Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Kit tekintenél a baba édesanyj...

Kit tekintenél a baba édesanyjának? Akié a petesejt vagy aki kihordja a gyereket?

Figyelt kérdés
Két páron lombikmegtermékenyítést végeznek,de a beültetésnél felcserélik az embriókat.....

#lombik #édesanya #felcserélik
2013. máj. 8. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:
ez megtörtént eset? Hát ez nehéz kérdés, de inkább azt aki kihordja és megszüli.
2013. máj. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki kihordja
2013. máj. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
aki kihordja. De szerintem ezt nem szabad, ahogy a béranyaság is illegális Magyarországon, szerintem ez is.
2013. máj. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
elmondták a műsorban, hogy jogilag az az anya, aki kihordja és megszüli, de lehet tenni szülés után jogi lépéseket
2013. máj. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy elmondták,de én nem a jogi dolgokra vagyok kíváncsi hanem egyedi véleményekre!!!
2013. máj. 8. 16:16
 6/10 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben azt, akié a petesejt. Egyébként azt válaszolnám, hogy aki felneveli.
2013. máj. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is néztem:)


Jogilag oké, de biológiailag meg nem ő az anya. Ezek azok a dolgok, amikor kiderül, hogy nem mindig jó beavatkozni a természetbe...

2013. máj. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem láttam a műsort... Lombikunk volt, ikrekkel vagyok terhes. Ha most kiderülne, hogy nem az én petesejtjeimet termékenyítették meg, akkor is magamat érezném a gyerekek/magzatok édesanyjának. Én hordom őket a szívem alatt, én nevelem majd fel őket!


De ahogy olvasom, itt az embriók felcseréléséről van szó! Akkor már az édesapa kérdése is felvetődik!

2013. máj. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Apa nem, mert csak a petesejteket cserélték össze. Kedves utolsó! Nekem is ikreim vannak, ők mondjuk term. úton, 5 hónaposak, kitartást! :)És mit tennél, ha a te lombikbabáidat meg másba ültették volna? Tudva, hogy ők vér szerinti babáid, rád, férjedre, anyukádra, apukádra hasonlítanak?
2013. máj. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én csak az előzetest láttam, de rögtön mondtam a férjemnek, hogy ilyen esetben nekem meg sem fordulna a fejemben elcserélni a babákat. Az én gyerekem az, aki a pocakomban van, a sejt lényegtelen. Az a baba fogja születése után az én illatomat, szívhangomat és hangomat hiányolni, akit én hordtam ki. Ha valamiért jogilag kényszerítenének rá, hogy el kell cseréljem a biológiailag sajátomra, a szívem szakadna meg.

Egy anya 9 hónap alatt megismeri, megszereti a gyermekét, egy apának inkább mindegy, neki születés után kezdődik a baba élete. A férjem legalábbis azt kérdezte, hogy nem sokkal logikusabb-e, születésük után visszacserélni őket, de nekem egyértelműen nem.

Sőt, ha korai, kései vetélésem lenne, beteg lenne a baba, akkor sem követelném a "sajátomat".

Belegondolni is szörnyű, hogy oda kéne adnom egy idegennek a kislányomat, és ebben az esetben is pont ugyanannyira lenne az enyém.

15 hkm

2013. máj. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!