Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Tapasztalatokra lennék kíváncs...

Tapasztalatokra lennék kíváncsi akinek van PCOS betegsége inzulin rezisztenciával együtt, válaszolnátok néhány kérdésemre, megnéznétek az eredményem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos az endokrinológusom elég szűk szavú,csak adta a leletet,adott mertckformin gyógyszert amire idő közben kiderült allergiás vagyok,nem kaptam mást,most itt szenvedek a tünetekkel,sorozatos vetélés,és tele vagyok pattanással arcomon és hátamon(bőrgyógyásznál voltam,a gyógyszerektől amit kaptam ödémásak lettek a szemeim,sajnos arra is allergiás vagyok) Most végre megint 2 év után eljutottam vérvételre,holnap lesz meg az eredmény,10 hónapot kellett várnom az időpontra,itt sokan vannak :(

Az előző eredményeimre mondjatok valamit,hátha okosabb leszek!

0-ás vércukor:5,3 inzulin:58

60- perces vércukor:5,9 inzulin:464

120 vércukor:4,5 inzulin:238

TSH: 3.060 LH/FSH: 2,80 FSH:6.8 LH: 19.0 DHEA-S: 8.7 testosteron:2.3

Kérdeztem a dokit milyen ez az eredmény,azt mondta gyógyszert igényel és ebben ki is merült a beszélgetésünk :(

Köszi,ha válaszoltok!


2013. júl. 15. 15:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Jézusom, 7-8 vetélés! Nagyon sajnálom! Legalább azt tudjuk, hogy termékeny vagy és van peteérésed. Viszont tényleg nem maradnak meg a babák ilyen magas inzulinnal.

örülök, hogy csatlakoztál a csoporthoz, nagyon sok segítséget fogsz kapni, csak meséld el a történeted.

2013. júl. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

remélem bevesznek a csoportba :)

A történetem ennél sokkal előbb kezdődött,sok idő kellett mire ezt észre vették.

leírom,ha nem untatom a kedves válaszolóim,de tényleg kusza és hosszú!

12 évesen jött meg először 22 éves koromig évente egyszer jött meg,14 évesen természet gyógyász kezelt hasfájással,az nagyon jó is volt,de elköltözött a természetgyógyász,így megint elő jöttek a panaszok,utána nőgyógyászhoz mentem,3 évig diane35 fogamzás gátlót szedtem,akkor legalább megjött,én meg ugye azt hittem nincs baj,utána gyógyszert kellett váltanom,mert elájultam,sokszor rosszul voltam,a lányomat 20 évesen szültem,terhességem nagy részért kórházban töltöttem,de egészségesen megszületett.Jöttek újra a görcsök,akkor folyamatosan gyulladáscsökkentőket kaptam,soha nem volt egy ultrahangom,amikor azt mondta a doki,kiveszi a vakbelem,vissza kérdeztem,vakbelem van?erre azt mondta nincs,de lehet,hogy akkor szűnnek a panaszok,akkor nem mentem hozzá többet.Előjöttek szédüléses rosszul létek a háziorvos minden vizsgálatra beutalt MRI mindenhova tényleg,a pszihológus volt az utolsó akihez küldött,ott a doktornő mondta,semmi keresnivalóm ott,teljesen rendben vagyok,szerinte méressem meg a cukrom,kértem beutalót 9 hónapra rá kaptam időpontot,meglett az eredmény és akkor kerestem másik nőgyógyászt,aki megműtött,kiégette a cisztákat,de sajnos nem maradtam tünetmentes,nem kellett fél év és vissza jöttek a ciszták,és ebben a fél év ciszta mentességben 3 hónap úgy telt el,hogy a műtét alatt kapott fertőzésemet kezelték,,a babák 2,5-3 év alatt mentek el,a férjem nagyon megértő,mert sajnos sokat vagyok rosszul,ami a házas életet befolyásolja,de ő egy főnyeremény :) A kislányom véletlen lett,egy igazi csoda,hogy van nekem :)

2013. júl. 15. 17:21
 13/16 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Csatlakozom az előttem szólókhoz, és annyival egészíteném ki, hogy a pajzsmirigyedre is figyelj oda, mert az is lehet oka a vetéléseknek. Sajnos gyakran jár együtt az IR-el. :-(

Ritka kivételtől eltekintve 2 alatti TSH érték kell ahhoz, hogy a baba megmaradjon, vagy egyáltalán megfoganjon. Nem elég az IR-t kezelni, a pajzsmirigy az összes hormont befolyásolja, és ha az alulműködik, akkor borít mindent! :-(

Egyébként én merckforminnal kezdtem, de nem hatott, így váltottunk eucreas-ra. Valóban mindegyikben ugyanaz a hatóanyag, de lehet hogy te nem arra vagy allergiás, hanem a vivőanyagra, és az nem biztos hogy ugyanaz. A diéta és a mozgás pedig nagyon fontos, ha gyógyszer mellett nem diétázol, az csak ront a helyzeten. :-(

mozgáson pedig nem csak aerobicot értünk, bármi jó, nekem pl a kutyasétáltatás is elég jól bevált. Igaz, 30kg-os nagy mozgásigényű neveletlen labradorral, akivel kihívás tartani egy útvonalat. :-))

2013. júl. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
ez nagyon durva IR :( szerintem Budapestre menj a MensMentisbe.. ilyen bajokkal a legjobb hely
2013. júl. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Sajnos a a DHEA-t elfelejtették vizsgálni,így ma újra vért vettek,majd 24.-én lesz eredmény csak.

Köszi mindenkinek aki válaszolt,jó volt valakinek úgy elmondani ezt,hogy érti mi is ez,van egy kondi gépünk,meg egy comberősítő csuszka vagy mi az,előkotrom őket és nekiállok edzeni,meg sétálok sokat,már mától vissza fogom magam és nem eszek édességet :)

2013. júl. 16. 17:05
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet,tényleg messze van,kicsit több mint 200 km,de szeretnék helyre jönni,így tényleg rá kell szánnom magam
2013. júl. 16. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!