Kedves női sors társaim akiknek a tüsző repedésel volt gond válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Figyelt kérdés

Üdv. 25éves vagyok, nagyon szeretnénk babát a férjemmel 1éve, és 8hónapja probálkozunk esélytelenül, voltunk vizsgálatokon a férjemmel minden rendben volt. Viszont nekem az ultrahangos vizsgálat során kiderült, hogy nem reped meg a tüszőm. Kaptam egy alkalommal ovitrille injekciót viszont annak segítségével sem jött össze. Ez volt 2 hónappal ezelőtt, aztán munka ügyben kikellett költöznöm külföldre és annyiba maradtak a további vizsgálatok. Úgy gondoltuk, hogy a nyáron haza megyek és neki vágunk még egyszer a vizsgálatoknak ha addigra nem jön össze ( igen reménykedünk, hogy addigra segítség nélkül is össze jön.. de nem tudom, hogy lehetséges-e vagy sem hogy magától megrepedjen) és azt sem, hogy miért nem reped meg.. ti akik voltatok ebben irnátok pár mondatot arról, hogy ti milyen orvoshoz voltatok aki segített? Vagy, hogy segítség nélkül volt olyan akinek megrepedt? Neharagudjatok, ha hülyeségnek tünik, amit ide leírtam vagy valamit nem jól fogalmaztam, de nem nagyon értem ezt az egészet, az orvosom nem világosított fel a neten meg hiába keresgélek még jobban össze zavar. Előre is köszönöm!



2023. jún. 26. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
13%

Megpróbálhatod a cickafark és palástfű tea kombóját.


A cickafarkot a ciklus közepéig, a palástfűt meg a ciklus közepétől kell inni, és ha létrejött a terhesség, akkor tovább. Ha nem, akkor megint cickafark, amikor megjött.


De kipróbálhatod a barátcserje teát is, vagy a méhpempőt is.


(Barátnőmnek a méhpempő segített, nekem a gluténmentes étrend)

2023. jún. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Jó, hozzáértő endokrinológus nélkül csekély esélyed van.
2023. jún. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyszer nézték vagy többször is?

Előfordulhat olyan, hogy pont csak abban a ciklusban nem repedt amikor nézték.

Hormonlabor, spermavizsgálat volt már?

Nőgyógyász kell. (Az endokrinológus csak annak tud segíteni akinek a cukor okozza a problémát, ha a cukorral nincs gond akkor az endokrinológus nem tud segíteni)

2023. jún. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Szia! Én csak ajánlani tudom az én orvosomat ceizel intézet Kelemen Csaba dr. Ő endokrinologus és nőgyogyÁsz is ezen a héten szabin van de keress rá a neten én is hozzá járok és nagyon segít
2023. jún. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3-as: ez nem igaz, hogy csak annak tud segíteni, akinek a cukor okozza - ezt nem is tudom, honnan veszed.

A nincs tüszőrepedés hormonális elváltozás okozza - nagyon sok esetben pajzsmirigy probléma -, és ha az rendbe van téve, akkor "magától" helyreáll.


Kelemen Csaba tényleg jó.

Ezen kívül dr. Naszódy Péter vagy dr. Tűű László (EndoCare)

2023. jún. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, tapasztalatból beszéltem. Fél évet pazaroltam el az életemből egy endokrinológussal (endocare) a semmire, addig kezelgetett nem létező endokrinológiai (vagy inkább úgy mondom semmit sem befolyásoló endokrinológiai) problémákkal, miközben a probléma nőgyógyászati eredetű volt.

Végül egy 48 napos ciklus 30. ciklusnapján lettem terhes Hashimoto betegséggel, úgy hogy akkor már 1,5 éve be se tettem a lábam endokrinológushoz.


Azt hogy valaminek a tsh-ja 2 alatt vagy felett van egy nőgyógyász vagy egy háziorvos is meg tudja állapítani és tud rá gyógyszert írni, nem kell hogy 6 hetente 25.000 Ft-ért 5 percig mosolyogjon rád az endokrinológus.

2023. jún. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3: az én endokrinológusom nem a TSH-t nézi, hanem az egyéb - kézzel fogható tüneteket. Amíg azok fennállnak, kezel.

Az alapján amit leírtál, szerencséd volt. Van ilyen.

Barátnőméknek, akinek a férjének kb 0 db mozgó spermája van, hosszú évek - és két örökbefogadott gyerek - után mégis terhes lett természetes úton. Semmihez nincs köze, max a szerencséhez. Ahogy nálad is. Ha nem csináltál semmit, akkor mázlid volt.

Nekem fél év alatt "csinált" peteérést az endokrinológus, úgy hogy cukorproblémám nem volt. Nekem meg ez a tapasztalatom. Tény, hogy nem olcsó - Naszódy 15 ezer (akkor még csak 8-10 volt) -, de nekem megérte - ő 3 havonta hívott kontrollra.

2023. jún. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Végül össze jött várandós vagyok. :)
nov. 29. 11:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!