Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ki hogyan dolgozta fel azt,...

Ki hogyan dolgozta fel azt, hogy végül nem lehetett gyereke?

Figyelt kérdés

Olyan tapasztalatokra lennék kíváncsi akiknek viszonylag hosszabb próbálkozás után sem sikerült a baba, majd végül magatok döntöttek úgy hogy nem próbálkoztok tovább se természetes úton sem mesterséges úton. Ezt ki hogy dolgozta fel? Mennyi időbe telt? (persze tudom ez egyéni)

Én most jelenleg ebben a cipőben vagyok, 4 év próbálkozás után úgy döntöttem nem tudom ezt tovább csinálni, elfogytam lelkileg.


4 év alatt volt egy terhesség megszakításom genetikai rendellenesség miatt, plusz 2 vetélés 7-8 hét környékén.

Voltam rengeteg vizsgálaton, de semmit nem találtak, labor eredményeim rendben voltak.


Idén 39 éves leszek, szóval még egy nyomós ok h nem próbálkozunk tovább.


Elég fájdalmas döntés volt, magam alatt vagyok napok óta.


Köszönöm ha válaszoltok.


2023. jún. 22. 20:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

És tegyük hozzá, nem csak a nöknek rossz ha nem lehet/lett gyerekük.


Én 45+ férfi vagyok. Világéletmben nem gondoltam volna, hogy a család nem jön össze. Minden nehézseget elképzeltem fiatalon... de a család, a gyerek az olyan természetesnek tűnt mindig. Az úgy lesz "alanyi" jogon.


Több kapcsolatom is volt, rövid is hosszú is, de különböző okok miatt végül nem lett eddig gyermekem. És ez nekem is olyan elkeserítő érzés. Kb mintha céltalan lenne az éltem. Vagyis csak tulajdonképpen magamért élem és ennyi. Mikor lehunyom örökre a szemem.. senkiben nem élek tovább, senkinek nem fogok hiányozni.


Néha ha megyek az utcán, és látok egy apukát babakocsit tolni, elszorul a torkom. Hogy másnak van, nekem miért nem jött össze. De ez van, kezdem elfogadni.


(Igen igen, tudom 70 évesen is lehetne egy férfinak... de lássuk be ha valakinek 45 fölött nem lett gyereke, akkor már nem is igen lesz valószínűleg. Nyilván mem biológiai okból alapvetően, hanem megfelelő társ hiányában.).

2023. jún. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!