Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Sikeres lombik után mikortól...

Sikeres lombik után mikortól vesznek veszélyeztetett terhes táppénzre?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem törvényszerű, valaki még lombikosként is végig dolgozza a terhességét, de az nem én leszek. :D Aztán van a másik véglet, aki a sikeres lombik után már vissza se megy dolgozni. Én még nagyon az elején vagyok, de a 12. héttől mindenképp szeretnék otthon maradni. Szellemi munkát végzek, de elég stresszes és nagyon mérgező a közeg, a lombikban se támogattak, csak amennyire muszáj volt. Ki fognak így írni a 12. héttől szerintetek vagy sem? Ehhez a meddőségi intézetben kell kérni papírt vagy magán nőgyógyásztól?

márc. 19. 09:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nőgyógyász szivhanggal egyidőben már kiír ha kéred.
márc. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ. Lombikos voltam én is, de csak arra nem szoktak táppénzre venni általában. Nekem ezt mondta a doki, mikor kérdezte milyen a munkám. Persze ezt is doki válogatja lehet van amelyik simán ajánlja a táppénzt. Nálam más probléma is volt, így veszélyeztetett terhes voltam, de én otthonról dolgozhattam, így nem kértem a táppénzt. Jól jött, hogy kaptam fizuemelést. Nyilván, ha nagyon szarul lettem volna nem tudtam volna dolgozni nem dolgozok. Szóval ezt neked kell tudni. Az otthoni munka annyiból volt jobb, hogy a stresz minimális volt számomra.
márc. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem onnantól írt ki úgy az orvosom, hogy hoztam a nőgyógyászomtól hozzá javaslatot.

Én egy percig sem dolgoztam terhesen. Leszívás előtti napoktól táppénzen voltam. Kb. 13. hétig voltam itthon sima kóddal.

De táppénzre javaslatot már a reprodukciós intézet is kiadta leszíváskor.

Túlstimulálódtam, hematómám is volt, szóval nálam az első trimeszteri munkavégzés is lehetetlen volt.

márc. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha ET van leszívástól kiírnak és onnantól vissza se kell menned. Ha FET akkor beültetéstől és szintén nem kell visszamenned.

Annyi hogy először 8-as kóddal írnak ki (egyéb betegség) ami 15 nap betegszabadsággal kezdődik ami rontja a CSED-et és a GYED-et. 9-es kódra szívhang után tudnak váltani.


Ez ki jöhet akár olyan szerencsétlenül is, hogyha januárban szülsz akkor csak előző év januárig tudnak visszamenni hogy keressenek 180 bérezett napot, de ha te áprilistól táppénzen vagy nem lesz 180 napod, akkor 120 nap átlagából állapítják meg amibe többet nyom a 15 nap betegszabi. Sőt kijöhet talán olyan szerencsétlenül is, hogy ne legyen 120 nap se, akkor 30 nap átlagából számolják, ott meg a 30 napnak a fele 70%-os lesz. Nyilván ha lombikozik az ember nem az anyagiak érdeklik, de több százezerről is szó lehet.

márc. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én leszívás után 3 napot voltam betegszabin, aztán beültetés után 5 napot.
márc. 19. 10:57
 6/11 anonim ***** válasza:
8%

A fizetesed 60 %-a eleg ?


En ugy voltam vele inkabb dolgozom mig tudok ( plane irodai munka), hogy sporoljak, es ne kelljen a szerencsetlen ket evesemet majd bolcsodebe adni mert 7 honapot terhesen otthon van kedvem lebecolni a fele fizetessel. Erre is gondolj ...

márc. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#6 Nekem pl. 20.000 Ft volt a különbség havonta a táppénzem és a terhesség előtti fizetésem között. (30 év alatti anyák adókedvezménye miatt)... Voltunk olyan jó anyagi helyzetben hogy ne kelljen derékfájással ülőmunkát végeznem..
márc. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Van más bevételi forrásom is, ne aggódj.
márc. 19. 12:40
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

#6


Speciel aki lombikbabát, annak az első és legfontosabb az, hogy sikeresen kihordja a terhességet, és megszülessen a várva várt baba.

Szóval én speciel itthon lébecoltam egész terhesség alatt, akkor is így tettem volna, ha nincs semmi komplikációm a várandósságom során.

És igen, bölcsis lesz a fiam, ami neki is jót fog tenni meg nekem is.

márc. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
*aki lombikbabát vár
márc. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!