Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Élt már valaki a munkahelyen...

Élt már valaki a munkahelyen azzal a lehetőséggel, hogy lombik eljárás alatt volt és az ezzel kapcsolatos vizsgálatok időtartamát nem kellett ledolgoznia?

Figyelt kérdés
Két éve is benne voltam a lombikban, de akkor a munkahelyemen abszolút nem tudtak róla. Most visszamegyek dolgozni, de közben kezdődik a kistesoert való küzdelem. Ezt tudjak ott, a főnököm is, tehát most már nem titok ez bent. A kirúgás része emiatt nem érdekes, attól egyáltalán nem tartok, olvastam hogy hat hónapig ugye ilyen esetben nem rúghatnak ki, de ez a rész rendben. A munkaidős résszel kapcsolatban: milyen igazolás szükséges a reprodukciós intézet részéről? A másik hogy úgy olvastam erre az időtartamra viszont fizetés nem jár. Ez oké de ezt hogy számolják? Hogy néz ki a gyakorlatban? Ugye itt az ultrahang vizsgálatok, ilyenek érdekesek, most számolni kell az órákat mennyit vagyok tavol és akkor erre aranyositjak a fizetest amit nem kapok meg? Vagy hogy kell ezt elkepzelni? Megköszönöm ha leírja a tapasztalatát, aki élt ilyen lehetőséggel.
jan. 2. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Én igen. Megmondtam mi a szitu a főnökömnek, és a személyügynek.

A protól kértem igazolást hogy meddőségi/lombik kezelés alatt állok. Nekik (SOTE ARO) eleve volt ilyen formanyomtatványuk, caak kitöltötte és kész. Nem kérték bent, de azért hogy tiszta legyen minden, elszkenneltem.

jan. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
1. vagyok. Nekem a fizetésemet ez nem érintette..
jan. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is kértem igazolást a vizsgálaton és azt vittem.

Elvileg nem jár rá fizetés, gyakorlatilag a főnökeim és a könyvelő nem szenvedtek ezzel, kaptam arra az időre is fizetést. (kis cég)

jan. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát hacsak nem órabéres vagy műszakos vagy (vagyis nem tudsz bemenni adott napon, hiába csak 1-2 órát voltál távol), akkor nem valószínű, hogy számolgatni fogják, hány órát voltál az UH-n, vérvételen stb., egyszerűen annyi, hogy elengednek ezekre, nem kell szabit kivenned. Ha olyan a munkád, akkor jelzed, hogy aznap ettől-eddig vizsgálaton vagy és utána mész be vagy korábban mész el. Ha másik városba kell menned, egész nap kiesik stb., akkor egyeztesd velük, hogy lesz, lehet akkor azokat a napokat nem fizetik ki.
jan. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

A férjem volt, hogy kilépővel ment, pl. délutános volt, nem ért volna be 2-re, mert ott voltunk egész délelőtt, néha 1-ig is, meg mire hazaérünk (másfél órás út). Ő speciel nem vitt igazolást, hanem így csak 4 órát fizettek neki, mert 4 órás kilépőt kért. Fizetés nélküli volt így is, úgy is.

Én táppénzen vagy szabin voltam. Gyakran a férjem is, ha pl. délelőttös vagy éjszakás lett volna.

jan. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Olyan munkahelyem van, hogy be tudok menni később is dolgozni, vagy korábban elmenni, nem műszakos. Talán akkor itt sem fogjak az órákat számolgatni :)

Köszönöm!

jan. 3. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!