Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hanyadik inszemináció sikeres...

Hanyadik inszemináció sikeres nagy átlagban?

Figyelt kérdés
Elmúltam 40. Van saját gyermekem és volt egy vetélésem is, elvileg lehetne még a páromtól, és a Dokim azt mondta nem sok értelme van stimulálni már a petefészkem, így inszeminációkkal "növeljük" még a maradék esélyeinket. Tudom, hogy ezer dologtól függ, de nagy átlagban hanyadik inszemináció szokott sikeres lenni? Mennyit lehet belőle csinálni?

2023. okt. 2. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Emlékeim szerint 5 stimuláció van, aztán jön a lombik. Tényleg felesleges nagy átlagot Levinni, valakinek az első sikeres, valakinek pedig lombik kell. Kívánom hogy sikerüljön az inszem nálatok.
2023. okt. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Hátizé. Ilyen korban már pont a lombikot szoktál ajánlani az inszemináció kihagyásával, mert nem is biztos már, hogy minden hónapban van peteérés, plusz nagy az esély, hogy ha van nem jön létre terhesség (petesejt és ondósejtek is öregek) vagy ha mégis, akkor vetélés a vége, mert valami hiba van genetikailag (mert öregek). Ugyanebben a cipőben jártam (spontán terhesség és vetélés 41 évesen), 2 szakorovos is azonnali lombikot ajánlott, de nekem már így is késő volt, 3 üres tüszőt sikerült csak leszívni, úgyhogy végül nekünk donorpetesejtes lett. De kolléganőmnek ugyanilyen korban jól sikerült a stimuláció, lett elég petesejt és embrió is, és végül a 3. beültetés sikeres is volt. Ha 40 éves vagy azért még mindig jobb esélyed van stimulációval mint 42-43 évesen (45-ig csinálnak saját petesejtest itthon).
2023. okt. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
40 évesen semmi értelme nincs az inszeminációbak…
2023. okt. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondták a meddőségiben, hogy általában a 2. sikerül, azoknál akiknél elég ez a kezelés. Nekünk a 3. sikerült, barátnőmnek az 5.
2023. okt. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39 évesen volt 2 inszeminációm, mindkettőből terhesség lett, de az első 8 hetesen elhalt. A második lassan 3 éves, 40 évesen szültem őt.
2023. okt. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Az állam maximum 6-ot finanszíroz, de 3-4 után azt szokták mondani, hogy jöhet a lombik.

40 évesen nem lenne kötelező egyáltalán az inszemináció, lehet rögtön lombikkal kezdeni.


Az inszeminációnak 10% a sikerességi rátája alkalmanként. (E mellé tegyük oda, hogy az egészségeseknél a természetes próbálkozásnak 20-25% ciklusonként).

Magyarul a legtöbbeknek egyik inszemináció sem lesz sikeres.

2023. okt. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem 4 (sikertelen) volt 30 évesen, úgyhogy nem találtak egyik oldalon sem problémát. Egy orvos szavait idézve: Nincs szerencsénk!
2023. okt. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!