Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 1 év sikertelenség után,...

1 év sikertelenség után, valóban csak a stressz áll a háttérben ?

Figyelt kérdés

Március 28 an lesz egy éve, hogy missed an műtetem volt. Első baba lett volna. 34 éves vagyok, a héten voltam nogyogyasznal és elmondtam, h nem jön azóta sem a baba. Beszélgettünk elmondtam h érzem magam, azt mondta h engedjem el az egész dolgot mert amíg ilyen stresszes vagyok nem szívesen kezdene bele bármilyen kezelésbe. Röviden az elmúlt évből kb 10 hónapig nem volt olyan nap h ne sírtam volna h nem maradt meg a baba. Kb az első 6 hónapig boltba utcára nem mentem mert szégyelltem, hogy nem vagyok már terhes. A mai napig nagyon öregnek érzem magam és sirhatnekom van ha arra gondolok h meg mindig nincs gyerekem.

Egyszerűn azt érzem h nekem ez az egy lehetőségem volt és nem leszek többet terhes. Én leszek az akinek nem lesz gyereke es egyedul halok meg család nélkül.

Kivizsgalasok voltak. Ir arra szedek gyógyszert. Vetélés valószínűleg trombózis mutáció miatt volt. Sokat pecsételtek de csak peterestol csinaltattam labort azt mondta a doki h tankönyvi , biztos h van peterresem.

Szerintetek valóban csak nagyon stresszes vagyok? Valóban lehet h ennyi miatt nem esek teherbe ? Attól tartok h ha elkezdünk bármilyen kezelés akkor a befeszulesem miatt nem lesz sikeres. Egyszerűen nem tudnám feldolgozni/ nem tudom feldolgozni a kudarcot ami minden hónapban ér vagy ha gyógyszer mellett sem esnek teherbe.



2023. márc. 17. 15:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

"Beszélgettünk elmondtam h érzem magam, azt mondta h engedjem el az egész dolgot mert amíg ilyen stresszes vagyok nem szívesen kezdene bele bármilyen kezelésbe."


Szerintem azonnal válts orvost! Nekem 32 évesen megmondta a dokim, addig kell ütni a vasat, amíg meleg.

2023. márc. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Válts dokit szerintem is. És lehet egy pszichológus sem ártana. El kell engedni, fel kell dolgozni az előző veszteséget először.

Szívből kívánom a legjobbakat!

2023. márc. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha ekkora görcs van benned a korod miatt meg a baba miatt akkor egy pszichológust valóban nem ártana keresni.Értem, hogy elment a babád,de azért meredek azt gondolni hogy ez az egyetlen lehetőség volt,csomóan járnak így sajnos.A korod meg olyan ami van,ha nem lenne nem élnél és pszichés blokk is okozhat termeketlenseget,meg mondjuk ezer más is.

Ne a múltat sirasd hanem élj a pillanatnak, annak amiben vagy, mert nagyon szar életed lesz ha mindig azt siratod amin már nem tudsz változtatni.

2023. márc. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnalom,hogy elment a babad! Az irasodbol erezni,hogy total “melyen” vagy! Orvosvaltas ,es keresni egy pszichologust! Veszteseg ert,de nagyon sokan vannak igy sajnos! Tul kell lepned rajta! Igy nem lehet gondolkodni,ezen kattogni,hogy pont te leszel ,aki csalad nelkul hal meg stb…. Milyen hozzaallas ez!?? Tessek magad osszeszedni,orvost valtani,kezeltetni a lelki vilagod! 34 eves vagy nem oreg,de innentol meg 4ev es kuldozgetnek mindenfele vizsgalatra terhesen stb Fel a fejjel! Nem te vagy egyedul aki ezt vevgigcsinalta! Vannak rosszabb kimenetelu dolgok is! Elobb lelkileg tedd rendbe magad!! Utana menjel masik nogyogyaszhoz! Minden jot!!!
2023. márc. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 kajitani ***** válasza:
100%

Szia! Mindenképpen keress szerintem is terapeutát első körben. Fel kell dolgozni a gyászt, anélkül tényleg ne vágj neki a terhességnek,ami egy hormonrobbanás! Szerintem lelkileg nálad stabilabb embereket is képes kikészíteni.

Ami a termékenységet illeti, millió kivizsgáláson találtak nálam mindent rendben,annak ellenére hogy hol menstruáltam,hol nem,hol volt cisztám,hol nem,borult minden hónapokig... Mégsem találtak eltérést. A férjem mondta,hogy akkor most már ő jön,de mielőtt elindult volna orvoshoz, én még ki akartam próbálni a méhpempőt.Nekem bejött,a három hónapos kúra végén megfogant a kisfiam,aki azóta már másfél éves. A tesók (jelenleg ikreket várok) elsőre jöttek.

2023. márc. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Bogica0616 ***** válasza:
100%
Szia,igen lehet stressz okozza. Saját tapasztalat. 1 éve nem lett szìvhangja a magzatomnak. Kikészültem a veszteségtől. Magas vérnyomás,pulzus ingadozás, alvás zavarom alakult ki. Nemrég megnyugodtam egy kicsit, pozitívat teszteltem ebben a hónapban. Remélem megmarad most. Szóval kitartás, neked is össze jön, csak lazíts egy kicsit.
2023. márc. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hányadik hóban ment el? Mert a nőgyógyászom szerint az első 8-10 hetes vetélés egy normál jelenség, gyakorol a szervezet. Persze ha már az utcán látszott, akkor idősebb lehetett.

Sajnos a legrosszabb, amit termékenységi gondokkal küzdőknek mondani lehet, hogy engedd el. Azzal együtt, hogy amúgy nagyon igaz, ezrével vannak ilyen sztorik, hogy akkor jött össze, amikor teljesen lemondtak róla. Csak ezt te így nem fogod tudni, leírásod alapján szörnyű állapotban vagy. Ebből egy dolgot tehetsz, lassulsz egy kicsit. Nem engeded el, csak egy kis szünetet tartasz és mást csinálsz. Pszichoterápiára mész, feldolgozni a múltat, beleértve a gyerekkorodat, anyáddal való kapcsolatodat is, a társadalmi elvárások nyomását stb. Tuti voltak korai nehézségeid, ha így becsavarodtál a babatémára. Mintha ez valami státusz lenne, ha szégyelled, hogy már nem vagy terhes.

Értsd meg, hogy ha most fogannál, az a babádnak sem lenne jó fizikailag. Meg lelkileg sem, ha ő lenne a vigasz a veszteségedért, meg a személy, akivel az anyja méri önmaga értékét satöbbi. A gyerekeinknek nagyon fontos, hogy ezeket kidolgozzuk magunkból, mielőtt megszületnek, minél magasabb az önismereti fokod, annál könnyebb lesz a gyereked élete.

Jó szívvel ajánlom a Perinatus szakértőit: [link]

2023. márc. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a stressz, de nem ártana egy alapos kivizsgálás. Engem 36 évesen már lombikra küldött a dokim, fél év várakozás után volt kivizsgálás.
2023. márc. 18. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%
Hu hat pszichologus es masik orvos. Hihetetlenul leirod magad. Nekem 28 evesen szuletett a kislanyom. Most 33,5 vagyok. A ferjemmel kozos gyereket szeretnenk, de most diagnosztizaltak nalam endomezriozist. Nem egyszeru. Akkor se, ha van az embernek mar gyereke, de akkor sem szabad igy magad alatt lenni. Viszont ferjem novere 21 hetesen vesztette el a babajat es nem lehet tavaly ota hozzaszolni es irtozik meg az 5 eves gyerekemtol is.
2023. márc. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, mert segítettetek abban, hogy lássam nem csak stressz hanem feldolgozatlan traumák miatt is viselem nehezen ezt a dolgot. Keresek új orvost de előtte pszichológushoz megyek. Már van időpontom is.
2023. márc. 21. 06:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!