Van peteeresem, de enyhe PCOS-t allapitottak meg a vizsgalaton es mar lombikra keszulunk 3 ev sikertelenseg utan. Van valakinek tapasztalata ilyen esetben milyen eselyek vannak?

Figyelt kérdés
Aa
2013. aug. 13. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:
PCOS esetén célszerű az alapproblémát kezelni először. Ha más probléma nincs, akkor nincs is szükség komolyabb beavatkozásra, spontán is jön a bébi. Egyébként a PCOS sajnos számottevően rontja az esélyeket. Cukor- és inzulin terhelésen voltál? A kezelés szükségességét ennek eredményéhez képest állapítják meg.
2013. aug. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem voltam cukor es inzulinon, mert a doki azt mondja,hogy nem indokolt az en esetemben-en meg nem akarok okoskodni neki. ( csak tudja az okat)

Viszont mivel mar evek ota nem sikerul a baba es mas problema nincs ezert lombikot javasol+ inszem...

Nem tudom mi lesz ebbol...

2013. aug. 14. 00:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Gondolom azt, hogy nem kell cukorterhelés a nődoki javasolta. Én azt mondanám keress egy endokrinológust (leginkább itt Pesten a Mensmentist ajánlanám) és csináltasd meg a vizsgálatot. Veszíteni nem veszíthetsz vele. A Pcos és az inzulinrezisztencia (IR), mely a terheléssel kimutatható az esetek 90%-ban összefügg. Nagyon ritka, ha csak PCOS magában van IR nélkül. Annyit megér, hogy ne vesztegessetek el újabb éveket esetleg feleslegesen. Ha IR igazolódik, azt diétával, sporttal és metforminnal könnyen kezelni lehet.
2013. aug. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!