Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 9 napos luteális fázis esetén...

9 napos luteális fázis esetén progeszteron?

Figyelt kérdés

Ovulációs tesztek a ciklusom 18. napjára jelzik az ovulációt, a ciklusaim pedig 26-27 naposak szoktak lenni. Ez alapján 9-10 napos a luteális fázisom. Sajnos az orvosomhoz csak egy hónap múlva megyek, de most vagyok a 19. napon és már egy éve próbálkozunk babával. Ha most mondjuk elkezdenék progeszteron kúpot használni, az segítene bármit?

Vagy tudnék rontani vele a dolgokon? :(


2023. okt. 2. 15:34
 1/6 anonim válasza:
Szia! Ciklus végi vérvételen nézettél progeszteronszintet? Illetve mindenféle más hormonokat? Az jelzi, ha alacsony a progeszteronszinted. Én azért megbeszélném orvossal, mielőtt hormont szednék. Az ovulációs teszt önmagában kevés a pontos ovulációhoz, érdemes még hozzá figyelni az ébredés utáni hőt, hüvelyváladékot is.
2023. okt. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért szednél progeszteron? Meg lett állapítva hogy progeszteron hiányod van?

a 18 ciklusnapon ovuláltam és a 28 napon azaz dpo10en már megis jött. Tehát kb egy cipőben jársz velem, ugyanolyan rövid a luteálisod.Sikerült teherbe esnem a 4.próbálkozós hónapban. A rövid luteális nem függ össze a progihiánnyal. 6 hónapos terhes vagyok sosem állapítottak meg progeszteron hiányt.Én nem szednék orvosi vélemény nélkül.Várd meg mit mond az orvosm

2023. okt. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kósza gondolat volt már kétségbeesésemben, de tényleg megvárom az orvost. Nem is tudom, mi volt velem...
2023. okt. 3. 08:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyugi kérdező.Én is azthittem gond van mert 9-10 naposak( voltak) a luteális fázisaim, késöbb ovuláltam itt irták hogy ilyen rövid luteálissal kicsi az esély a terhességre mert nincs ideje beágyazódni blabla.És mégis sikerült. Mindenképp várd meg az orvosod véleményét.Az is lehet hogy nemis veled van a gond lehet a pároddal van.Kevés spermaszám, rossz minőségű egyebek.Sosem tudni.Ne okold magad vagy keresd magadban a hibát mert lehet nincs is.Mindenesetre nem hiszem hogy progihiányod lenne. Kitartást nektek 🙏❤️
2023. okt. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
bocsi kettes és négyes voltam
2023. okt. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a megnyugtatást és a személyes tapasztalatot :)

Gratulálok Neked és kellemes babavárást kívánok! :)

2023. okt. 3. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!