Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ez már inzulinrezisztencia?...

Ez már inzulinrezisztencia? Babát szeretnék és tegnap voltam inzulinos vizsgálatom ma jött meg az eredmény és nem tudom hogy mennyire jó. Ha valaki tuna ebben segíteni az jó lenne. Kihez érdemes ezzel fordulni?

Figyelt kérdés

Glukóz 5,4 mmol/L

60 perces glucose 6,9 mmol/L

120 perces glucose 4,7 mmol/L

Inzulin 10,4 mIU/L 2,6 24,9

Inzulin 60 perc 66,2 mIU/L

Inzulin 120 perc 39,8 mIU/L

Inzulin rezisztencia (HOMA index) 2,50 Normális:<2 Valószínű:> 2.5 (felnőtt) Valószínű:>3.2 (gyerek és serdülő) Diabetes:>5.0



2013. aug. 13. 07:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos IR. Az éhgyomri inzulin 5-ig jó, a 120 perces inzulin pedig 25-ig. Az sem jó, hogy a terhelt cukrod az éhgyomri alá esik.

Mindenképpen endokrinológust keress. Pesten a Mensmentist ajánlom. Fizetős, de témában a legjobbak.

Amúgy diéta, sport és metformin kombóval kezelik az IR-t.

2013. aug. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy segítettél! Ott kit ajánlasz?
2013. aug. 13. 10:02
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Nem értek egyet az elsővel

Akkor van baj,ha az éhgyomri inzulinnál 5ször magasabb az 1órás és 3szor magasabb a 2órás...szóval már itt az egy órás értéked magasabb bár nem olyan sokkal...kezdődő IR de kezeltetni kell,3éve kezelnek jelenleg magánba 3 hónapja és csak azóta javulnak az eredményeim és fogytam,szóval az sztk endokrinológusokat ha teheted kerüld el messzire....

2013. aug. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Ja és az első válaszolóra visszatérve akkor én már lehet hulla lennék,mert a 2órás inzulinom 254 is volt....ennyi...és a cukrom pedig jó volt....

ELŐZŐ VOLTAM :

))

2013. aug. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm a válaszod!

Októbertől én is fogytam 12 kg. Pedig csak szobabiciglizek és kicsit változtatunk az étrendünkön. Vacsira csak zöldség vagy gyümölcs és beiktattuk a reggeliket. Csak is magánba gondolkodom :) Máshol sajnos nem úgy bánnak az emberrel ahogy kellene :( Tudnál dokit ajánlani ?

2013. aug. 13. 11:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Attól függ hol laksz:) en Debrecenbe Valicsko dr.-nőhöz járok es szerintem nagyon jó :) most megyek vissza augusztusban hozza remelem mar jobbak lesznek az eredményein is :))
2013. aug. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A határértékek attól függnek, hogy milyen mértékegységben van megadva az eredmény. Ennél a mértékegységnél 25-ig jó a terhelt. Való igaz, hogy az éhgyomri 5X-ig jó a terhelt, azonban legfeljebb 25-ig. Tehát 25 felett már magasnak számít akár milyen a kiinduló érték. Amúgy nekem is volt 200-as a 120 perces inzulin és sajnos a kérdező által megadott mértékegységében. Mint látható én sem pusztultam bele, ettől függetlenül az még nagyon rossz volt. A Mensmetisben egyébként Tűű dokit, vagy Dr. Rencz Ritát ajánlom. Számíts rá azonban, hogy a várakozási idő elég hosszú, főleg Tűűnél és fizetős a hely. Első alkalommal 12.000,-Ft, aztán 10.000,-, de az első látogatás után lehet kérni távkonzultációt is 3.000,-Ft-ért.
2013. aug. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!