Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Magas Tsh miért nem javul, ha...

Magas Tsh miért nem javul, ha szedik rá a gyógyszert?

Figyelt kérdés
Nem rólam van szó, hanem a barátnőm szeretne kisbabát, de nem javul a vérkép, hiába szedi a letroxot, azt hiszem így hívják, még mindig magas. Másnak meg szépen lement. Így esélyük se lesz a babára. :( Valakinek hasonló problémája volt??
2013. máj. 26. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Magas TSH-val elég esélytelen a teherbesés. Lehet hogy mást vagy nagyobb adagban kellene szednie, az orvossal egyeztetve. Milyen magas neki és mióta szedi rá a gyógyszert?
2013. máj. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos ezeket pontosan nem tudom. De endokrinológus írta fel, tehát elvileg tudja mennyi adag kellene. Mégsem javul a vérképe és már évek óta tart a vizsgálat egy meddőségiben, kezd nagyon kiborulni szegényke, annyira sajnálom.
2013. máj. 26. 10:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Másik orvoshoz kell menni, ennyire egyszerű. Ha két-három hónap után sem javul a vérkép evidens lenne az orvosának emelni a letrox adagját. Felelőtlen nemtörődöm az orvosa. Beszéld rá hogy keressen másik endokrinológust. Én 6éve vagyok pm-es, és a dokim mindig figyel hogy jó adagolja a gyógyszert, hogy a TSH is jó legyen.
2013. máj. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem vagy az adag kevés vagy gyógyszert is váltania kéne.Nekem a letrox 3 hét alatt levitte 5,7-ről 2,7re és ez még nem a végleges eredmény. Éhgyomorra veszi be a gyógyszert és legalább fél órán át nem eszik semmit,hogy rendesen felszívódhasson? Ez is fontos,bár szerintem itt már más is van a dologban,hogy nem megy le.
2013. máj. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Csatlakozom az elsőhöz, nem mindegy mióta, és milyen adagban szedi.

Minimum 2-3 hónap a kezdéstől számolva, mire egyensúlyba kerül a pajzsmirigy, addig nem érdemes új vérvizsgálatot csináltatni, nem lesz valós az eredmény.

Egyébként az én ismeretségi körömben is van olyan, akinek nem használ a letrox, viszont az L-thyroxin igen.

Ha nagyon nem működik ez a bogyó, meg kéne próbálni a másikat.

2013. máj. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A meddőségiben nem nagyon foglalkoztak vele, a magas prolaktin szintre gyakorlatilag semmit nem adtak. Nemrég került egy jó dokihoz, gondolom ő majd változtat az adagon vagy a gyógyszeren. Csak azért csodálkozom, mert a tsh jó volt, most meg megint magas...
2013. máj. 26. 11:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Emelni kell az adagot. Nálam is ez a helyzet, én már kitapasztaltam, és én magam is szoktam adagot emelni, mert ha az orvosra vártam volna, még mindig magas lenne az értékem. Persze közben elmentem fizetős vérvételre (Labor kft csinál ilyent), hogy kontroláljam. A gyógyszer csak 3-4 múlva mutatja hatását a vérképen, és ennél gyakrabban nem is szabad emelni (max. 25 mg-al egyszerre)
2013. máj. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lemaradt az előzőből, hogy 3-4 hét
2013. máj. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!