Probalom osszegyujteni az okokat, amiket vizsgalni erdemes, ha nem jon a baba, segitenetek? (felteve, ha van peteeres)

Figyelt kérdés

-inzulin rezisztenica, -PCOS, -endometriozis, -a no immunrendszere kicsinalja a katonakat, - genetikailag a par nem osszeferheto,

milyen esetek vannak meg? tudtok meg otleteket irni?


2013. máj. 29. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezek már elég extra viszgálatok is. Az alap az átjárhatóság, esteleg méhtükrözés, persze a sima hormon vérvételek, sperma vizsgálat. A terheléses inzulin sajnos még nem alap, bár az is egyre gyakoribb mivel rengeteg IR-es Pco-s nő van. Endometriózisra ha nincs tünet nem szokták csak ugy műtögetni mivel ezt csak műtéttel lehet biztosan diagnosztizálni. Amit még néznek és fizetös a Tb által támogatott helyen is az az AMH hormon. összeférhetetlenséget is csak többszöri sikertelenség után néznek tudtommal, csak ugy elsőre nem.
2013. máj. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

- pajzsmirigy-alulmukodes

- petevezetek nem atjarhato

- tul vekony nyalkahartya, amiben nem tud megtapadni (azt hiszem E-vitamin hianya okozza)

2013. máj. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

hormontükör

pajzsmirigy

genetikai vérvizsgálat (nekem endokrinológus írta meg rá a beutalót).

Ja és igen. Endokrinológusnál kezd, ha lehet magánba, mert TB-s rendelésen 5perc alatt ledarálnak. Ha nem szervi oka van annak hogy nem jön a baba, mindenképp kérlek egy jó endodokit keress fel. Én éveket pocsékoltam a nőgyógyászommal el, mire szerencsére megtaláltam a jó orvost, aki segített abban hogy a kisfiam 6év után megfoganhasson, és meg is maradhasson.


Apának kiskatonavizsgálat

2013. máj. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,de nincs időm pontosan utánanézni.Lehet hogy te is írtad csak latin kifejezéssel.Tehát: pajzsmirigy-túlműködés azt hiszem.A másik lehet hogy csak veszélyes...A macskák okozzák trachomatis baktérium-toxoplazmózis. Ezeket találtam még:policisztás ovárium szindróma,Chlamydia,csendes medence gyulladás,Hiperprolaktinemia.A GnRH hiánya (gonadotropin releasing hormone: a hipotalamuszban termelődik, és serkenti a hipofizis nemi hormon kibácsájtásá.nagyon sok okot lehet találni a neten.
2013. máj. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy kicsi túlsúly is okozhat problémát.
2013. máj. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem első körben egy 3. és egy 21. napi hormonsor.

3. napon: FSH/LH fontos, ösztradiol, prolaktin, SHBG, tesztoszteron. A 21. napon progeszteron.

Ezekből elég egyértelmű lesz, ha van PCO-ra / IR-re utaló jel. Ha az FSH / LH arány és érték is van, felesleges terheléses vércukrot / inzulint nézetni, legalábbis TB alapon nem hiszem, hogy ha minden értéked rendben van, továbbküld a doki. De magánlaborban a biztonság kedvéért meg tudod nézetni.

Ha az fsh / LH arány nincs rendben, a dokid úgyis továbbküld, esetleg AMH-t nézet, ha indokolt.

Elmehetsz tüsző UH-ra a lehetséges ovu előtt 1-2 nappal, hogy kiderüljön, van-e domináns tüsződ. Ebből, és a progiszintből egyértelmű lesz, hogy van-e peteérésed. Ha minden rendben, sztem felesleges továbbmenni a vizsgálatokkal.

A párodnál meg egy spermaképet is kellene nézetni.

Ha régóta nem jön a baba, egy átjárhatósági sem árt.

2013. máj. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

...és mindehhez kell egy olyan orvost is találni, aki kérésre megírja a beutalót.....

jártam már úgy hogy elküldtek melegebbre....pedig magán orvos volt.....hogy én ne diagnosztizáljak magamnak, nem én vagyok az orvos, majd ő tudja mire és mikor küld. Amikor a hónap közepén spontán elküldött egy hormonvizsgálatra, és azt mondta ennyiből is ki tudja szűrni hogy egészséges vagyok váltottam másik orvost...:( Sok a kókler, nagyon nehéz megtalálni azt aki valóban lelkiismeretes és alapos, és mindenre odafigyel, mindent esetleges problémát kizár egy átjárhatósági előtt.

Járt már úgy ismerősöm, hogy átjárhatóságival kezdték neki, azt mesélte nagyon fájt, mai napig rettegve mesél róla. Később átment egy másik orvoshoz, rögtön TSH-val, IR-el kezdte, és kiderült....nem is kellett volna az átjárhatósági. Letroxot és Meforalt kapott, jól emlékszem ősszel történt, év elején megfogant a bébijük. :)

Na..csak azért írtam le milyen fontos hogy jó kezekben legyél. :)

2013. máj. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha kell jó magán endo doki elérhetőség Budapesten, akkor én tudom ajánlani az enyémet, maximálisan meg vagyok vele elégedve.
2013. máj. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem a megfelelő napokon való együttlét!
2013. máj. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!