Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCOsok IResek, akiknek gondjuk...

PCOsok IResek, akiknek gondjuk volt a peteéréssel: mit csináltok/csináltatok?

Figyelt kérdés

2 éve szeretnénk gyereket a férjemmel, akivel lassan 7 éve vagyunk együtt. Pár zsákutca után csak kb fél éve derült ki, hogy magas a prolaktinom, a TSHm, és mellesleg IRem van (enyhe fokú). Az elmúlt fél évben sikerült rendberakni az értékeimet, majd még vár rám egy cukorterhelés.

Peteérésem viszont UHn nem látható. Hiába mutatja ki az ovulációs teszt - ami igencsak vicces, de így van.


- Peteérést előidézni csak Clostyval lehet?

- Closty nélkül mi az, amivel serkenthetem a peteérést?

- Az is lehet, hogy spontán kialakul a hármas alapkezelés hatására? Ha igen, vajon mennyit kell erre várni?


Ismét megjött, és nagyon el vagyok kettyenve.



2012. jún. 29. 19:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Peteérés closty nélkül is lehetséges.

Én cickafark+palástfű teával próbálkoztam, első hónapban sikerült :)

Bár sokaknak ez nem vált be, nekem igen.

Igen, lehet spontán peteérésed a hármas kezelés hatására.

Nem tudom, mennyire olvastál utána a pconak. a lényeg, hogy ha beáll az inzulinszinted, akkor megszűnik a magas inzulinszint káros hatása a petefészkekre. Így visszaáll az eredeti állapot, csak idő kell neki.

Azt mondják az orvosok, hogy egy év kell a hármas kezelésből, hogy a hatása érződjön a szervezetben.

Van rendszeres ciklusod?

Mióta szeded a metet?

35 hetes pcos kismama

2012. jún. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A clostyt ha lehet keruld, es en a palastfu vickafark testol is intelek, mert aki cisztasodasra hajlamos, annak nem ajanljak. En szedtem baratcserjet es homeos ovaria comp. Endo doki irt fel 2x1/2 meforalt+ dieta es mozgas. 2 napja voltam un-n kOrai terhessegre utalo helek vannak, 2 het mulva ujabb uh es azt mondta, hogy seh nincs ciszta es szep vastag a nyalkahartyam es volt peteeres es ovulacio is, mint a nagy konyvben:) ha nem tudna, hogy pco es ir-re vagyok kezelve, nem is gondolna. Majus 25-en kezdtem a gyogyszert.
2012. jún. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Első:

Először is gratulálok a babásodáshoz! :)Jó hallani, hogy a helyzetem talán nem reménytelen.


A teázást még a a próbálkozások elején próbáltam, de elég rég volt, lehet, hogy előveszem újra.

Viszont volt már cisztám (nagyobb), így kicsit tartok mindentől, ami cisztásodást okoz. Dehát ezzel az erővel akkor semmit nem használhatnék serkentésre .... nehogy cisztán legyen ... csak mi van ha babám sem lesz, mert félek a cisztától? Ez a 22es csapdája.


Te mikor ittad a teákat? Amikor már kezelték a PCO/IRt egy ideje?

Mennyi ideig kezeltek?

Mesélhetnél bővebben is.


Én amúgy Merckformint szedek 8. hónapja, napi 2x500 mgot, és a prolaktinom 800 körül volt, és mostmár 200 körül van (fél év kezelés, diéta, Bromo nélkül). Büszke is vagyok magamra.


Egyébként híznom kellene - ez elég nehéz a diéta és mozgás mellett. BMIm 19es.


A ciklusom pontos, mint az óramű - 28 napos. Nagy ritkán 30.


Második: bízom benne, hogy neked most sikerült! Jó hamar összehött akkor, ha igen. Barátcserjét milyen formában szeded (Premens, Mastodyn csepp?)?


Asszem a barátcserje és a teázás között vacilálok.

Vagy tényleg ki kell várni azt az egy évet? :(

2012. jún. 29. 20:31
 4/12 anonim ***** válasza:
Premens tablettás első hónapban fogant a Manónk hála Istennek, most 2 hónapos. Mi rögtön így kezdtünk próbálkozni, tehát az volt az első hónapunk, nem tudom, hogy a barátcserje segítette-e, de egy próbát megér.
2012. jún. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Masodik vagyok. En netrol rendeltem agnus...volt a neve, sajnos nem emlekszem. 60 szem volt benne.
2012. jún. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

clostyt felejtsd el egyenlőre.

3. napi hormonsorod milyen msotanában, nem lehet, hogy még mindig magas az lhd? Diétát szigorúan tartod, gyószert mennyit szedsz?

Nekekm borzalamasak voltak a hormonjaim ciklusom sem volt nem hogy pém, rendbejött teljesen és van egy csodálatos kisfiam.

2012. jún. 30. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Köszi!

Nos, kicsit hosszú a történet. 19 évesen a doki uh-on látott cisztákat, de nem mondta, mi az a pco és felírt fogamzásgátlót. Én szedtem 2 évig. Aztán belevágtunk a férjemmel a babaprojektbe. A második hónapban megfogant az első fiunk. Nehéz volt a terhesség eleje, állandó vérezgetés, hetente kórház. 34. héten beindult a szülés, majd 36 hetesen megszületett. Nem szedtem se metet, se nem diétáztam, mert nem tudtam a pcoról. Később találtam meg az uh-os papírt, amin kerek perec rajta volt.

Szülés után nem mentek le a kilók, nem is foglalkoztam vele, szoptattam. Majd amikor tesót akartunk, nem jött. Leszoktattam a ciciről a fiam, semmi változás. Eltelt 1 év. Nem akartam többet várni. Lett egy halvány tesztem, a doki uh-on látott egy petezsákot, ami megállt a fejlődésben. Majd volt megint egy halvány tesztem, akkor már ciszta miatt lett olyan a teszt. A doki rámondta, hogy pco. A következő spontán ciklusra kért vérvételt, csak 5 hónap múlva jött meg újra. Egyértelműen pco. Ez az 5 hónap alatt elkezdtem diétázni és mozogni. Lement 17kg. Majd felírta a doki a merckformint. Ezzel még 10 kg ment le. Azonnal rendbejött a ciklusom, de baba nem jött. Volt 4 sikertelen inszeminációnk. Belekeseredtünk az egészbe. Főleg én. aztán a következő spontán ciklusban megfogant a második fiunk. Nem figyeltem magam, csak annyit csináltam, hogy ebben a ciklusban kezdtem el inni a teákat. Az inszeminációk alkalmával szedtem clostyt, nekem nem okozott cisztát. A teáktól ugyanolyan erősen éreztem a peteérést, mint a hormonoktól.

Nem is foglalkoztam vele, hogy késik, vagy hogy hanyadik napon vagyok. csak azt vettem észre, hogy ráz a hideg napok óta. A ciklusom 31. napján pozi lett délben a teszt. Két nap múlva uh, a doki két petezsákot látott. A következő uh-on már egyedül volt.

Összesen 8 hónapja szedtem a metet, de közben váltottunk, mert folyton ment a hasam a merckformintól, merckformin XR-re váltottunk. A diéta és mozgás meg 1 éve ment már.


Ha hajlamos vagy cisztára, inkább a barátcserjét szedd. Szerintem.

2012. jún. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

3. napi hormonomat nagyon régen nézték, még a BMCben, 2011. februárban. Akkor az LHm alacsonyabb volt, mint az FSHm (4.4 vs 6.4 IU/L).

Akkor inszeminációt javasoltak, de mi még adtunk időt magunknak. Aztán az endokrinológussal kezdtem el a hármas kezelést, és ez a prolaktinomat helyrerakta. Meg a TSHm is szép lett a tiroxintól.


Első: köszönöm szépen, hogy leírtad a történeted. Igazából nem írta a nődoki a papíromra, hogy kimondott PCOm van, hanem hogy "több folliculus látható a tok alatt". Tehát ha ez nem is az a kimondott PCO, annyi bizonyos, hogy a korábbi hormonképem nem engedte, hogy a tüszők megérjenek és megrepedjenek.

Azért reménykedem, hogy ez a Merckformin XR elégnek bizonyul.

Tökjó, hogy a második baba is spontán jött, csak többet kellett rá várni, mint az elsőre. Problémamentes a terhesség? Mikorra várod a picurt?


Amúgy nem értem miért, de most egy napig véreztem csak, ma meg már barna folyásom volt. Ilyet még nem produkáltam, eddig rendesen véreztem 2-3 napot, mielőtt barnázni kezdtem volna.

Szerintetek érdemes tesztelnem, vagy hagyjam a fenébe?


Mitől lehet ez a mensi más, mint az eddigiek?


Annak azért örülök, hogy legalább rendszeres...

2012. jún. 30. 22:01
 9/12 A kérdező kommentje:

Most olvastam itt a GYKn, hogy a kevés vérzés lehet attól is, hogy nem elég vastag a méhnyálkahártya.

Lehetséges, hogy az előző ciklusban az sem vastagadott meg eléggé. (?)

Amúgy a nyálkaháryámat a nődoki 2 hónapja nézte, akkor normálisnak találta (9-10 mm).

2012. jún. 30. 22:08
 10/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Egy tesztet megér. Nem egy történetet olvashattunk itt, hogy a mensi nem volt olyan erős és kiderült, hogy terhesség áll a háttérben :)

Ez a terhességem sokkal jobb, mint az első. Nem volt vérezgetés, nem volt kórház minden héten. Csak a kötelező vizsgálatok. Eddig kétszer kellett bemennem soron kívül, mert fájt a hasam. Egyszer 29 hetesen, aztán 33 hetesen. Mindkettő saját hibából volt, megerőltettem magam. De mindkétszer hazaküldtek, 3000 méhszáj, minimális fájás.

Betöltöttük a 35. hetet. Az első fiammal ilyenkor már bent feküdtem kórházban, nagyon vizes voltam, pedig április volt. Most csak olyankor dagadok, ha nagyon meleg van, vagy sokat vagyok talpon. Remélem a 37 hetet kihúzzuk :)

Nem magas a vérnyomásom, nagyon élénk, nagy baba, már 3 kg felett van.

Szerintem tesztelj, nem vesztesz semmit.

2012. júl. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!