Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 3 hónapja szedek metformint,...

3 hónapja szedek metformint, + diéta és mozgás. De se menzi, se baba nem jön össze. Csak a hasmenés állandó a bogyótól. Pcos vagyok. Szerintetek miért nem segít? Van valami gyógynövény amit ki lehet próbálni?

Figyelt kérdés
Már nem tudom mihez kezdjek.1 éve próbálkozunk,de semmi eredmény.Menzi,se peteérés nincs. :(

2012. aug. 24. 12:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

hogyhogy nincs mensid? miota nincs? 3 gyogyszeres honap alatt egyszer sem volt? en most szedem masodik honapja a merck 500-at, de nekem rogton elsore 34 napos ciklust csinal. elotte 2 havonta jott meg. ebben a honapban mar a peteeres jeleit is mintha ereztem volna, szoval valoszinuleg most meg hamarabb meg is fog jonni, kb 30-32 napra. vagyis remelem inkabb hogy lassan inkabb a baba jon, de nekem mar ez is eredmeny.

az semmikepp nem jo hogy megy a hasad tole, mert igy biztos hogy mas gyogyszer kell, de elvileg be kellett volna alljon egy kicsit a ciklusod. nem lehet, hogy mas hormonnal is van gond? pl magas tsh, vagy prolaktin? szerintem hivd fel a dokidat, es kerdezz ra inkabb, mert ha meg igy se akar megjonni, akkor lehet, hogy mas, vagy kombinalt gyogyszer kell.

2012. aug. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Sosem volt rendszeres menzim sajnos,kb 4 havonta jön meg.A dokim meg azt mondta,hogy szeptemberben fog csak megvizsgálni,mert most szabin van,és ugye 3 hónap után fog látszani csak valami változás ha van. 2×500-at szedek,néha jobb néha rosszabb,de volt olyan hogy 2 hétig minden nap 4-5ször is ment a hasam.Vannak jobb napok amikor 3-4 napig semmi aztán megint.TSH:3.38 Nem kapok rá gyógyszert,pedig hallottam,hogy babához 1 alatt kell lenni.
2012. aug. 24. 12:51
 3/14 anonim ***** válasza:
hat a tsh a babahoz valoban nagyon magas, es eleg baj hogy nem kaptal ra gyogyszert. szerintem keress egy masik dokit, mert az se normalis hogy megy a hasad tole. nekem pl elmondta at endodoki hogyha tapasztalnek ilyet, es egy ket heten belul nem enyhul, vagy mulik el a hasmenes, akkor mindenkeppen masik gyogyszer kell. milyen dokihoz jarsz? mert ha csak nogyogyazhoz, akkor gyorsan keress egy endokrinologust, mert ennyi ido alatt mar hatnia kellett volna a gyogyszernek legalabb a ciklusra, szoval mihamarabb nezesd meg magad ujra, ne varj szeptemberig!
2012. aug. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
hja, es mondom, nalam egybol meghozta a mensit normalisan, meg egy teljes honapja se szedtem, es ebbol is 2 het csak a szokato ido volt. most meg meg lehet meg hamarabb is fog megjonni. szoval butasag, hogy 3 honap mire latszik valami. max a peteeres, az indul el kesobb, de mensidnek lennie kellett volna mar.
2012. aug. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nődokihoz is járok ő írta ki a metet. Endosnál is voltam,de szerinte még gyógyszer sem kellett volna,csak diéta és sport.Szóval nehéz jót találni.Ezek a leleteim:vércukor: 4.2 vércukor '120 : 3.9 inzulin: 11.7 inzulin '120: 46.8mU/L tesztoszteron: 121.4ng/dl Fsh:6.1mIU/ML LH: 22.3 Itt nálunk csak 1 endo doki van sajnos,és hozzáértő nődoki se sok.Mert mindegyik műtétet javasol a cisztákra.
2012. aug. 24. 13:08
 6/14 anonim ***** válasza:

aha, igy mar emlekszem rad, mas kerdeseidhez is irtam mar korabban. hat az lh-fsh aranyod is eleg rossz, egyertelmuen pco-ra utal, meg a vercukor es inzulunszint vervetelbol is inkabb a 3 pontosat kellett volna csinaltatni, tehat ahol a 60 perces terhelt cukrot es inzulint is nezik. azt tudom javasolni, ha ennyire kilatastalan feletek ez a doki helyzet, hogy esetleg nem tudsz felutazni pestre? es elmenni egy normalis kivizsgalasra, plusz dokihoz? a mensmentist nagyon tudnam ajanlani, nagyon korrektek, nagyon jo szakemberek. nincs ra lehetoseged? csak mert 3 havonta szerintem ki lehet birni, legalabbis a gyerekert mindent!! en ezt mondanam, de elotte csinaltass friss leleteket, foleg hogy mar 3 honapja szedsz gyogyszert hatha azert javultal mar valamit. amit mindenkeppen kernek frisset: 3 pontos terheleses vercukor + inzulinszint vervetel, tsh, prolaktin, tesztoszteron, meg akkor esetleg egy 3-21. napi vv, de ez ugye kivitelezhetetlen amig nincs mensid, de a korabbi eredmenyekbol mar ki tudnak indulni, inkabb az elobb felsoroltak a szuksegesek. es ha megvannak az eredmenyek, akkor jelentkezz be esetleg, 1-2 heten belulre lehet mar kapni idopontot. szerintem megerne. en biztos addig mennek, amig nem csinalnak valamit, mondjuk en ezt is tettem, csak azert volt konnyebb, mert en pest kornyeki vagyok.

bar ha jol emlekszem te talan gyori vagy nem?? allitolag tatabanyan dr lollok zoltan nogyogyasz es endokrinologus is egyben nagyon jo, odakat zengtek mar rola, es lehet kozelebb is lenne, esetleg akkor mehetnel oda. probald meg megszerezni az elerhetosegeit. sok szerencset neked.

2012. aug. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Igen győri vagyok,megpróbálok elmenni pestre,bár arra nem vagyok nagyon ismerős,de neten rákeresek,és utánanézek a tatabányainak is. Köszi mégegyszer. Csak itt annyira nehéz kicsikarni bárhova is beutalót,mert a dokik,inkább műtenének,meg elég a diéta,és mozgás szinten vannak.Csak már én is türelmetlen vagyok,letelt az 1 év,se baba,se menzi,se peteérés.
2012. aug. 24. 22:58
 8/14 anonim ***** válasza:
amiket irtam, maganrendelesek, a mensmentis 12000, a doktor uret nem tudom, de a lenyeg, oda sehova nem kell beutalo, es vegre normalis valaszt kaphatsz a kerdeseidre, ketelyeidre, es erdemben foglalkozni fognak veled.
2012. aug. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-kerdesek__3191418-osszefogjunk-hogy-mindenki-megtalalhassa-a-legjobb-endokrinologust-lakhelye-korn

visszakerestem neked ezt a topicot, hatha van benne esetleg gyor kornyeki is, de sajnos nincs. viszont a doktor urat itt is ajanljak, a mens mentises infot meg en irtam, ebbol is tudsz tajekozodni.

2012. aug. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kezelni kell a tsh-d. A merckformin nem mindenkinél hat gyorsan. Van akinek 1 év mire javul az állapota. Viszont a folytonos hasmenés nem jó. FOkozatosan kezdted szedni?
2012. aug. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!