Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 35 évesen AMH 0,2, FSH 14,...

35 évesen AMH 0,2, FSH 14, tényleg esélytelen a baba természetes módon?

Figyelt kérdés
A doki azt mondta lombik, de azzal is csak 10% az esély max.
2023. ápr. 8. 09:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt Te és a férjed tudjátok, hogy így le tudtok-e élni egy életet. Mármint gyerek nélkül és Neked kell tisztáznod ezt magaddal és a férjeddel is, hogy ezt ő el tudja-e fogadni és azt is, hogy a 10% esélyért meg sem próbálod.
2023. ápr. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Az FSH-m a 3. ciklusnapon volt ennyi
2023. ápr. 8. 11:45
 13/20 A kérdező kommentje:
11es a férjem eléggé ellenzi a lombikot, azt mondta ha az egészségemet kell kockára tenni, inkább nem kell gyerek
2023. ápr. 8. 11:46
 14/20 anonim ***** válasza:
79%

Teljesen érthető. Akkor viszont Neked fel kell ezt dolgozni nőként ha nem vágsz bele. Erre pedig hagyj időt magadnak, mert nem hiszem, hogy egyszerű belenyugodni. Ha picit sem érdekelne vagy nem szeretnéd akkor nem foglalkoztatna a kérdés és nem megoldásokon agyalnál. Ez nehéz időszak lesz ha valóban ezt a döntést hozod meg.


Örökbefogadás nem opció? (#11)

2023. ápr. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Én lehet belevágnék, de pár hónap múlva, addig megpróbálkozok Q10 és DHEA kúrával, állítólag nagyon szépen fel lehet vele tornászni az AMH-t
2023. ápr. 8. 11:54
 16/20 anonim ***** válasza:
Nálam 27-28 év körül volt az FSH-m 12-13 közötti és az AMH-m 1,3 körül. Azelőtt egy évvel lett nézve,akkor még csak az FSH 10 volt,AMH 1,6. Nekem is petefészek kimerülést mondtak,minden más értékem jó volt,peteérésem is volt. Amúgy végtelenül elkeserítő,hogy erre a problémára nincs megoldás és egyre több helyről hallok,olvasok ilyet. :( Olvasom sok helyen írják a petesejt donort,hát őszintén?Én sem akartam volna,mi örökbefogadást sem,de ugyanúgy ha a férjemnek kellett volna spermadonor,azt sem vállaltuk volna,sajátot szerettünk volna értelemszerűen,mint mindenki más. Egy kör lombikot sem próbáltok meg egyébként esetleg? Vagy inszemináció?Vagy az esélytelen így? Amúgy mindig olvasni pozitív eseteket. Nálunk a magasabb FSH-nál már megvolt az időpont a meddőségibe(előtte voltak kivizsgálásaink már 1 évig,ott készült az első érték),én akkor ott elkeseredtem,főleg mert a munkahelyemen köteleztek a 3.oltásra,úgyhogy úgy voltam,hogy jólvan akkor majd inszemmel vagy lombikkal lesz tavasszal(ez volt novemberbe). Mi végül is megakartuk próbálni,de én is idegenkedtem tőle. Végül decemberbe nem jött meg,azt hittem az oltástól,beteg is voltam,mondom most még emiatt is majd csúszik a meddőségibe minden,aztán kiderült,hogy terhes vagyok pont akkor. Most már 9 hónapos a lányom,viszont átérzem,előtte 2,5 évet vártunk és valószínű más gond nem volt,mert minden értékünk,mindenünk mindkettőnknek rendbe volt. Kitartást és ne add fel semmiképpen sem!
2023. ápr. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

"11es a férjem eléggé ellenzi a lombikot, azt mondta ha az egészségemet kell kockára tenni, inkább nem kell gyerek"


Én pontosan ezzel az indokkal halogattam 5 évig a lombikot, a sikertelen inszemek után. Aztán az orvosom mondta a 0.8-as AMH-m láttán, hogy tessék szépen hazamenni, bevenni 3 leszarom tablettát, és felhívni a reprodukciós intézetet, mert addig kell ütni a vasat, amíg még meleg. Voltam 32 éves. 6 hete szültem meg a kisfiam, aki lombikbaba.

Eszméletlenül hálás voltam/vagyok a dokim őszinte szavaiért. Épp csak ennyi hiányzott akkor, hogy félretegyem az újabb csalódásoktól való félelmemet. A 2. beültetés hozott sikert.

2023. ápr. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

#15


Így is valószínűleg várni kell, érdemes időpontot megkérni. Ilyen AMH-val már felesleges Q10 meg egyéb vitaminkúrákban bízni, ne haragudj az őszinteségért.

Itt már minden hónap/cilkus számít.

2023. ápr. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
18 igazából azt mondták bármikor tudjuk kezdeni, én is azt hittem van várólista, azért gondoltam, hogy várok pár hónapot, hogy legalább a munkahelyem fix legyen
2023. ápr. 8. 15:41
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

#19 sajnos ez nem egy visszafordítható folyamat. Lassítható, de sajnos több petesejted már nem lesz. Ez születésünkkor dől el mennyi van és a kor előrehaladtaval csökken. Szóval semmilyen vitaminos dologgal vagy q10el nem tudsz ezen segíteni.


Szerintem beszélj a meddőségi szakorvosoddal mondd el neki, hogy új munkahelyed van és a leleteid alapján tud-e ez a dolog 3 hónapot várni vagy nem. Ha igen akkor milyen gyógyszeres kezelés kell a lassításhoz.


Szerintem sokkal több és nyilván kézzelfogható hasznos infót kapsz ha az orvosoddal beszéled ezt meg és vele állítasz fel egy tervet.


[link]

2023. ápr. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!