Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » IR-es vagyok, szedem a gyógysz...

IR-es vagyok, szedem a gyógyszert, tartom a diétát, de mégsem jön a baba, miért?

Figyelt kérdés
Mi a következő lépés, ha ennek ellenére sem sikerül teherbe esnem? Teljesen el vagyok keseredve.

2013. márc. 26. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Mióta tartod a hármas kezelést?

Fontos, hogy legalább 1 éve legyen a hármas kezelés, mert annak is idő kell, hogy ez kifejtse a hatását.

Ha van súlyfelesleged, azt le kellene adni, így még könnyebb lenne.

Nekem a 8. kezeléses hónapban sikerült.

Esetleg váltsatok a dokiddal gyógyszert.

Az endokrinológus erre azt mondaná, hogy amint az értékeid normálisak lesznek és 1 évig azok is maradnak és így sem jön, akkor menj nőgyógyászhoz, mert lehet, hogy pl petevezeték elzáródás a baj.

Nőgyógyász erre azt mondja, ad clostyt 3 hónapig, majd inszemináció.

2013. márc. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kerdesedben nem irtal tul boven ezert megkerdezem: mikor derult ki az IR, es miota tartod mellette a 3-as kezelest?? Van e esetleg mellette egyeb hormon gondod is, pl tsh, progeszteronelegtelenseg vagy prolaktin, mert ezek is jelentosen megnovelhetik a varakozas idejet.

A normalis javulasi ido amugy 3-6 honap abban az esetben ha csak IR all fenn, de atlagosan egyebkent 6-12 honap. Tehat ezen idon belul szokott altalaban sikerulni a teherbeeses. Nekem semmi egyeb hormon gondom nem volt az IR mellett, nekunk a 6. honapban fogant meg babank (holnap toltom a 17. hetet). De ez sajnos tenyleg egyenenkent elterol lehet. Ha egy ev alatt igy se jon ossze, akkor jon a szokasos meddosegi kivizsgalas, tehat a parodnak "katonaszamlalas", neked atjarhatosagi. Ennek fuggvenyeben a doki mondja meg a tovabbiakat. De ha egyebkent nem regota megy a kezeles, akkor felesleges meg aggodnod, mert kezeles mellett pont ugyanannyi eselye van egy IR-es nonek teherbe esni, mint egy "egeszsegesnek". Ezt pedig nem erdemes siettetni (lsd: closty), mert csak tobbet art mint hasznal. Sok sikert!

2013. márc. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Fél éve szedem a gyógyszert és más hormon problémám nincs. Bár csak 3. napi vérvételen voltam, és ott minden értékem határértéken belüli. A TSH-m viszont szerintem magas (3 körüli), bár a doki szerint rendben van.

Amúgy vékony vagyok, tehát nekem fogyni nem kell, így nem tudom h javult-e az értékem. Újabb terheléses vérvételre kellene elküldenie h lehessen látni, h javult-e az állapotom?

2013. márc. 26. 14:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Hat akkor szerintem ideje felkeresned egy normalis endokrinologust (a soraidbol azt veszem ki hogy eddig nodoki kezelt). A tsh-d ugyanis a teherbe eseshez tul magas. Lehet hogy amugy hatarerteken belul van, de a babasodashoz 1-2 kozott kellene lennie, es kozelebb az 1-hez. Erre is kellene gyogyszert szedned. Ugy tunik akkor meg is van a problema forrasa. Amig ez nem rendezodik nem lesz tuk sikeres a dolog, ha meg veletlenul megis, akkor nagyon nagy a veteles eselye sajnos, ugyhogy mindenkeppen keress masik dokit (mint fentebb irtam ehhez az emdokrinologusok ertenek), aki ad neked gyogyszert.
2013. márc. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

szia!


TSH!!!!!! Legalább annyira fontos, mint az IR kezelése...1 és 2 közé kell beállítani. Nekem 2-3 hónap alatt beállt, csak most kiderült, h pco-s vagyok+IR, múlt héten halt meg a babánk 7. hétben. Mától szedem én is Meforal 1000 mg-ot!


Sok sikert!

2013. ápr. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom! Ez borzasztó!

Kívánom, h Nektek is mielőbb sikerüljön újra.

Igen, én is gondolkodtam, h a TSH miatt kellene keresnem egy dokit. Háziorvos nem foglakozik ezzel?

2013. ápr. 2. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!