Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Inzulin probléma miatt nehéz...

Ginger0123 kérdése:

Inzulin probléma miatt nehéz teherbeesès, nagyon rossz az inzulin?

Figyelt kérdés

1,5 éve próbálkozunk babával,egyenlőre sikertelenül,ez idő alatt nagyon sok stressz is ért, elmentem cukorterhelèsre és hormon vizsgálatra. A hormon tökéletes. Az inzulin 0 perces:17,9

60:57,9

120 perces : 97,9

Még nem voltam vissza a dokihoz, szerintetek gyógyszer szedés nélkül is tudom ezt normalizálni? Elkezdtem sportolni, diétázni. Eddig már 2 kg lement 2 hét alatt. Nagyon nem szeretnék gyógyszert szedni, babát pedig annál inkább szeretnénk. Nagyon rossznak minősül ez az inzulin érték ? Köszönöm a válaszokat


2023. okt. 31. 06:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Milyen diétát csinálsz? A speciális IR diétát? A gyógyszer (pl Merckformin), a diétával és sporttal kombinálva (vagyis a hármas kezelés) segít az inzulin értékeket normalizálni. Nem kell tartani tőle.

Biztos vannak rosszabb inzulin értékek, de ezek nagyon nem jók. És a cukor értékeket még nem is írtad.

2023. okt. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

0 perces :5,2

69 perces:6,2

120 perces:5,3

Igen, a speciális ir diétát.

2023. okt. 31. 07:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sokaknak rendbe teszi a fogyás. De a gyógyszertől sem kell félni.
2023. okt. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért félek a gyógyszertől,mert a mercformintől halt megy az egyik ismerősünk ,mert a vesèjèt tönkrette (nem családtag), elsőnek az egyiket utána a másikat kellett neki kivenni, és most ugyanígy van a családból egy ismerős ...
2023. okt. 31. 14:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Nézd, a kezeletlen IR is súlyos komplikációkat okoz hosszú távon. Nem csak a teherbe esést nehezíti meg. A nyomán kialakuló cukorbetegség is tönkreteszi a vesét. Úgy tudom, akiknek vesedialízisre van szükségük, jelentős hányaduknak a nem megfelelően kezelt cukorbetegség miatt ment tönkre a veséje. Bennem még az is fölmerül, hogy az ismerősödnek is esetleg ez volt a háttérben, nem feltétlen a gyógyszer (persze nyilván nem tudhatom, és semmiképp nem akarom az emlékét sérteni ezzel).
2023. okt. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!