Milyen orvoshoz tudunk menni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Valaki tudna nekem segíteni aki már volt hasonló cipőben, hogy milyen orvoshoz tudok menni én és a párom kivizsgálásra, ha nem jön össze a baba? Vagy, hogy ilyenkor mit lehet csinálni, kihez lehet fordulni? Esetleg szívesen fogadok ajánlásokat is Budapest környékén és ha tudtok ajánlani akkor olyat ahova mind a ketten egyszerre tudunk menni. Nagyon szépen köszönöm előre is.

márc. 25. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:
15%
Menj el a háziorvosodhoz és ő eliranyit a megfelelő meddőségi központban
márc. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Nőgyógyász és ő irányít tovább.
márc. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Saját példámat tudom leírni: magán nőgyógyász irányított meddőségi központba, amikor jeleztem neki, hogy 1 éve próbálkozunk sikertelenül.


Sotés amúgy az orvosom (de én magánba jártam hozzá), így a SOTE ARC intézménybe ajánlott be.


Általában hónapokig kell várni az első konzultációra egy meddőségi központban.


Utána kezdődnek a kivizsgálások, szintén hónapokig tartanak. Nőnek vérvételek (hormonok, D vitamin, pajzsmirigy, autoimmun panel, HIV stb.), ultrahang, tenyésztés, átjárhatósági, mammográfia.


Férfinak vérvétel, spermium vizsgálat, andrológiai vizsgálat.


Utána az eredményektől függően következő lépések lesznek, például endokrinológushoz kell menni, ha ott van a gond, de ez csak egy példa.


Alapvetően ingyenes, de vannak vizsgálatok, amik fizetősek, mert nem a meddőségi elemzi, hanem külső partnerük. Például egy speciális DNS vizsgálat 44ezer volt fejenként, mindkettőnknek kellett.

márc. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia. Mi mar 1 eve probalkoztunk amikor elmentem nogyogyogyaszhoz. O ciklus vegen nem latott petesejtet igy clostillal stimulalt 2 honapig ugy h se vervetel se semmi csak UH volt. Utana jelezte felenk hogy keressunk fel egy urologiat a ferfi resz vizsgalatara. Ekkor felvettem a kapcsolatot egy meddosegivel. Kozbe megcsinaltattuk a vizsgalatokat csak a meddosegi orvos hiany miatt bezart.. igy pestre kaptunk valalhato idopontot. Mire bejutottunk a meddosegire (2 honap varakozas utan) mar 2 eve probalkoztunk sikertelenul. Vegul elkezdodott a vizsgalat es itt van marcius vege egy sikeres inszemmel :).
márc. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4es vagyok. Ezt mind azert mondom mert feleslegesen ment el 1 ev mert nem szakiranyuan kerestuk meg az orvost. Ismeroseim kozott is nem 1 par ide oda megy maganrendelesre nogyogyaszhoz. Mindenkinek tanacsolom h ne tegye. Egybol a meddosegi ha nem jon ossze a baba fel ev ev alatt.
márc. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!