Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan zajlik most a meddőségi...

Hogyan zajlik most a meddőségi kezelés?

Figyelt kérdés

Próbálok utána olvasni, de egyelőre még egy nagy homály az egész. Nagyon megköszönném, ha valaki kicsit összefoglalná a lehetőségeket.


Tényleg nincs lehetőség magán úton?


Kiderült, hogy nem lehet gyerekem. Nagyon magam alatt vagyok, felhívtam a hozzánk legközelebbi meddőségi központot, elvileg leghamarabb fél év múlva tudnak első konzultációra időpontot adni, de majd februárban érdeklődjek amúgy... Persze fogom még hívni a többit is, de nem erre számítottam. És egyáltalán, aki vidéki, az dögöljön meg? Vagy majd utazzak 300 km-eket állandóan?


dec. 6. 11:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Magán úton is sok minden vizsgálatot el tudsz intézni. Az mit jelent, hogy nem lehet gyereked? Nem sikerül vagy van diagnózis?
dec. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
94%
Nincs magán úton ilyen klinika, államosítva van minden. Persze vizsgálatokat el tudsz magán úton is intézni, de a beavatkozások, a meddőségi dokival a konzultáció államilag támogatottan megy, ott nem tudsz ezekben magán úton előnyre szert tenni, max. még ha önköltségesre mész, akkor talán be tudsz előbb jutni.
dec. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi, kettes, erre gondoltam, csak kicsit ki vagyok borulva, nem biztos, hogy érthetően fogalmaztam. Nem a vizsgálatokról van szó, hanem hogy egyáltalán elinduljon a folyamat

Mindkét petevezetékem el van záródva, nem is sikerült megnyitni. Az orvosom azt mondta, hogy csak lombik jöhet szóba.

Persze gondoltam, hogy nem két hét mire időpontot kapunk konzultációra, de basszus, fél év... Sajnos nem vagyok már fiatal, fél év-meg utána ki tudja, mennyi idő még, rengeteget számít:(

(későn találkoztunk a férjemmel, de azért szerettünk volna gyereket)

dec. 6. 12:16
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Én Tapolcára mentem volna, oda nem volt ilyen hosszú a várólista
dec. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Tapolcán minket azonnal fogadnak.

Egyébként mégis merre laksz, hogy 300 km a legközelebbi? Vagy ha úgy érted, oda-vissza, akkor 150 km. Ezt sokallom. Egyébként van utasási költségtérítés is, ha a lakhelyhez legközelebbibe jársz.

dec. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A 300 km-eket úgy értettem, hogy ha nem a legközelebbibe megyünk. Békés megyében lakunk, Szeged lenne normális elérhető távolságban. 2024 második félévre tudnak csak időpontot adni, de majd februárban telefonáljak, akkor már lehet tudni talán konkrétabban is...

Debrecen, Pest, Pécs mind legalább 150 km tőlünk...

dec. 6. 13:10
 7/13 anonim ***** válasza:

Akkor sajnos utazni kell. Nagyon sajnálom kérdező, hogy ennyire nincs időpont a közeledben.

Ha belefér anyagilag, akkor én biztos felhajtanám a legközelebbi klinikát, ahol tudnak gyorsan időpontot adni és autóznék.

dec. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tudom messze van de én a budapesti Kaaálit(mostmár Dunamenti Rek.) jó szívvel ajánlom. Én meglepődtem milyen gyorsan sorra kerültünk. Kb 2-3 hónapra kaptunk konzultációs időpontot. Utána pedig rajtunk állt a vizsgálatok gyorsasága. Az első telefonhívástól számítva kb fél évre kezdtük az első kezelést.

Mi is vidékről jártunk fel, de azért közelebbről, 50 km-ről.

dec. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
Dévaiba kb. 3 hét az időpont, de az nektek szintén messze. Sajnos vagy várni kell, vagy sokat utazni. Mondjuk a vizsgálatokat szerintem ti is magánban fogjátok elvégeztetni, mert államiban nincs semmi esélyed belátható időpontban.
dec. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon f@sza... Nem elég, hogy amúgy is ki van az ember, hogy természetes úton nem lehet gyereke, meg nyilván mondhatják, hogy én b@sztam el, miért 39 évesen jutottam oda, hogy lombikra akarok menni, de bakker, ha egyszer így alakult az életem. Nem azt várom, hogy holnapután mehessek ide a szomszédomba meddőségi kezelésre, de azért fél évet várni, hogy egyáltalán bekerülhessek,vagy minden alkalommal 200 kilométert utazni Pestre meg 200at vissza? Nagyon családbarát rendszer mondhatom...
dec. 6. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!