Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Tb alapon meddőségi központ?

Tb alapon meddőségi központ?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)


Párommal el szeretnénk menni meddőségi központba. Szerintetek van lehetőség a közelben ingyenes vizsgálatra? (Nyiregyháza, Miskolc Debrecen környéke?) Illetve mire számitsak ha kérek időpontot párom még nem volt spermavizsgálaton viszont érdemes lenne előbb elvégeznie,fogják kérni az eredményt vagy az elején csak egy meg beszelésre számitsunk?


25/N



2023. jún. 20. 06:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Elején csak megbeszélés van és majd az orvos megkéri a vizsgálatokat, egyelőre nem kell vinni semmit, majd ott megmondja mi kell. TB finanszírozott, szóval ingyenes maga az ellátás, a vizsgálatok. Debrecenben, Miskolcon a Kaáli intézet van.
2023. jún. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha van pénzetek és lehetőségetek, akkor azért lehet megcsináltatni előbb, mert ha az a baj, akkor feleslegesen húzzátok az időt a meddőségiben, míg vártok a sorotokra, hisz lehet azon urológus gyorsabban segít egy kis vitaminnal.

De úgy tudom, hogy a meddősigiben úgyis kaptok beutalót ilyen vizsgálatra (is), mielőtt bármit kezdenek veletek, és akkor ingyenes, csak sokkal több idő.

Esetleg ha erre gyanakodtok, akkor ezt a meddőségi időpontkéréssel párhuzamosan megcsináltathatjátok, a többi vizsgálatot meg majd az ottani doki határozza meg a Te vérvételi/UH eredményed alapján.

2023. jún. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A 2. válaszolóval értek egyet.

Nekünk Miskolcon magán andrológushoz van időpontunk. Nagyon kedvesek, segítőkészek. Időpont sem kell hozzá. Minden pénteken rendel délelőtt és délután is.Telefonon beszéltem a doktorúrral. Csak be kell vinni az "anyagot". 28.000 Ft.

Ezt magánban csináltatjuk, mert egy férfinél ez az egy vizsgálat van úgymond . De egy nőnél több minden lehet, rengeteg vizsgálat. Ezért azt állami kórházban.(Ameddig tudunk) Én már a férjem papírjával megyek majd nő gyógyászhoz, hogy ezt teljesen kizárja (remélem) és minnél hamarabb eltudjuk kezdeni a kivizsgálást.

2023. jún. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

3 mas vagyok.

Még annyit hozzá tennék, szerintem érdemesebb női részről így kezdeni. Mert az elsők között úgyis hormonvizsgálat esetleg pete vezeték átjárhatósági vizsgálatot fognak végezni. Ezt egy sima nődoki megcsinálja ingyen, szerintem ezért még felesleges fizetni. Illetve sokszor elég az is ha csak egy gyógyszert ír. Ha inszemre kerül a sor ne legyen így, akkor azt Miskolcon a Kaálba csinálnak. Viszont ha lombik akkor azt ha jól tudom Pest, Szeged vagy Debrecen csak..

Sok sikert kívánok a babához. Mióta Próbálkoztok?

2023. jún. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A férfinek is kell pluszban vizsgálat, vérvétel, fertőző betegségekre teszt, esetleg genetika, nem csak a spermaanalízis kell. Persze magánban megcsináltathatsz sok mindent előre, ezt mindenki döntse el, de minek fizessek valamiért, ami ingyenes is lehetne? Plusz én pl. nem is tudtam pontosan mik kellenek.
2023. jún. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kedves 5-ös!


Én arra értettem, ha csak ez a baj, és nem is kell feltétlenül inszem vagy lombik, mert esetleg a rossz spermaértéken hamarabb tud segíteni az urológus, és összejöhet természetes úton.


Egyébként úgy tudom, hogy átjárhatósági pont nem kell feltétlenül, lombikhoz pl. biztos, hogy nem csináltatnak.


2-es voltam.

2023. jún. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#6:Szerintem egyetértünk, csak a gyakorlatban kicsit máshogy működik sajnos. Átjárhatóságit mindenhol kérnek meddőségiben, mert ez határozza meg, hogy milyen eljárás jöhet szóba,ráadásul van, hogy ezzel az eljárással meg lehet nyitni és átjárható lesz,nálunk is ez volt az első vizsgálat amit kértek. Persze más az, ha valamilyen régebbi művi beavatkozás miatt eleve nincs petevezető vagy ilyesmi. Egyébként nem baj az, ha valaki jelentkezik meddőségibe, mert közben még spontán összejöhet, van akinek 2 lombik között sikerül így, mehet párhuzamban a kettő. Olyan is lehetséges persze, hogy férfigond van, azon is van amikor lehet javítani orvosok által, csak most ezt a kérdező nem tudja, nem volt még ilyen analízis náluk.
2023. jún. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Barátnőmék lombikoznak, nem kértek átjárhatóságit, igaz, hogy náluk inszem szóba sem jött.
2023. jún. 21. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8:Nyilván vannak olyan helyzetek mikor egyértelmű,de alapból aki nem tud elakadási problémáról, elmegy meddőségibe, ott ez az első amit kérnek.
2023. jún. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Persze, csak így azzal nem muszáj senkinek előre foglalkozni, mert ha nem is kell, akkor ahhoz drága és fájdalmas is...

De a többiben tényleg egyetértünk :)

Mindenesetre a spermavizsgálat azért is jó lehet hamarabb, mert lehet olyan eredmény születik, amivel nem csak az inszem, de a lombik is necces lehet, de ha az urológus javasol vmit a javítására, akkor hamarabb tudnak kezelést kezdeni majd a meddőségiben.

2023. jún. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!