Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Olyanoktól kérdezem, akiknek...

Olyanoktól kérdezem, akiknek egy petefészkük van, hogy mennyiben befolyásolja a termékenységet, hogy csak egy van?

Figyelt kérdés
Nekem nem olyan rég kellett eltávolítani az egyiket, de az orvos szerint a másik teljesen rendben van. Rendes, 26-28 napos ciklusom van. Szóval elméletileg nincs akadálya, hogy teherbe essek, de kíváncsi lennék, hogy a gyakorlatban ez mennyivel nehezíti meg a dolgot. Egyelőre még nincs konkrétan tervben a baba, de 25 éves vagyok és gondolom így egy petefészekkel kicsit gyorsabban ketyeg a biológiai órám... Előre is köszönöm a válaszokat!
2013. máj. 28. 21:52
 1/5 Babeli Zurzavar ***** válasza:

nekem ugyan meg van mind a ketto, de csak egy mukodik rendesen. az orvosom riogattak, hogy ez bizony nehez teherbeeses lesz, de 3 honap megszakitasos "vedekezes" utam az elso vedekezes nelkuli egyuttletbol varandos lettem,most itt szuszog es 1 eves, de uton a kovetkezo, 24 hetes vagyok... na a pici pont ugy jotz ossze, hogy azt hittem az elso veletlen sikerult ilyen gyprsan, szoptatas mellett, fel petefeszekkel csak nem leszek megint varandos... de (most mar ugy erzem) hala az egnek, ujra babat varok!

konkluzio? szerintem erted ezt!:-):-)

2013. máj. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy jó barátnőmmel történt meg az eset. Terhes lett, de mivel méhen kívüli volt és komplikációk léptek fel, kivették az egyik petefészkét és a petevezeték egy részét. A műtét után kevesebb, mint 3 hónappal terhes lett és a kislány ma már 2 éves. Még szoptatott, mikor másodszor is kopogtatott nála a gólya és a második is már 1 év körül van.

Egyszóval nem nehezített meg semmit.

2013. máj. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem csak a baloldali petefészkem van 14 éves korom óta. Elvileg akkor azt mondták, hogy lehet, hogy nem is lehet gyerekem... De szerencsére az élet máshogy gondolta... :o) 3 fiam született azóta (28, 31, 34 évesen szültem Őket) és mindegyikük első próbálkozásra sikerült. :o)))

Szorítok Neked is!!! :o)

2013. máj. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Húú, köszönöm a válaszokat, ez azért elég biztató.:) Mióta az eszemet tudom nagy családról álmodtam, és elég érzékenyen érintett a műtét, de akkor ezek szerint tényleg nem állt meg a világ:):) Gratulálok a gyerkőcökhöz és jó egészséget kívánok!:-)
2013. máj. 29. 11:57
 5/5 anonim válasza:
Nekem 19 évesen operálták ki a jobb petémet.25 évesen a bal oldalon is cisztát észleltek ezért orvosi tanácsra,ne hogy túl késő legyen belekezdtünk a baba projektbe.Gyógyszeres kezelésre volt szükség,mert magától nem volt peteérés,így a három hónap után sikerült,amikor a doki azt mondta,hogy nem lát sok esélyt,de próbálkozzunk,mert 3 peteérésem is volt abban a hónapban,csak nem elég nagyok.Hát annyira nem bíztunk a dologban,hogy fiú ikrek fogantak akik már 10 évesek.Szerintem lehet es ha probléma lenne akkor is van rá megoldás.
2013. jún. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!