Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Rendszertelen menstruációnál...

Rendszertelen menstruációnál mikor mutatja ki a teszt a terhességet?

Figyelt kérdés
Pcos vagyok ezért nagyon rendszertelen a menstruációm. Most ez a 2. clostilbegytes hónapom. Együttléttől vagy menstruációtól számolva hány nap mutatna pozitívat egy 10-es érzékenységű teszt?

2013. aug. 13. 13:50
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Egyáltalán megmaradna a terhesség, ha semmi más gyógyszert nem írt fel az orvos a pco-ra?
2013. aug. 13. 13:53
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
az együttlétet vedd alapul, legkorábban az együttlét utáni 14. napon érdemes tesztelni, de még ekkor is szigorúan reggeli vizeletből
2013. aug. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Aktus után két héttel reggeli pisiből tesztelj, ahogy írták. Ehhez képest még max. 2-3 nap csúszás lehet, tehát ha 18 nappal utána is negatív, akkor abból az aktusból nem lett baba.
2013. aug. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia kérdező! Milyen értékeid voltak, ami miatt azt mondták, hogy PCO-s vagy? Hogy lehet, hogy nem kaptál rá semmit? Nem értem Én ezeket az orvosokat.....
2013. aug. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Pont ez az, hogy még vérvételt sem csináltak... Rendszertelen menstruációból következtetett arra, hogy Pco. Uh-n is megnézett látszódtak a ciszták. Mindkét petefészkemben :(
2013. aug. 14. 12:45
 6/12 anonim ***** válasza:
A Pcos egy tünetegyüttes, aminek hátterében a legtöbbször inzulinrezisztencia áll. (Nagyon ritkán előfordul a kettő külön-külön is). Az inzulinrezisztenciát csak cukor és inzulinterheléssel lehet megállapítani. Felelőtlen az orvos, ha csak ránézésre azt mondja, Pcos vagy. Ehhez a terheléses vizsgálaton kívül még egy alapos uh is kellene. Amúgy a PCOS és az IR kezelése metformin hatóanyagú, cukorbetegeknek kifejlesztett gyógyszerrel, valamint szigorú CH diétával és sporttal történik. Ezt követően a baba az esetek többségében jön magától is. Keress rá ezekre a dolgokra a neten és hagyd ott ezt az orvost. Keress egy endokrinológust. Ha pesti vagy, illetve ha fel tudsz jönni, irány a Mensmetis.
2013. aug. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Komolyan fontolóra veszem a tanácsodat. Sajnos nem vagyok pesti. UH-n voltam és elvileg azzal "erősítette" meg a PCO gyanúját. Én is úgy érzem ideje egy másik orvost felkeresnem.
2013. aug. 15. 12:52
 8/12 anonim ***** válasza:
Az uh alapján végülis látszódik a sok gyöngyszerű ciszta, csak a hátteret kell rendbe rakni. A closti sok esetben csak tüneti kezelés és akár még ronthat is. Ha a PCOS rendben kezelve van, spontán is jöhet a bébi. Én egyébként pont kivétel voltam, mert nekem a metformin rontott az értékeimen - bár ez nagyon ritka -, de a diétát és sportot nagyon keményen csináltam és az is nagyon fontos. Viszont ha már stimulálnak azt célszerű kiegészíteni tüszőrepesztő és progipótlás alkalmazásával is.
2013. aug. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja még annyi, hogy ha IR-es is vagy, akkor a magas inzulin a sárgatestet nagyon keményen tönkre vághatja, így hiába jön létre adott estben terhesség nem marad meg sajnos.
2013. aug. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, ettől tartottam. :(
2013. aug. 15. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!