Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Pcom van, de szerencsére IR...

Pcom van, de szerencsére IR nélkül, viszont magas a tesztoszteron szintem, mi tévő legyek!?

Figyelt kérdés
Azt olvastam pár helyen,hogy átmenetileg a fogamzásgátló lenne a megoldás,hogy kicsit pihenjenek a petefészkeim,és talán a tesztoszteron szint is helyre állna!Van itt olyan,akinek ez volt a baja?Hogy segítettek rajtad?Babát szeretnénk,de gyakorlatilag olyanok a hormoneredményeim,mintha valami brutális fogamzásgátlót szednék,gyakorlatilag a saját testem gátol meg a teherbeesésben!:-( Ki hogy éli ezt túl,és így,hogy nincs IR,mi lesz?
2013. máj. 23. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Az IR-t hogy vizsgálták? Nekem sokáig csak a pco-t mondták és az emelkedett tesztoszteront, aztán egy költözést követő orvosváltás után három pontos cukor (és inzulin!) terhelés bizonyította az IR-t is. Az első orvosom fogamzásgátlós ötletére 2 évem ment el, és _semmit_ nem segített. Abbahagyás után csak még rosszabb eredményeim lettek mindig, és volt egy kérdőjeles fogantatásom is, nem látták az uh-n. Az eredendő problémát kell kezelni, nem csak elnyomni, ami zavaró tünet. Ez hoz végső megoldást.


Most 15 hetes várandós vagyok és minden rendben.

2013. máj. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok, csak annyit tennék hozzá, hogy soha életemben nem volt rossz cukoreredményem. De az inzulin ami mögötte volt, meglepő eredményt adott. Amíg csak terheléses cukrot néztek nálam, mindenki azt mondta, minden rendben. Nagyon nem volt rendben. Az orvos, aki kivizsgált, mit javasolt?
2013. máj. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi,hogy írtál!Az inzulint cukorterhelésen nézték,de az csak az első eredmény volt,(éh gyomor)vagyis a labor eredményen csak a 60 és a 120 perces cukor volt,az inzulin már nem!:-( Nem tudom mi tévő legyek,egyszerűen úgy érzem,hogy a nőgyógyászok tényleg csak a sötétben tapogatóznak,és bár egyre több a PCO-s beteg,mégsincsenek tisztában azzal,mi a teendő!

2013. máj. 23. 18:53
 4/10 A kérdező kommentje:

A doki annyit mondott,majd menjek vissza majd következő ciklusomban középidőben egy uh-ra,és majd meglátjuk mi legyen!Az eredményeim romlanak,ezelőtt egy fél évvel csak közelítettem a határértéket a Tesztoszteron terén,most meg már felette van!:-(

Ráadásul a LH-FSH arány is aggasztóan változatt!A korábbi eredményemen 19-6 arányban voltak,most 29-6!:-(

A progeszteron rettentően alacsony,mindegy mikor nézik,állandóan pecsételek!:-(

2013. máj. 23. 18:57
 5/10 anonim ***** válasza:
Hajaj, keress fel ey endokrinológust, aki három pontos inzulint is kér a cukor mellé, mert így nem látni az ívét a változásnak! Ez nagyn fontos. Nehezn hiszem, hogy ilyen komoly tünetek mögött nincs IR. A hármas kezelést alkalmaztam, diéta-mozgás-gyógyszer, precízen, grammra pontosan diétáztam, pulzusmérővel tornáztam, gyógyszert folyamatos laborkontroll mellett állítottuk be. Egy év alatt rengeteget fogytam, és az első próbálkozós hónapunkban sikerült a baba. Ha budapesti vagy, tudok orvost ajánlani. Ill. a facebook-on más városokból is és Bp-ről is összegyűltek ebben a betegségben szenvedő nők, közel 700-an, a PCOS Alapítvány csoportjában, minden orvosi infot, receptet, tapasztalatot megosztunk. Jó közösség, talán tudnak neked orvost ajánlani, vagy megoldást, nem vagy egyedül!!
2013. máj. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ebben valóban igazad van,sajnos nem vagyok egyedül!:-(

Az a baj,hogy egy endo dokihoz itt bekerülni kb.6 hónap,addig még rosszabb lesz a helyzet!A másik,nem vagyok kövér!Vagyis a 178 cm -hez 68kg vagyok! Nem olyan vészes,bár ha lehet és kell,akkor tudok fogyni! Ez az IR pedig nekem is gyanus,mert néha már korán reggel arra ébredek,hogy kell valami süti vagy valami,mert egyszerűen csak azt kívánom!A cukorterhelésem amúgy jó,határon belül van,de én is megnéztem volna az Inzulin értékeket 60 és 120 perc után!

2013. máj. 23. 19:06
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia nekem is ugyan ezen bajaim vannak és persze elsőnek a fogamzásgátlót akarták írni amit kiváltottam beszedtem,majd 1 hónap múlva jött az eredmény hogy trombózis hajlamom van és nem szedhetem:(( 2év után nézték meg hogy IR-em is van de nem annyira akartak segíteni.Mindig csak az volt a válasz fiatal még hogy szüljön...29leszek ebben az évben.Ez volt Debrecenbe és elmentem Nyíiregyre egy dokihoz aki segített és elkerültem egy magán dokihoz endokrinológushot aki feljebb vette a Merkforminomat és d-vitamint ajánlott,testmozgás,diéta.

Az lh/fsh igen jól tudod nagyon rossz:(( a tesztoszteronnál fontos a szexhormonkötő fehérje is hogy az mennyi,mert az mutatja hogy mennyi férfi hormonod aktív:( nekem a tsh-se jó.Most próbálkozunk,hátha sikerül már.

Évi

2013. máj. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Keress endokrinológust, a nőgyógyászok nem értenek ehhez. Az, hogy vékony vagy, nem jelenti, hogy nem lehet IR-ed. Ha azt kezelik, a hormonok is beállnak. Azonkívül nem ártana egy pajzsmirigy vizsgálat, mert a magas értékek jelezhetik a pajzsmirigy autoimmun megbetegedését is.
2013. máj. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy írtatok ennyien,a lényeg,hogy ezt nem hagyom annyiben,keresek egy endo dokit,és remélem ő már végre tudni fogja a dolgát,és nem csak találgat majd!Az első válaszolónak boldog babavárást,a többieknek,akik hasonló cipőben járnak,kitartást,és mielőbbi gyógyulást!
2013. máj. 24. 08:28
 10/10 anonim ***** válasza:

Nincs mit:) köszönjük,neked is :)

Évi

2013. máj. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!