Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Olyanoktól kérdeznék akik...

Olyanoktól kérdeznék akik hőmérőzéssel követik a ciklusukat. Ovuláció után mindig felmegy a hő? Ha marad a normál értéken jelentheti,hogy nem volt peteérés vagy kevés a progeszteron?

Figyelt kérdés
jan. 7. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ovu után megy fel és fent marad. Ha pontosan méred és nem megy fel, végig lent marad, akkor valószínűleg nem volt/még nem volt ovud.
jan. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Onnan lehet tudni, hogy megtörtént az ovu, hogy 6 alacsonyabb hőt követ legalább 3 magasabb. Ha ez nincs, akkor nem igazolt az ovuláció, vagyis valószínű nem történt meg.
jan. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

December végén a menzi utan kezdtem mérni reggel az ébredési hőt. Nem jegyeztem fel sehova de max 36,5-ig megy fel.Most vagyok a ciklusom 17.napján

Átlagban 28-30 naposak a ciklusaim.Azt hiszem ezt a hónapot is elengedem.😔

jan. 7. 12:25
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem jól csinálod.


Nem az a lényeg meddig megy fel a hőd, a 36,5 is lehet "jó" ha előtte pl. végig 36,2 körül volt.


Vezesd applikációban (fertility Friend, femometer, premom), és szerezz be egy 2 tizedesjegyig mérő lázmerőt (pl beuer ot, Brendonban lehet kapni). Szájban vagy hüvelyben mérj, (minden nap azonos helyen), nagyjából azonos időben, mielőtt kikelnél az ágyból.


Csak akkor lesz értékelhető eredmény ha a cikluson keresztül kitartóan minden nap így csinálod.

jan. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a segítséget! :)
jan. 7. 18:34
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az utolsó írja. Nekem pl 36,2-36,3 az alap hőm, ovu után 36,5-36,7 között. Most babásan 36,9-37. Csak az számít hogy a saját alap hődhöz képest legyen felfelé elmozdulás. 2-3 hónap hőmérőzés kell hozzá hogy rendesen átlásd a ciklusod.
jan. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó vagyok, még annyi hogy ajánlott írni. A legjobb ha csinálsz egy hőgörbét, mert az fogja tisztán mutatni az elmozdulást.
jan. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A ciklus.hu oldal nagyon jó, én ott vezetek mindig minden adatot.
jan. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!