Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mi a véleményetek a hormonzava...

Mi a véleményetek a hormonzavar kezeléséről homeopátiával?

Figyelt kérdés
2013. júl. 26. 17:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozni lehet. De azt gondolom, kis orvosi eltérésekre jó lehet a homeopátia, nagyobb problémák esetén orvosi segítség, gyógyszerek kellenek. A kettő egymás mellett létezik, nem egymás ellen, de tudni kell, hol a határ és mikor van szükség gyógyszerekre a javulás érdekében.
2013. júl. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nincs nagy probléma a hormonrendszeremmel, s homeopátiás doki mondta, hogy ezt még ő tudja kezelni. Főképp azért szeretném ezt a módszert, mert mellette nyugodtan próbálkozhatunk. :)
2013. júl. 26. 18:26
 3/15 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nem mindegy mitől alakult ki a hormonzavar. Egyébként akkor is lehet nyugodtan próbálkozni, ha gyógyszerrel kezelnek, sőt!

Pontosan mi a probléma, és mit ajánlottak rá a dokik?

2013. júl. 27. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Legelőször azt mondták, hogy nincs peteérésem. Azt gyógyszeres kezeléssel megoldották. Most pedig egy kis eltérés van a hormonrendszeremben, ezt kell rendbe rakni. Nem tud beágyazódni a petesejt.
2013. júl. 27. 10:13
 5/15 Manka68 ***** válasza:
Bocsi, de még mindig nem jöttem rá ebből, hogy melyik hormonoddal van gond. És hogy miért nem tud az embrió beágyazódni. És miért nincs (nem volt) peteérésed? Mi volt az oka? Esetleg megírnád, mit néztek eddig, és mi lett az eredmény?
2013. júl. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Hüvelyi uh-n állapították meg, hogy nincs peteérésem, hogy mtől nincs azt nem közölték velem. Vért még nem kellett leadnom, hiába kértem az orvosnő szerint még nem kell. így írt ki különböző gyógyszereket, melynek köszönhetően van peteérésem. s rendeződött a ciklusom is.

Már 4. hónapja mérem a testhőmet is. S majdnem mindig kellőpillanatban együtt vagyunk a párommal, de még sem jön össze a baba. Pluszba még allergiás is vagyok, s e okból kerestem fel a homeopátiás orvost, aki már teljesen kivizsgált.

Nem mondta meg konkrétan, hogy melyik hormonnal van a probléma, ezért nem írtam le. Még nem kezdett el kezelni, mert előbb az allergiával foglalkozik, mert már kezd aszmává alakulni, s még tele vagyok bacilusokkal, mint pl macskák által terjesztett baktérium, amely szintén megakadályozza a teherbe esést. Ezeket tisztítja most, s augusztus 10-én megyek vissza hozzá, s akkor már a hormonokkal fog foglalkozni.

Amúgy Ukrajnában élek, s most készülök kimenni Magyarországra, hogy ott vizsgáljanak ki, mert az itteni orvosok csak a hálapénzt várják, s érte nem tesznek sajnos semmit, még a magánrendelőkben sem.

2013. júl. 27. 18:58
 7/15 Manka68 ***** válasza:
Sajnos itt is ilyen a legtöbb doki, nagyon agresszíven kell a nyakukra járni, ha normális ellátást szeretne az ember lánya. én azt javasolnám, hogy először endokrinológust keress, csak azok értenek igazán a hormonokhoz. A nődokik pedig ugyanúgy csak kísérletezgetnének rajtunk, mert az a mi pénztárcánkból megy, míg a kivizsgálást a TB-nek kéne állni...
2013. júl. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Ha meglesznek a szükséges iratok a kiutazáshoz, akkor addig nem hagyom abba, míg nem érkezik meg a baba.
2013. júl. 28. 13:41
 9/15 anonim ***** válasza:
94%

Uramisten!!!

Bacikkal mindenki tele van, az is, akinek nincs macskája. Ezek normális immunrendszer esetén semmit nem akadályoznak.

A macska nem okoz meddőséget, nem akadályozza a teherbe esést. Ha a macskától toxoplazma fertőzést kapsz terhesen, annak lehet vetélés a következménye, ill. az, hogy betegen születik a baba. Ezért - legalábbis Magyarországon - trimeszterenként egyszer szűrik és indokolt esetben gyógyszerrel kezelik. De sem homeopátiás orvoshoz nem kell járni a macska miatt, sem kidobni nem kell a macskát, ha valaki gyereket akar.

Téged jó alaposan félrevezetett az a kuruzsló. Lehúzás az egész. Ha gyereket akarsz, vizsáltasd ki magad, ha hormonproblémáid vannak (ezt kizárólag vérvétellel, illetve többszöri vérvétellel lehet igazolni, kézrátétellel nem), az pedig nem fog elmúlni ráolvasástól meg szopogatós cukorkától. Ezt biztosra veheted.

Hormonprobléma legtöbbször (de lehet más is!!!!), hogy gond van a pajzsmirigyeddel (vérvétel, esetleg ultrahang) VAGY nincs elég sárgatesthormon (vérvétel a ciklus több napján, a változását vizsgálják - másból nem lehet megmondani). Valamint gyanús lehet az inzulinrezisztencia (terheléses vércukorvizsgálat, cukros lötyi ivása, előtte és utána 1 és 2 órával vérvétel, ahol nem csak vércukorszintet néznek, hanem inzulint is).

Illetve ha nem volt peteérésed, akkor nem ártana PCOS-t nézni, minimum egy hüvelyi ultrahang kell hozzá + egyéb vizsgálatok vérvétellel, amik igazolják.

2013. júl. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Akihez én voltam az nem kuruzsló, hanem orvos (orvosi diplomája is van). Minden betegségünket meg mondta, amelyeket azelőtt több vizsgálat alapján állapítottak meg.

Pluszba még a "szopogatós cukorka" segített a petefészek gyulladásomon (teljesen meggyógyította), és nemcsak a tüneteket tüntette el.

2013. júl. 28. 16:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!