Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Meddőségi klinikára jelentkezn...

Meddőségi klinikára jelentkeznénk a párommal. Hogyan zajlik az egész folyamat? Kell e valamilyen vizsgálatra menni mielőtt bejelentkezünk? Szükséges hozzá orvosi beutaló vagy csak úgy mehetünk? Miskolcon van ilyen ilyen klinika államilag?

Figyelt kérdés
máj. 24. 15:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia, jelentkezel, kérsz első konzultációs időpontot. Nem kell beutaló.


Az első beszélgetésre nekem ezeket kellett vinni: korábbi orvosi papírok, házasságkötésről papír.


Első körben alapvizsgálatok lesznek, 1-3 hónap alatt.


Nőnek vérvételek (hormonok, pajzsmirigy, autoimmun panel), ultrahangok (hüvelyi, emlő, esetleg hasi), tenyésztés, esetleg mammográfia. Átjárhatósági, ez intézmény függő, hogy rögtön kérik, vagy később.

Férfinek spermium vizsgálat (DNS fragmentáció stb.), vérvétel.


Utána kezelések attól függően, mit találtak. Az esetek harmadában a férfinál van a gond, harmadában a nőnél, harmadában pedig sajnos mindkettőnél.

máj. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Minden meddőségi klinika állami már. Nincs másmilyen.


A vizsgálatok nagy része ingyenes. Kivéve pár speckó vizsgálatot, például DNS vérvétel elemzés, mert azt az intézmény kiszervezi, és nem helyben csinálják. Nekünk ez fejenként 40ezer volt, férjemnek és nekem is.


Minden más ingyenes. Kivéve, ha meg akarod gyorsítani a folyamatokat. Például: átjárhatóságira időpont 2-3 hónap múlva lett volna, röntgenes, állami, ingyenes. A meddőségi orvosom azt javasolta, hogy menjen el magánba, ott megvan hamar (ciklus konkrét napján kell menni, nem mindegy, mikor!), és kevésbé is fáj, gyorsabb, pár perces, ultrahangos, nem röntgenes. Hallgattam rá, magánban elintéztem, és vittem hozzá vissza a meddőségibe az eredményt.

máj. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Felhívod őket, időpontot kérsz, és el fogják mondani, mit kell elhozni első konzultációra magatokkal.

Nekünk így volt.

máj. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Csatolok lent egy folyamatábrát (2 link, de ugyanaz az ábra), intézményenként a sorrend eltérő lehet kicsit.


Kitartás, tudom, milyen érzés lelkileg, kérj bátran segítséget, sorstársaktól, férjeddel beszélgess róla sokat, vagy fordulj szakemberhez, pszichológushoz, esetleg egyházhoz, attól függ, kiben bízol a legjobban.


[link]


[link]

máj. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Huh de szuperek vagytok 😍

Koszonom szepen a gyors es hasznos valaszaitokat ❤️

Igy mar valamennyire ralatok hogyan mukodik ez az egesz

Nem tudom hogy ha egy petevezetom van mert sajnos a jobb oldalit mk terhesseg miatt el kellett távolítani igy ebben az esetben is tudnak nekunk segiteni?

máj. 24. 16:22
 6/17 anonim ***** válasza:
51%

#5! Persze, hogy tudnak. Nekem nem akart a meddőségis doki átjárhatóságit kérni, mert "petevezető nem kell a lombikhoz, az nem érdekes"🤣

Úgy kellett magyarázkodnom, hogy engem azért érdekelne, hátha nem lombikkal kéne kezdenem.

máj. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ez nem semmi 😲

Nem is gondoltam volna hogy az átjárhatósági vizsgalat elhanyhato

Még jóhogy meg tudtad győzni

Ha nem vagyok tul indiszkret nektek vegul sikerult?

máj. 24. 17:10
 8/17 anonim ***** válasza:

#7! Hú, hát nekem nagyon érdekes volt. Akkor küldtek méhtükrözésre, mert az viszont kellett nekik. Mivel az altatásban zajlik, az átjárhatósági meg nem, gondoltam, itt a remek alkalom, egy füst alatt megcsinálják a kettőt és akkor nem fáj 😂

Hát, nem jött be az ördögi tervem, azzal a lendülettel visszavette a méhtükrözésest és adott átjárhatóságira. Ha azt akarok, nekik úgyis jó, ha mégis lombik lesz, az kiváltja a tükrözést🙄

Rávettem magam és kaptam időpontot is. De nem tudtam elmenni, mert abban a hónapban terhes lettem. Sajnos, vetélés lett😢

Így már nem volt szükség átjárhatóságira, mert ugye kiderült, hogy legalább az egyik átjárható.

Azután viszont az is kiderült, hogy szükségem lesz egy műtétre, mert anélkül nem csinálják meg a lombikot. Nekem már volt olyan műtétem, de sajnos újra kellett. Az előző nem méhtükrözéssel volt, pedig az jobb, de mivel a meddőségiből kaphatok beutalót, úgy volt, hogy azzal lesz és akkor már az átjárhatóságit is megcsinálják, hogy mindkettő ok.-e. Ez addig addig halasztódott, hogy mire megkaptam volna az időpontot, megint terhes lettem🤣

27 hetes vagyok most 😁

#6

máj. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hú aki az ábrát küldte, ennyire azért nem bonyolult... Gondolom ez egy fizetős hely honlapjáról, van, hogy jó bonyolultnak tűnjön és jó sokat fizessen érte aki kéri...


Nekem első konzultációra a ciklusom 21. napjára (pontosabban a ciklusom hossza alapján a 21. napnak megfelelő napra) adtak időpontot. Akkor kikérdezték az előzményeket, volt egy hüvelyi vizsgálat, levették a rákszűrést és std szűrés meg volt egy hüvelyi UH. A nőgyógyász megvizsgálta a melleimet is,majd volt egy vérvétel. A férjemnek szintén vérvétel, sperma vizsgálat. Én vittem 3. napi labort, de aki nem visz annak adnak beutalót.


Mivel az első vizsgálat alapján egyértelmű volt, hogy lombik lesz nem kellett petevezeték átjárhatósági vizsgálat. Tényleg nem kell, ha azt mondják lombik nincs olyan, hogy "mi van ha mégsem azzal kellene kezdeni", akkor azzal kell kezdeni. 40 év felett, endometriózissal vagy nagyon rossz sperma eredménnyel hiába lenne átjárható a petevezeték semmit nem ér vele az ember. Az egész folyamat legfájdalmasabb vizsgálata a petevezeték átjárhatósági (mondom ezt úgy, hogy nekem végül volt egy laparoszkópos műtétem is), ha nem kérik annak örülni kell.

máj. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%

#9! Nincs már fizetős meddőségi központ.

Ez nagyon helyfüggő. Azért a tiéd meg nagyon a másik véglet.

Nálunk senkit nem érdekelt, hogy mikorra adnak. Mivel 3 hónapos volt a várólista az 1.konzultációra, nem is tudtak volna. Tudja a tököm, mikor lesz 3hónap múlva 21.napom, nem vagyok atomóra. A 3. és 21.napit 10/9 helyen egy ciklusban kell csináltatni, annak van értelme. Szerintem ahol voltál, ez is kivétel. Nálunk soha hozzám se nyúlt a doki, csak a labort csináltathattam ott, minden másra csak beutalót kaptam és ott kellett csináltatni, ahova tartozom, majd a következő konzultációra vinni az eredményeket.

#6,#8

máj. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!