Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Tapasztalatokra lennék kíváncs...

Tapasztalatokra lennék kíváncsi akinek van PCOS betegsége inzulin rezisztenciával együtt, válaszolnátok néhány kérdésemre, megnéznétek az eredményem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos az endokrinológusom elég szűk szavú,csak adta a leletet,adott mertckformin gyógyszert amire idő közben kiderült allergiás vagyok,nem kaptam mást,most itt szenvedek a tünetekkel,sorozatos vetélés,és tele vagyok pattanással arcomon és hátamon(bőrgyógyásznál voltam,a gyógyszerektől amit kaptam ödémásak lettek a szemeim,sajnos arra is allergiás vagyok) Most végre megint 2 év után eljutottam vérvételre,holnap lesz meg az eredmény,10 hónapot kellett várnom az időpontra,itt sokan vannak :(

Az előző eredményeimre mondjatok valamit,hátha okosabb leszek!

0-ás vércukor:5,3 inzulin:58

60- perces vércukor:5,9 inzulin:464

120 vércukor:4,5 inzulin:238

TSH: 3.060 LH/FSH: 2,80 FSH:6.8 LH: 19.0 DHEA-S: 8.7 testosteron:2.3

Kérdeztem a dokit milyen ez az eredmény,azt mondta gyógyszert igényel és ebben ki is merült a beszélgetésünk :(

Köszi,ha válaszoltok!


2013. júl. 15. 15:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

hát jó orvos kellene, de ezek tuti inzulinrezisztens tünetek. A 60 perces rettentő sok, de még a 120 perces is. Az, hogy a 120 perces vércukor az éhgyomori alá csökken, az tuti ir, mert valahol van olyan kiugró inzulinérték (amit nem mértek), ami leviszi a cukrot.


gyógyszerből van egy csomó féle, az első (meforal) nekem sem ért semmit, cserélték és már oké. Kell még hozzá szigorú diéta, és mozgás.

amint helyreállt nálam, terhes is lettem, szóval ne add fel, és keress egy másik orvost!!!

2013. júl. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
ja, én "csak" IR-es vagyok, pcos-om nincs, csak pm alulműködés, úgyhogy ahhoz a részhez sajnos nem tudok hozzászólni.
2013. júl. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi,hogy írtál :)

megkérdezhetem milyen fajta gyógyszerek vannak erre még?A dokim azt mondta erre más nincs,de ha adnál tipped én is adhatnék tippet a dokinak :)

Egy időben egyébként futni jártam és tornáztam,ez a lapar műtétem előtt volt,utána fertőzést kaptam műtét közben és műtét után pár hónappal ugyan úgy 80-90 db kis apró cisztám volt az ultrahangon,ettől nem nagyon tudok tornázni,mert kis mozgástól is nagyon erős görcseim lesznek,a súlyommal még nincs gond 55 kg vagyok,a diétára én kérdeztem rá a dokinál,hogy kell-e,annyit mondott nem muszáj,de megpróbálom a cukrokat,kenyereket mellőzni.

2013. júl. 15. 16:27
 4/16 A kérdező kommentje:
A cisztáimra azt mondta a doki fogamzás gátló kellene,3 éve próbálkozunk a babával,többször sikerült is,de sajnos elvetéltem,de most azt hiszem bele megyek a fogamzás gátló szedésbe,ha nincs más :(
2013. júl. 15. 16:29
 5/16 A kérdező kommentje:
ja elfelejtettem itt nincs túl sok endokrinológus,de van a közelben másik kórház,ha holnap nem kapok jó hírt akkor elmegyek oda :)
2013. júl. 15. 16:30
 6/16 anonim ***** válasza:

Nagyon durva IR-ed van, és az FSH/LH arányból ítélve szintén durva PCOS.

Nagyon jó, erre specializált endokrinológust kellene felkeresned, mert így valóban nem lesz baba.

A diéta és mozgás kötelező, keress rá a neten a 160 gr CH diétára. Lépj be az alábbi csoportba, itt csak ilyen betegséggel küzdő lányok vagyunk. Rengeteg a hasznos tanács, orvosi elérhetőség.

[link]

Van egy két tipp természetes inzulincsökkentésre is a hozzászólásokban.

Ezt muszáj lesz komolyan venned, és orvost váltanod. Kívánom a legjobbakat.

2013. júl. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Jajj nehogy belemenj a fogi gátlóba. Csak elnyomja a tüneteket, de az alapbetegséget erősíti. Ha nincs a közelben jó endo doki, egy-két alkalomra muszáj lenne valahogy feljönni BP-re mondjuk az MM-be. Ott tipikusan ezzel is, meddőséggel foglalkoznak.

Hiába próbálkoztok a babával, sajnos ilyen rossz értékek mellett nem sok esély van arra, hogy megmarad. Szóval ennyit a dokidról.

Nagyon sajnálom ami veled történik, de kérlek addig menj, amíg nem találsz egy jó endo dokit és dietetikust. Máshogy nem fog menni.

2013. júl. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

nem is gondoltam,hogy ennyire durvák az eredményeim,sajnos tapasztalom,hogy nem tudom kihordani a babát,7 vagy 8 vetélésem volt,egy nem biztos,hogy az volt,,az utolsó volt a legrosszabb,vérzéssel mentem 5 hetesen,azt mondták elment a baba,haza is küldtek rá több egy hónapra elvetéltem,kiderült akkor tévedtek nem ment el,lehet,hogy akkor ha kapok valami gyógyszert akkor megmaradhatott volna,ez már nagyon kikészített minket,most kis szünetet tartunk,de remélem egyszer lehet még babám :) Van egyébként egy 6 éves nagylányom :D Igazatok van,nem szabad fog gátlót szednem.

Kaposvárra járok egyébként,én is gondolkodtam már azon,hogy Pestre kellene felmennem,ott azért biztosan tapasztaltabbak az orvosok.

A holnapi eredményem gondolom nem lesz jobb mint az előző,magától nem gyógyulhat,de most nem hagyom magam lerázni,gyógyszer recepttel szeretnék eljönni onnan...

2013. júl. 15. 16:50
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket,épp most csatlakoztam a csoporthoz :)
2013. júl. 15. 16:51
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

a diéta nem a súly miatt fontos, nagyon sok vékony pcos, és ir-es van :) nem ezen múlik sajnos.

fogamzásgátlót tényleg ne.

A fb csoport tényleg nagyon jó :)

gyógyszerből van egy pár fajta, nekem sem az első jött be. Bár az előző beldokim szerint tök mindegy, melyiket szedi az ember. Le is cseréltem, és végül is a MensMentisnek köszönhetem a babámat, de én is nagyon messze lakok tőlük, viszont az első pár látogatás után távkonzultálni is lehet.


Előtte volt vetélésem, én is kaptam a progeszteronpótlást, de semmit nem ért, ugyanúgy elment a baba.

2013. júl. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!