: cukor, magasvérnyomás, pajzsmirigy, de mind kezelve van és jók az értékek. Viszont a férj is vizsgaltassa ki magát. Spermavizsgálatot érdemes igaz drága de megéri.


Dns fragmentáció, Ros, Hba és akroszómát lehetne nézetni. De már a sima spermium vizsgálat is jó lenne kezdésnek hogy lássák nincsen e kevés spermium, nem e túl lassúak stb...


Nekem enyhe ir, kezelve van. 2 az a fajta mutáció ami a folsavhoz van köze heterozygota igazából foltot szedek , a folsavat nem tudja a szervezetem foláttá át alakítani.


Érdemes lenne neked immunológus ő kérni fog neked genetikai vérvételt. És ha kell ír fel valamit. Plusz autoimmunt néznek. Tsh pajzsmirigy is fontos. Endokrinológus javasolt.

Mi egy 1 után mentünk el tapolcára meddőségi reprodukciós intézet. 4 sikertelen inszemináció volt és most kezdtük a lombikot.


Inszeminációt sima nőgyógyász is csinál némelyik. De lombikot csak meddőségiben. De én a helyedben nem sima nőgyógyászhoz mennék. 4 maszeknál is voltam semmit nem ért. Kérdezz szívesen válaszolok.


Nekünk most van lombik. Még a stimulációnál tartok. De talán meglesz a siker

2023. febr. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! A férjem volt vizsgálaton, kimondottan jó lett az eredménye. Remélem neked minden rendben lesz! Szorítok!

Ami furcsa nekem, hogy sehol nem találtak problémát. Még a vitaminok is rendben voltak, egyedül D-t írt a doki mert télen nem árthat. Pajzsmirigyre nem látok sok esélyt, semmilyen tünetet nem észlelek és a táplálkozásomban is szerepelnek jódot tartalmazó ételek. De persze nem árt ha megnézik.

Az ember azt hinné teherbe esni a legkönnyebb a világon, aztán annyira mégse. :(

2023. febr. 1. 19:55
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi 7 évet vártunk rá,és most lombikkal vagyok 33 hetes.

Ugyanez hogy nem találtak semmit, nagyon sok orvosnál jártunk hátha valaki "figyelmetlen" volt de semmi.

2 inszemináció magánba volt, később mentünk meddőségi központba mert már csak ezt az esélyt láttam,ott is 2 inszemet csináltak.Ott azt mondta az orvos az inszemináció azoknak a pároknak van akiknél nincs "gond".


Pajzsmirigyet azért nézesd meg,nekem is alul működésem van/volt,semmi tünete nincs csak a vérvételből derült ki, gyógyszert szedek rá.


A meddőségi központok most már államilag támogatott és ha írnak is fel hormont az sem olyan vészes,mikor látom a blokk alján hogy támogatás 80 vagy épp 120 ezer Ft.

2023. febr. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!