Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lassan 1 éve próbálkozunk...

Lassan 1 éve próbálkozunk második gyermekünk fogantatásával, de sajnos nem jön össze… Szeretnék elmenni nőgyógyászhoz, utána járni, hogy mi a baj, esetleg ad valami bogyót, ami segíthet. (Volt halvány pozitív tesztem, de mindig megjött)?

Figyelt kérdés

Aki volt már ebben a helyzetben, az le tudná írni a folyamatokat?

Januárban voltam rákszűrésen, ott azt mondta a doktornő, hogy minden oké.

Illetve, a dm-es sperma vizsgálót próbálta valaki? Van értelme?

Köszönöm


2023. febr. 17. 06:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne ilyen boltban kapható sperma vizsgálatra küldjed a férjed hanem rendesre. Kb 20.000 Ft, de normális eredményt kapsz, a legtöbb helyen otthon leveheti a mintát ha egy óra alatt beér vele és csak a műanyag dobozát kell beadni és fizet. Ennyi, semmi ciki nincs benne.



Női részről pedig egyrészt nagylaborra kell beutaló a házi orvostól (Tsh-t nézzenek, az a legfontosabb), ezen azt kell nézni nincs-e rejtett gyulladás a szervezetedben (pl begyulladt bölcsességfog ami nem fáj).


A másik az tb-s nőgyógyásztól kell kérni beutalót 3. és 21. ciklusnapi hormon laborra. A 21. napot azt a menstruációd előtt 7 nappal kell nézni. Ha tb-re nem írják ki akkor ez kB 40.000 Ft.


Ha rákszűrésnél nem csinált a nőgyógyász akkor kell kérned külön tőle hüvely ultrahangot, hogy nézze meg nincs-e ciszta vagy más eltérés. A feltételezett ovulációd környékén érdemes menni hogy látszódjon van-e peteérésed.



Ha ezekkel minden rendben akkor majd a következő lépés az a petevezeték átjárhatósági vizsgálat. (Ezen főleg akkor érdemes aggódni ha hajlamos vagy felfázásra/az előző gyerek után volt komoly felfázásod)

2023. febr. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Szia. Hasonló tanácstalanság volt rajtam is. Szintén 1 év próbálkozás, spontán vetélés, szintén második gyerkőc... Első gyermekünk persze rögtön összejött. Szedtem inofolicot, femibiont már a tervezés pillanatatol, voltam nogyogyaszaton, vervetelen, fogaszaton, minden rendben. Nem értettük. Aztán október elején abbahagytam a gyógyszert, és elkezdtem gondolkozni, hova megyek dolgozni, letettem a babáról. Úgymond kicsit feladtam és minden pillanatban örültem az egyetlen kislanyunknak. Novemberben terhes lettem :) már 12 hetes :) eszméletlen nagy a boldogsagunk! :)

Ebből kifolyolag szerintem ne görcsölj rá, engedd el egy kicsit. Örülj annak ami van. Ha jönnie kell, jönni fog! Minden jót nektek!

2023. febr. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom először a férjed menjen vizsgálatra. Sokkal egyszerűbb és általában a megoldás is az. Ha nála minden rendben ,akkor ráersz te elindulni. Egy nőnél sokkal hosszabb és nehezebb mindent kivizsgálni. Mire te végig érsz a vizsgálatokon akár fél-1 év is eltelhet, férjednek egy spermavizsgalat és here uh pár hét. Gyakori a herevisszér, nincs tünete de férfi meddoseget okoz. Egy egyszerű ambuláns műtéttel orvosolható. Ismerősi körömben 3 párnál azonnali megoldást és gyermeket hozott.
2023. febr. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
2# menjetek már a rákba ezzel..
2023. febr. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

4#


Köszi nem 😂

Véleményt kérdezett, leírtam az enyém. Nekünk ez a sztorink. Ha az első baba összejött, valoszinuleg nem meddő a pár. Persze lehet bármi eltérés, ami befolyásolhatja, de az sem biztos. Írd le te is a véleményed, többet ért volna vele, mint azzal, hogy engem le szólsz 😁 de hidd el, nem hatott meg 🤷‍♀️😀

2023. febr. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
61%

Attól hogy te nem hallottál a másodlagos meddőségről attól még létezik. Amint letelik az egy év a kérdező abban a pillanatban megkapja ezt a diagnózist.


Ameddig nincs meg az oka addig ismeretlen eredetű meddőség a hivatalos neve.


És a meddőség szó nem azt jelenti hogy valakinek nem lehet gyereke. Azt jelenti hogy rendszeres szexuális élet mellett egy év alatt nem esik teherbe. Lehet a 13. hónapban vagy 23. hónapban terhes lesz de attól még a 12. hónaptól addig ameddig nem lesz terhes orvosilag meddőnek hívják.


Ha halvány lila gőzöd nincs a témáról inkább ne szólj hozzá.

2023. febr. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!